(تصاویر) غرفه عربستان در اکسپو 2025 اوزاکا همه را غافلگیر کرد!


(تصاویر) غرفه عربستان در اکسپو 2025 اوزاکا همه را غافلگیر کرد!

این کانسپت معماری با امضای شرکت فاستر + پارتنرز (Foster + Partners) جلوه‌ای از رابطه عربستان و ژاپن را از طریق میراث و معماری به نمایش می‌گذارد.

به تازگی نخستین تصاویر از طراحی غرفه و لوگوی خود برای نمایشگاه مورد انتظار اکسپو ۲۰۲۵ اوزاکا را منتشر کرده است. از این کانسپت و لوگو طی یک ضیافت شام فرهنگی در حاشیه کنفرانس رودخانه دوجیما در شهر اوزاکا، ژاپن رونمایی شد

این کانسپت معماری با امضای شرکت فاستر + پارتنرز (Foster + Partners) جلوه‌ای از رابطه عربستان و ژاپن را از طریق میراث و معماری به نمایش می‌گذارد.

طراحی پایدار این طرح ادای احترامی به محیط طبیعی کشور عربستان است. این طرح مفهومی شکل‌های بیابانی را با عناصر معماری مدرن ترکیب کرده و نمادی از ارتباط بین میراث تاریخی و پیشرفت‌های آینده را ارائه می‌کند.

این غرفه نمایشگاهی بر مسئولیت زیست محیطی تاکید زیادی داشته و دارای ویژگی‌هایی برای کاهش انتشار کربن، استفاده از سامانه روشنایی کم مصرف، و برداشت آب باران است و همچنین به پنل‌های خورشیدی برای تولید انرژی پاک مجهز است.

هویت عربستان در نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۵ اوزاکا از طریق یک لوگو ابتکاری که کلمه سعودی (Saudi) را به سبک خط ژاپنی و به شکل نقشه کشور عربستان ترکیب می‌کند، آشکار می‌شود.

به گفته سمیه السلیمان، مدیرعامل کمیسیون طراحی و هنر‌های معماری، چنین ترکیب دیداری در غرفه عربستان نشان دهنده هارمونی بین دو فرهنگ عربستان و ژاپن است و داستانی از روح انسان و نوآوری را روایت می‌کند.

این طرح معماری تعهد به اصالت، تداوم، طراحی انسان محور، زیست پذیری و پیشرفت فناوری را نشان می‌دهد و در عین حال تعهد راسخ به روش‌های پایدار را برجسته می‌کند.

بر اساس تحلیل آماری صورت گرفته از سوی مراجع رسمی در ژاپن، ۲۸ میلیون نفر از نمایشگاه بین المللی اوساکا که به مدت ۱۸۵ روز از می‌تا نوامبر ۲۰۲۵ در جزیره مصنوعی Yumeshima برگزار خواهد شد، بازدید خواهند کرد که ۳.۵ میلیون نفر از این جمعیت از خارج از ژاپن به این کشور سفر خواهند کرد از این تعداد نیز ۱.۴ میلیون نفر تنها برای بازدید از نمایشگاه به این کشور سفر خواهند کرد.

بر اساس این امار، قرار است آمار کلی بازدید کنندگان از این نمایشگاه نسبت به نمایشگاه سال ۲۰۰۵ در شهر ایچی، ۱۰ درصد افزایش یابد این در حالی است که روند مسافران ورودی به این کشور در سال‌های آینده، فارغ از برگزاری نمایشگاه نیز روند صعودی خواهد داشت.

در همین راستا هدف گذاری صورت گرفته مبین آن است که آمار گردشگر ورودی به ژاپن تا سال ۲۰۲۰ افزون بر ۴۰ میلیون، تا سال ۲۰۲۵ در حدود ۵۰ میلیون و تا سال ۲۰۳۰ به ۶۰ میلیون نفر خواهد رسید.

برپایی این نمایشگاه موجب ایجاد چرخه ۳.۱ تریلیون ینی در اقتصاد منطقه کانسای (استان برگزاری نمایشگاه) و ۲.۲ تریلیون ین بر کل اقتصاد ژاپن خواهد شد با این حال دولت با در نظر گرفت شاخص‌های حداقلی این درآمد را ۱.۹ تریلیون ین محاسبه کرده است.

تحلیل گران اقتصادی همچنان که نمایشگاه ۲۰۰۵ را نقطه عطفی در اقتصاد ژاپن می‌دانند که در بعد بین المللی توانست اقتصاد این کشور را جهانی و به عنوان دومین اقتصاد جهان معرفی و علاوه بر آثار بین المللی بر رشد اقتصاد ملی نیز موثر بوده است، امیدوارند که نمایشگاه ۷ سال آینده نیز بتواند تاثیر قابل توجهی بر اقتصاد این کشور داشته باشد.

در سال ۲۰۱۷ از ۲۸.۷ میلیون توریست ورودی به ژاپن نزدیک به ۴۰ درصد آن‌ها از شهر اوساکا بازدید کرده اند از این رو می‌توان پیش بینی کرد که انتخاب این شهر از سوی دولت ژاپن به دلیل ظرفیت‌های قابل توجه و رو به افزایش این شهر بوده و دولت انتظار دارد با هزینه‌های هنگفتی که در این استان و استان‌های همجوار برای برپایی این نمایشگاه خواهد کرد بتواند گام استواری در جهت افزایش تولید ناخالص بردارد.

منبع: ایرنا

حتما بخوانید: سایر مطالب گروه بین‌الملل

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید

بیشترین بازدید یک ساعت گذشته


انواع فونت و متن بسم الله الرحمن الرحیم برای بیو اینستا