اعتراف وزارت دادگستری آمریکا به سرقت 500 هزار بشکه نفت ایران


اعتراف وزارت دادگستری آمریکا به سرقت 500 هزار بشکه نفت ایران

وزارت دادگستری آمریکا با تایید راهزنی دریایی و سرقت نفت از سوی نیرو‌های کشورش اعلام کرد که بیش از ۵۰۰ هزار بشکه نفت ایران را ضبط کرده است.

اعتراف وزارت دادگستری آمریکا به سرقت 500 هزار بشکه نفت ایران

به گزارش راهبرد معاصر، علاوه بر این، وزارت دادگستری آمریکا اتهامات جنایی علیه خریداران نفت خام ایران در چین، روسیه و سوریه اعلام کرد. مقامات آمریکایی این اقدامات را که در زمان تشدید تنش‌ها بین آمریکا و ایران انجام می‌شود، به عنوان بخشی از تلاش گسترده‌تر برای مختل کردن کمک‌های مالی به قوای نظامی ایران توصیف کردند.

کریستوفر رای، رئیس اف بی‌آی در بیانیه‌ای ادعا کرد: ایران یک تهدید دائمی برای آمریکا است و تلاش می‌کند آمریکایی‌ها رأ در داخل مرز‌های ما به قتل برساند، به بیمارستان کودکان حمله سایبری می‌کند و از تروریست‌ها در سراسر جهان حمایت می‌کند. این اقدامات ایران هزینه دارد. اف‌بی‌آی متعهد به اجرای تحریم‌های آمریکا علیه ایران خواهد بود.

مریک گارلند، دادستان کل آمریکا در بیانیه‌ای ادعا کرد: وزارت دادگستری آمریکا به استفاده از تمام اختیارات خود برای قطع تأمین مالی غیرقانونی و مقابله با فعالیت‌های مخرب ایران، که در ماه‌های اخیر آشکارتر شده است، ادامه خواهد داد.

به گفته آسوشیتد پرس، ارزش ۵۰۰ هزار بشکه نفت خام ضبط شده ۲۵ میلیون دلار است./ ایرنا


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید
منتخب امروز

بیشترین بازدید یک ساعت گذشته


فیلم / تفاوت مدل دختر قالیباف و دختر پزشکیان ! / کدام برنده شدند !