رئیس ستاد ارتش اسرائیل: السنوار از هر قدم ما اطلاع دارد


رئیس ستاد ارتش اسرائیل: السنوار از هر قدم ما اطلاع دارد

رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی با اعتراف ضمنی به شکست در یافتن فرماندهان حماس پس از بیش از چهار ماه جنگ غزه، این ناکامی را به گردن رسانه‌ها و اظهارات مقامات اسرائیلی انداخت.

رئیس ستاد ارتش اسرائیل: السنوار از هر قدم ما اطلاع دارد

به گزارش راهبرد معاصر، «رهبران حماس محمد الضیف و یحیی السنوار دیگر تاثیری در جنگ ندارند، با این وجود باید آنها را از بین ببریم». این را رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی هرتزی هالوی در روز یکشنبه (۱۱ فوریه) در حالی بر زبان آورد که صد و بیست و هشت روز از جنگ غزه گذشته و ارتش اشغالگر با وجود حمله زمینی و هوایی به مناطق مختلف نوار غزه، هنوز نتوانسته حتی اسرای اسرائیلی را که نزد حماس هستند، بیابد.

وی در نشست کابینه اسرائیل به طور ضمنی از نخست‌وزیر بنیامین نتانیاهو برای اظهار‌نظر درباره عملیات قریب‌الوقوع در رفح انتقاد کرد و گفت: «سخن گفتن به طور کلی درباره جنگ درست نیست و باید از ارائه جزئیات در مراحل مختلف جنگ خودداری کرد».

به نوشته «روسیا الیوم»، رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی دلیل ناکامی در یافتن سران حماس پس از بیش از ۱۲۰ روز جنگ بی‌امان در نوار غزه را به گردن رسانه‌ها انداخت و گفت «ما از طریق رسانه‌ها به السنوار اطلاع می‌دهیم که تا دو دقیقه دیگر کجا خواهیم بود. هر قدمی را که برمی داریم به او می‌گوییم و به او اجازه می دهیم تا برای ورود ما آماده باشد. مدیریت یک نبرد به این شکل دشوار است».

این اظهارات در حالی مطرح شد که هشتم ژانویه پیش (۱۸ دی ماه) رژیم صهیونیستی مدعی شده بود مخفی‌گاه یحیی السنوار را کشف کرده اما به دلیل وجود گروگان‌های اسرائیلی در این مکان، آن را هدف نمی‌گیرد. نتانیاهو نیز مدعی شده بود که رهبران حماس کماکان در شهر غزه یا تونل‌های زیرزمینی‌ آن هستند و ارتش بالاخره « به آن‌ها دسترسی پیدا خواهد کرد». یک مقام ارشد آمریکایی نیز دسامبر سال گذشته گفته بود که او مطمئن است رهبر حماس در نوار غزه تنها تا چند روز معدودی زنده خواهد ماند.

نتانیاهو در نشست کابینه پس از پایان بررسی‌های امنیتی درباره جنگ غزه، خطاب به وزرا گفت که به دنبال هدف «غیرنظامی‌سازی نوار غزه» است و این امر مستلزم کنترل و مسؤولیت عالی امنیتی اسرائیل بر کل منطقه غرب اردن، از جمله غزه است و راهی جز این وجود ندارد.

علیرغم هشدارهای جهانی و حتی متحد آمریکایی تل‌آویو درباره حمله به رفح که محل تجمع بیش از ۱.۵ میلیون آواره فلسطینی است، منابع خبری در غزه، بامداد امروز دوشنبه از آغاز حملات هوایی و توپخانه‌ای سنگین ارتش اسرائیل به مناطق مختلف رفح خبر دادند. حماس نیز اعلام کرده است که هرگونه اقدام نظامی علیه شهر رفح، موجب از بین رفتن فرآیند مذاکرات در خصوص تبادل اسرا خواهد شد. اسرائیل پیش از این رفح را به عنوان یکی از مناطق امن برای فرار فلسطینیان خوانده بود.

هلال احمر فلسطین بامداد امروز با تایید حملات سنگین رژیم اشغالگر در مناطق مختلف استان رفح از شهادت دست کم ۵۲ نفر و مجروح شدن دهها نفر از جمله چندین کودک در این حملات خبر داد./ فارس

حتما بخوانید: سایر مطالب گروه گوناگون

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید
انجام پروژه های صنعتی به روش فریلنسری

انجام پروژه های صنعتی به روش فریلنسری

  • مطالعات امکان‌سنجی یا طرح توجیهی
  • مطالعات بازار و تجزیه و تحلیل مالی
  • انتخاب خط تولید و پرفرمای ماشین آلات
  • خدمات اخذ استاندارد
  • خدمات طراحی و مهندسی
  • خدمات ثبت شرکت و برند 
سفارش پروژه درخواست همکاری

بیشترین بازدید یک ساعت گذشته

آمار و اطلاعات مناسب برای رشد و توسعه کسب و کارها

آمار و اطلاعات تجارت،صنعت و اصناف

  • آمار واردات و صادرات از سال 1385 تا کنون به تفکیک کد تعرفه محصول،کشور،گمرک
  • آمار و اطلاعات واحدهای صنعتی فعال و در حال ساخت با امکان جستجو براساس محصول،کد آیسیک و ...
  • اطلاعات 2،500،000 واحد صنفی کشور

تجارت صنعت اصناف

دانلود آهنگهای فیلم فسیل