بخش زایمان مشمول تعرفه پرستاری شد/ استخدام 600 ماما در حوزه درمان


بخش زایمان مشمول تعرفه پرستاری شد/ استخدام 600 ماما در حوزه درمان

رئیس اداره مامایی وزارت بهداشت در تشریح اقدامات انجام گرفته جهت تقویت جایگاه ماما در نظام سلامت گفت: اقدامات قابل توجهی در زمینه ارتقا خدمات مامایی و جایگاه ماما صورت گرفته است.

بخش زایمان مشمول تعرفه پرستاری شد/ استخدام 600 ماما در حوزه درمان

به گزارش راهبرد معاصر؛ فرح بابایی، با بیان اینکه بخش زایمان نیز مشمول تعرفه گذاری خدمات پرستاری شد، گفت: پس از ابلاغ تعرفه گذاری خدمات پرستاری در سال گذشته، پیگیری جهت تعرفه گذاری خدمات همکاران ماما در بخش‌های مرتبط سلامت مادر و نوزاد صورت پذیرفت و نهایتاً طی مصوبه هیأت وزیران ابلاغ شد.

وی افزود: در راستای افزایش دسترسی مادران باردار به خدمات سلامت و با توجه به در دسترس بودن همکاران ماما در تمامی نقاط کشور و به منظور اجرایی شدن ماده ۴۵ قانون جوانی جمعیت، پوشش بیمه‌ای خدمات ماما در دوران بارداری و غیر بارداری سال ۱۴۰۱ مصوب و ابلاغ شده که توسط اکثر بیمه‌ها اجرا می‌شود و پوشش بیمه‌ای سازمان تأمین اجتماعی نیز در دست انجام است.

بابایی در خصوص اقدامات صورت گرفته در زمینه ماده ۴۹ قانون جوانی جمعیت (یک مادر به دو ماما) گفت: برآورد نیروی انسانی ماما مورد نیاز جهت ارائه خدمات به مادران باردار در بخش‌های زایمانی صورت گرفت از این‌رو سهمیه استخدام ۶۰۰ ماما در حوزه درمان در آزمون استخدامی وزارت بهداشت در نظر گرفته شد. همچنین طرح نیروی انسانی مامایی از سال ۱۴۰۲ جهت اجرایی کردن ماده ۴۹ قانون جوانی جمعیت الزامی شد.

به گفته رئیس اداره مامایی معاونت درمان وزارت بهداشت، دوره‌های ارتقای توانمندی گروه مامایی جهت ارائه خدمات با کیفیت به زنان و ترویج فرهنگ فرزندآوری به صورت پیوسته برگزار می‌شود.

وی با اشاره به برنامه‌های در حال اجرا برای تقویت جایگاه مامایی، از افزایش ضریب سختی شرایط محیط کار حرفه مامایی، افزایش ضریب حرفه مامایی در مشاغل سخت و زیان آور، تبیین و تقویت جایگاه مامای خانواده در برنامه سلامت خانواده و نظام ارجاع، تقویت نقش ماما در تیم زایمان در کنار دیگر ذی نفعان، تبیین و تقویت جایگاه ماما در اجرایی سازی قانون جوانی جمعیت و فرهنگ سازی فرزندآوری و هماهنگی با حوزه معاونت آموزشی در راستای تقویت آموزش دانشجویان مامایی با رویکرد ارتقای کار تیمی در آموزش به عنوان بخشی از این اقدامات یاد کرد. / مهر

حتما بخوانید: سایر مطالب گروه گوناگون

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید
انجام پروژه های صنعتی به روش فریلنسری

انجام پروژه های صنعتی به روش فریلنسری

  • مطالعات امکان‌سنجی یا طرح توجیهی
  • مطالعات بازار و تجزیه و تحلیل مالی
  • انتخاب خط تولید و پرفرمای ماشین آلات
  • خدمات اخذ استاندارد
  • خدمات طراحی و مهندسی
  • خدمات ثبت شرکت و برند 
سفارش پروژه درخواست همکاری

بیشترین بازدید یک ساعت گذشته

آمار و اطلاعات مناسب برای رشد و توسعه کسب و کارها

آمار و اطلاعات تجارت،صنعت و اصناف

  • آمار واردات و صادرات از سال 1385 تا کنون به تفکیک کد تعرفه محصول،کشور،گمرک
  • آمار و اطلاعات واحدهای صنعتی فعال و در حال ساخت با امکان جستجو براساس محصول،کد آیسیک و ...
  • اطلاعات 2،500،000 واحد صنفی کشور

تجارت صنعت اصناف

ببینید | آتش‌سوزی ماشین‌های صفرکیلومتر سایپا روی تریلی حمل خودرو