مقام اوکراینی: آماده ایم با ایران و کره شمالی بجنگیم!


مقام اوکراینی: آماده ایم با ایران و کره شمالی بجنگیم!

در مقاله‌ای که ناظر بین‌المللی رو جو هیون، درباره سخنان یک معاون اوکراینی ازآمادگی اوکراینی‌ها برای ایستادن شانه به شانه با ایالات متحده یا در سنگر‌های کره شمالی نوشته، اینطور آمده است: کره شمالی یک قدرت هسته‌ای جهانی است که مجبور نیست با اوکراین ضعیف مقابله کند.

به گزارش راهبرد معاصر؛ در مقاله‌ای که در خبرگزاری مرکزی کره منتشر شده، آمده است: من باید توصیه کنم: مهم نیست که جهان چگونه تغییر می‌کند، ما به عنوان یک قدرت هسته‌ای جهانی مجبور نخواهیم بود با اوکراین ضعیف دست و پنجه نرم کنیم، بنابراین، مقامات کی یف نباید کورکورانه به ایالات متحده ایمان بیاورند، و ما را بدون فکر به گفتگو بکشانند، بلکه باید با خویشتن داری و احتیاط رفتار کنند.

پیش از این، الکسی گونچارنکو، معاون پارلمان اوکراین گفته بود که اوکراینی‌ها آماده‌اند در آینده با ایران، چین یا کره شمالی بجنگند - تا زمانی که در کنار ایالات متحده باشند، فرقی نمی‌کند با چه کشوری می‌جنگند.

رو جو هیون در مقاله خود اظهارات معاون اوکراینی را "مضحک" خواند که احتمالاً حتی "اربابان" او را نیز متعجب کرده است.

به گفته وی، "پیروان زلنسکی" با رفتار خود نادانی شان را نشان می‌دهند، دم خود را مانند توله سگی تکان می‌دهد که سعی می‌کند توجه صاحبش را جلب کند. "

این تحلیلگر می‌نویسد: به نظر می‌رسد که دارو دسته زلنسکی برای حفظ باقی عمر سیاسی خود تصمیم گرفته است که حتی در کشور‌های خارجی به طعمه آمریکا تبدیل شود. / اسپوتنیک

حتما بخوانید: سایر مطالب گروه کره شمالی

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید
منتخب امروز

بیشترین بازدید یک ساعت گذشته


هیچگاه موز و تخم مرغ را باهم نخورید