شلیک موشک از یمن به سمت دریای سرخ


شلیک موشک از یمن به سمت دریای سرخ

سازمان سنتکام بامداد چهارشنبه مدعی شد که موشک ضدکشتی شلیک‌شده توسط ارتش یمن به سمت هدفی در دریای سرخ را بدون خسارت رهگیری کرده است.

شلیک موشک از یمن به سمت دریای سرخ

به گزارش راهبرد معاصر، فرماندهی مرکزی آمریکا (سازمان تروریستی سنتکام) بامداد چهارشنبه از شلیک شدن موشک ضدکشتی توسط ارتش یمن به سمت هدفی در دریای سرخ خبر داد.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، سنتکام طی بیانیه‌ای مدعی شد که این موشک را بدون اینکه خسارت یا تلفات به بار بیاورد، رهگیری کرده است.

پیش از این بیانیه، برخی منابع از شنیده‌شدن صدای انفجار در استان صعده واقع در شمال یمن خبر داده بودند.

شامگاه سه‌شنبه نیز «محمد علی الحوثی» عضو شورای عالی سیاسی یمن با اشاره به تهدید آمریکا مبنی بر فعال‌کردن همه جبهه‌ها علیه یمن، به واشنگتن هشدار داد که هر گونه ماجراجویی که در راستای عملی کردن این تهدید باشد، به شکست منتهی خواهد شد.

نیروهای مسلح یمن به دنبال تشدید حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه به هیچ کشتی مرتبط با این رژیم و کشتی‌هایی که مقصد آن‌ها فلسطین اشغالی است، اجازه عبور از دریای سرخ و تنگه باب‌المندب را نداده‌اند. آمریکا هم در ادامه حمایت‌های خود از تل‌آویو، پس از شدت گرفتن عملیات‌های یمن علیه کشتی‌‌های صهیونیستی ائتلافی را برای مقابله با نیروهای مسلح یمن تشکیل داد./ فارس


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید
منتخب امروز

بیشترین بازدید یک ساعت گذشته


ویدئو/ حال اساسی ای که همستر کمبت به ایرانی ها داد؛ زبان فارسی!