نگرانی نولان از حذف فیلم‌ها در شبکه‌های آنلاین


نگرانی نولان از حذف فیلم‌ها در شبکه‌های آنلاین

دنیای اقتصاد : کریستوفر نولان در یک مصاحبه جدید به این نگرانی پرداخته است که پروژه‌های فیلم‌سازان در صورتی که از پلتفرم‌های استریم حذف شوند و برای دیدن از طریق رسانه‌های فیزیکی در دسترس نباشند، ممکن است ناپدید شوند. کارگردان «اوپنهایمر» در گفت‌وگویی با واشینگتن‌پست گفت: این روزها این خطر وجود دارد که اگر فیلمی فقط در نسخه استریم وجود داشته باشد، حذف شود. یعنی آنها می‌آیند و می‌روند؛ مثل نسخه‌های پخش فیلم‌ها، بنابراین فیلم‌های من اگر در HBO یا هر جای دیگری پخش ‌شوند، می‌آیند و می‌روند اما نسخه ویدئوی خانگی چیزی است که همیشه می‌تواند وجود داشته باشد و مردم همیشه می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند. از دهه ۱۹۸۰، به‌ عنوان فیلم‌ساز این موضوع را بدیهی می‌دانستم و اکنون باید مطمئن شویم که اگر نه حتما به صورت رسانه‌های فیزیکی، اما راهی برای ادامه این اتفاق وجود داشته باشد.

نگرانی نولان از حذف فیلم‌ها در شبکه‌های آنلاین

نولان در توضیح گفت که از تغییر نحوه تجربه مردم از فیلم‌ها دل‌سرد نمی‌شود و باور دارد که فرهنگ فیلم با نوآوری‌های جدید رشد می‌کند، اما همچنین معتقد است دسترسی به کار یک سازنده چیزی است که باید از آن محافظت شود. وی ادامه داد: خطری که من در مورد فیلم یک فیلم‌ساز می‌بینم این است که یک روز از سرویس استریم ناپدید ‌شود و ممکن است دیگر در دسترس نباشد یا برای مدت طولانی برنگردد. نمی‌گویم این یک توطئه عمدی است اما باید با توافق‌نامه‌های خاص، اصلاح شود و من بسیار مطمئن هستم که خواهد شد.

موضوع ناپدید شدن دائمی عناوین از سرویس‌های استریم در ماه‌های اخیر به موضوعی جدی بدل شده است. اوایل امسال دیزنی پس از حذف بیش از ۷۰ عنوان از محصولات دیزنی پلاس و هولو، توانست ۱.۵میلیارد دلار از مالیاتش کم کند. در همین حال برادران وارنر دیسکاوری قراردادهایی برای مجوز در کانال‌های رایگان و پشتیبانی‌شده تبلیغاتی برای برنامه‌های قبلی خود امضا کرده که توسط جاناتان نولان، برادر نولان، شکل گرفته است.

حتما بخوانید: سایر مطالب گروه فرهنگی و هنری

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید

بیشترین بازدید یک ساعت گذشته


معما / زیر 10 ثانیه نسبت فامیلی ما رو حدس بزنید !!