یدیعوت آحارانوت دلایل تمایل نتانیاهو به ادامه جنگ را افشا کرد


یدیعوت آحارانوت دلایل تمایل نتانیاهو به ادامه جنگ را افشا کرد

به اعتقاد روزنامه پرتیراز یدیعوت آحارانوت بنیامین نتانیاهو برای فرار از محاکمه در پرونده‌های فساد سابق خود به دنبال آن است که جنگ در غزه همچنان ادامه یابد.

یدیعوت آحارانوت دلایل تمایل نتانیاهو به ادامه جنگ را افشا کرد

به گزارش راهبرد معاصر؛ گلعاد موراژ نویسنده این نوشتار تاکید دارد، وزیر دادگستری اسرائیل (و یکی از متحدان اصلی نتانیاهو) شرایط فوق العاده را در دادگاه‌های اسرائیل به بهانه جنگ تمدید کرده و در این شرایط جلسات استماع دادگاه تا ۳۰ نوامبر جاری به حال تعلیق در آمده و در چنین شرایط محاکمه نتانیاهو هم متوقف می‌شود.

در ادامه این گزارش آمده است، ساختار قضائی اسرائیل که در روز‌های عادی نیز با شلوغی و ترافیک زیادی مواجه است این روز‌ها و در جراین جنگ در غزه با تاخیر در تشکیل جلسات دادرسی مواجه است.

با وجود آن که ساختار قضائی قصد داشت فعالیت‌های خود را برای جبران تاخیر‌ها توسعه بدهد، اما یاریف لوین وزیر دادگستری شرایط فوق العاده را تا ۳۰ نوامبر جاری تمدید کرد.

در چارچوب این دستور العمل جلسات استماع و تقدیم شواهد و دلایل در دادگاه‌ها به حال تعلیق در آمده و در این چارچوب محاکمه بنیامین نتانیاهو نیز که جزو جلسات استماع محسوب می‌شوند نیز فعلا تعطیل خواهند بود.

این در حالی است که دادگاه محاکمه نتانیاهو در مرحله تقدیم دلایل و مدارک دادستانی قرار داشت، اما حالا با لغو جلسات، جلسه شهادت دادن او که قرار بود طی ماه‌های کوتاه پیش رو برگزار شود به موعد دورتری موکول می‌شود. / تسنیم

حتما بخوانید: سایر مطالب گروه گوناگون

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید

بیشترین بازدید یک ساعت گذشته


دانلود کتاب کار دیکته شب اول ابتدایی - کتاب گاج