نامزد‌های احتمالی بدیل بایدن برای انتخابات 2024


نامزد‌های احتمالی بدیل بایدن برای انتخابات 2024

لازم نیست لزوما "کامالا هریس" معاون بایدن جایگزین بایدن در انتخابات شود چرا که در واقع او حتی از شخص بایدن نیز منفورتر است. زمزمه‌هایی درباره جایگزینی "گاوین نیوسام" فرماندار کالیفرنیا، "گرچن ویتمر" فرماندار میشیگان و حتی "میشل اوباما" بانوی اول اسبق امریکا وجود دارد.

فرارو- "رابرت هور" بازپرس ویژه بررسی کننده پرونده بایدن با انجام تحقیقات خود به این نتیجه رسیده که بایدن نباید به دلیل سوء استفاده از اسناد طبقه بندی شده تحت پیگرد قانونی قرار گیرد زیرا او یک مرد مسن با حافظه ضعیف است. اگر بایدن فردی مطمئن و شایسته بود می توانست به یک نتیجه دور از ذهن گزارشی درباره خود بخندد و حتی به خود زحمت اذعان وجود آن را نیز ندهد. با این وجود، مشکل بایدن آن است که نتایج ارزیابی هور غیر عادی نیست. رئیس‌جمهور سوابق تثبیت ‌شده‌ ای در وقفه‌ های کلامی و ذهنی و گاف های شرم ‌آور و آزاردهنده دارد. زمانی را به یاد می آوریم که بایدن تنها چند هفته پس از ورود به کاخ سفید نام وزیر دفاع خود را به یاد نمی آورد. او در جریان سخنرانی در کاخ سفید نام "جکی والورسکی" نماینده کنگره که یک ماه پیش از آن زمان فوت کرده بود را صدا کرد و سراغ اش را گرفت و گفت: "جکی، آیا اینجا هستی؟ جکی کجا هستی"؟ او خیال می کرد جکی در میان حضار است. کاخ سفید در مورد این اشتباه اعلام کرد که بایدن قرار است این هفته با خانواده جکی والورسکی ملاقات داشته باشد و آن نماینده ذهن رئیس جمهور را به خود مشغول کرده است.

به گزارش فرارو، فارغ از آن اشتباهات لفظی مصیبت های فیزیکی بایدن وجود دارند. در یک مورد او نه یک بار نه دو بار بلکه سه بار تعادل اش را از دست داد و بر زمین افتاد و سعی کرد از پلکان به سوی بالا برود تا سوار هواپیمای ایر فورس وان (هواپیمای ریاست جمهوری) شود.

جو بایدن رئیس جمهور آمریکا پس از سخنرانی در یک مرکز پژوهشی هنگام پایان سخنان اش مسیر خروج از محل سخنرانی را فراموش کرد. او سپس با کمک گرفتن از مسئولان برگزاری همایش و صدا کردن آنان در بالای تریبون راه خروج را پیدا کرد. این تنها باری نبود که بایدن پس از سخنرانی در مسیری اشتباه برای خارج شدن از محل سخنرانی حرکت کرده و این اشتباه چنین بار رخ داده است. هم چنین به یاد داریم زمانی که بایدن در حال دوچرخه‌ سواری در نزدیکی خانه ساحلی خود در ایالت دلاور بود بر روی زمین افتاد.

به دلیل این حوادث و نه به دلیل یک توطئه از سوی جمهوری خواهان است که نتیجه نظرسنجی اخیر شبکه خبری "ان بی سی" نشان داد که 76 درصد از رای دهندگان (64 درصد به صورت جدی و 14 درصد به صورت متوسط) در مورد این که بایدن از سلامت روحی و جسمی لازم برای ریاست جمهوری برخوردار نیست نگران هستند.

بایدن اما با عجله یک کنفرانس مطبوعاتی در ساعت 8 شب برگزار کرد تا صحت این نگرانی را رد کند. در طول این تلاش او "عبدالفتاح السیسی" رئیس جمهور مصر را "رئیس جحمهور مکزیک" خطاب کرد و گفت: "فکر می‌کنم همان طور که می ‌دانید سیسی رئیس جمهور مکزیک ابتدا نمی‌خواست گذرگاه (رفح) را برای ورود کالاهای انسان دوستانه باز کند. من با او صحبت کردم. من او را قانع کردم". او حتی به وضوح نام کلیسایی که "بو" پسرش تسبیح خود را از آنجا گرفته بود فراموش کرد.

براساس گزارش ها بایدن از این که در گزارش هور به طور مشخص اشاره شده که بایدن فراموش کرده بود که بو دقیقا چه زمانی فوت کرده بود عصبانی شده است. با این وجود، این موضوع هر اندازه که برای بایدن دردناک باشد با الگوی زوال ذهنی آشکار او مطابقت دارد. رئیس جمهور در بسیاری از موارد از جمله در هفته جاری به دروغ گفت که بو در عراق درگذشت. این دروغ است. بو در عراق خدمت کرد و بعدا در آمریکا درگذشت. بایدن هر بار که دروغ خود را تکرار می کند یا دروغ می گوید یا صرفا فراموش کرده است. بنا بر گزارش ها کاخ سفید در تلاش است تا آسیب های ناشی از این گزارش و کنفرانس مطبوعاتی روز پنجشنبه را با مجموعه ای از مصاحبه ها جبران کند تا تیزبینی ذهنی بایدن را برجسته سازد و باید به کارکنان کاخ سفید گفت: "با این طرح مخاطره آمیزتان موفق باشید"! واضح است که بهترین روزهای ذهنی بایدن مدت زمان زیادی است که سپری شده و هرگز فوق‌العاده خوب نبوده‌اند. بایدن مردی 81 ساله است و توانایی های ذهنی اش هر روز بدتر می شود.

رای دهندگان در نوامبر سال جاری سزاوار یک انتخاب واقعی هستند. دموکرات ها باید بفهمند که اگر این قهرمان متزلزل را در صندوق رای بگذارند چه فاجعه ای رخ می دهد. کنوانسیون های ملی احزاب در سال های اخیر تبدیل به مراسم تاج گذاری شده اند اما حزب دموکرات کماکان فرصت دارد نامزد جایگزینی برای بایدن انتخاب کند و گمانه زنی های فزاینده ای وجود دارد که آیا این یک برنامه است یا با توجه به شرایط رخ خواهد داد. لازم نیست لزوما "کامالا هریس" معاون بایدن جایگزین بایدن در انتخابات شود چرا که در واقع او حتی از شخص بایدن نیز منفورتر است. زمزمه هایی درباره جایگزینی "گاوین نیوسام" فرماندار کالیفرنیا، "گرچن ویتمر" فرماندار میشیگان و حتی "میشل اوباما" بانوی اول اسبق امریکا وجود دارد. این احتمالا نیازمند تصمیمی شجاعانه از سوی بایدن برای کناره گیری از رقابت می باشد اما با توجه به شکست هفته اخیر دموکرات ‌ها باید برای این احتمال برنامه ریزی کنند. بایدن از هم اکنون تا آگوست بارها دچار لغزش خواهد شد. آیا حزب دموکرات باید لغزیدن و تلوتلو خوردن ها و زمین افتادن های او را تحمل کند؟

منبع: واشنگتن اگزماینر


منتخب امروز


پاسخ به سوالات پر تکرار ایردراپ همستر