رئیس کمیته داوران: نیم فصل دوم لیگ برتر با VAR قضاوت می‌شود


رئیس کمیته داوران: نیم فصل دوم لیگ برتر با VAR قضاوت می‌شود

رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال گفت: اگر مشکلی پیش نیاید تعدادی از بازی‌های نیم فصل دوم با سیستم کمک داور ویدئویی برگزار می‌شود.

رئیس کمیته داوران: نیم فصل دوم لیگ برتر با VAR قضاوت می‌شود

به گزارش راهبرد معاصر؛دوره توجیهی و دانش افزایی نیم فصل دوم داوران لیگ برتر فوتبال از روز گذشته (شنبه 7 بهمن ماه) به میزبانی هیات فوتبال استان مازندران در هتل ونوس پلاس نمک آبرود آغاز شد. در همین راستا خداداد افشاریان در حاشیه این کلاس گفت: اگر مشکلی پیش نیاید تعدادی از بازی‌های نیم فصل دوم با سیستم کمک داور ویدئویی برگزار می‌شود. واقعا لذت بردم کیفیت کلاس بالا بود و من خوشحالم که کلاس‌های نیم فصل را اینجا انتخاب کردیم و امیدوارم بتوانیم داوران را از نظر روحی روانی و بدنی با رفتاری تازه‌تر به مسابقات برگردانیم. من دل نگران بودم که بعد از تهران شهر دیگری را انتخاب کردم، اما شرایط خوب بود و هرحرفی راجع به این مسئله زده می‌شود زیاد جالب نیست. بچه‌ها نسبت به رفتار هتل بسیار راضی هستند.

رییس کمیته داوران و عضو هیات رییسه در ادامه بیان کرد: نیم فصل اول سختی داشتیم، بچه‌ها اشتباهاتی کردند و فشار زیاد بود. در جام ملت‌ها داوری که در جام جهانی قضاوت کرده برای اخطارش به VAR مراجعه کرد. این یک باگ بزرگی است که داریم. با توجه به دستگاهی که خریداری شده و داورانی که در حال گرفتن لایسنس هستند، به نظر می‌رسد که تعدادی از بازی‌هایمان را در نیم فصل دوم با VAR برگزار کنیم. حلقه گمشده خود من VAR است و امیدواریم از فصل بعد همه بازی‌ها با این تکنولوژی باشد.

افشاریان در پایان اظهار داشت: موعود بنیادی‌فر داور اول کشور ماست. در جام ملت‌ها خوب قضاوت کرد و با توجه به صعود ایران به دور بعد شاید به خاطر این مسئله برگشته است. او جایگاه خوبی در کنفدراسیون فوتبال آسیا پیدا کرده و امیدوارم در آینده به بازی‌های بزرگتری اعزام بشود.

گفتنی است، این دوره با حضور 90 داور و کمک داور در حال برگزاری است و تا روز سه شنبه 10 بهمن ماه ادامه خواهد داشت./فارس


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید

بیشترین بازدید یک ساعت گذشته

دلایل مصدومیت بالای رباط صلیبی بازیکنان لیگ برتری