کره شمالی، ژاپن را از برنامه خود برای پرتاب ماهواره به فضا مطلع کرد


کره شمالی، ژاپن را از برنامه خود برای پرتاب ماهواره به فضا مطلع کرد

خبرگزاری کیودو دوشنبه شب گزارش داد که کره شمالی، ژاپن را از برنامه خود برای پرتاب یک ماهواره به فضا در روز‌های آینده مطلع کرده است.

کره شمالی، ژاپن را از برنامه خود برای پرتاب ماهواره به فضا مطلع کرد

به گزارش راهبرد معاصر؛ کره شمالی اعلام کرده که این پرتاب در فاصله روز‌های ۲۲ نوامبر تا اول دسامبر (اول تا دهم آذر ماه) انجام خواهد شد.

این در حالی است که شین وون سیک وزیر دفاع کره جنوبی روز یکشنبه گفت پرتاب ماهواره جاسوسی کره شمالی ممکن است پیش از پرتاب‌های نخستین ماهواره اکتشافی ساخت داخل کره جنوبی در روز ۳۰ نوامبر (۹ آذر) اتفاق بیفتد.

وی افزود: کره جنوبی و آمریکا حرکات و اقدامات کره شمالی را رصد می‌کنند. آمادگی‌های کره شمالی برای پرتاب ماهواره جاسوسی در هفته پیش رو در حال انجام است.

وزیر دفاع کره جنوبی اظهار کرد: جابه‌جا کردن موتور از مقر آزمایشی به تونگچانگ ری (سایت پرتاب)، سوار کردن قطعات لایه پرتاب و تزریق سوخت مایع به موتور حدود یک هفته طول می‌کشد. پرتاب موفق به معنای پیشرفت در تکنولوژی موشکی کره شمالی و مسلح شدن خواهد بود.

این مقام کره جنوبی تصریح کرد به نظر می‌رسد کره شمالی تقریبا تمامی مشکلات موتور‌های ماهواره‌اش را با کمک روسیه رفع کرده است.

کره شمالی در ماه‌های مه و اوت سال جاری دو تلاش ناموفق برای فرستادن ماهواره‌های اکتشافی در مدار زمین انجام داد.

قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل متحد هرگونه استفاده از تکنولوژی موشکی بالستیک را برای کره شمالی ممنوع کرده است. /ایرنا

حتما بخوانید: سایر مطالب گروه هوافضا

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید

بیشترین بازدید یک ساعت گذشته


جوک،متن و اس ام اس بی ادبی و زناشویی شب جمعه (18+)