آبرسانی سالانه 10 میلیون لیتر در مناطق عشایری


آبرسانی سالانه 10 میلیون لیتر در مناطق عشایری

سرپرست سازمان امور عشایر ایران گفت: سالانه ۱۰ میلیون لیتر آبرسانی سیار توسط ۵۰۰ تا ۶۰۰ کامیون تانکردار در مناطق عشایری انجام می‌شود.

آبرسانی سالانه 10 میلیون لیتر در مناطق عشایری

به گزارش راهبرد معاصر؛ «سیاوش احمدی میرقائد» در دیدار با فاطمه مقصودی نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی درباره مسایل و دغدغه‌های عشایری افزود: یکی از خدمات این سازمان به جامعه عشایری، نزدیک‌رسانی آب به محل‌های استقرار عشایر است و در مناطقی حتی تا مسافت ۷۰ کیلومتر آبرسانی سیار انجام می‌دهیم.

سرپرست سازمان امور عشایر ایران با اشاره به این که سالانه ۱۰ میلیون لیتر آب توسط ۵۰۰ تا ۶۰۰ کامیون تانکردار آبرسانی سیار در مناطق عشایری کشور توزیع می‌شود، گفت: نگهداری و تجهیز ناوگان آبرسانی به عشایر نیاز به اختصاص اعتبار دارد و از نمایندگان مجلس می‌خواهیم در بودجه سالانه کشور و برنامه هفتم توسعه توجه ویژه‌ای به جامعه عشایری داشته باشند.

احمدی میرقائد با بیان این که هر چادر عشایری یک کارگاه تولیدی است، افزود: عشایر با وجود مشکلاتی که دارند، بدون این که هزینه زیادی به دولت تحمیل کنند همچنان سرپا ایستاده‌اند.

نماینده‌های مجلس، رسانه مردم و عشایر هستند

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست بیان داشت: ما نماینده‌های مجلس رسانه مردم و عشایر هستیم و در مجلس از جامعه عشایری حمایت می‌کنیم.

«فاطمه مقصودی» با تشریح مشکلات عشایر بروجرد، گفت: عشایر مردمانی پاک و ساده زیست هستند و توقع زیادی ندارند و هرچقدر بتوانیم مشکلات آنان را برطرف کنیم باقی صالحات خواهد بود./ایرنا

حتما بخوانید: سایر مطالب گروه سوریه

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید

بیشترین بازدید یک ساعت گذشته


کاردستی چرخه آب کلاس اول