مذاکره بایدن با امیر قطر و رئیس جمهور مصر درباره آتش بس در غزه


مذاکره بایدن با امیر قطر و رئیس جمهور مصر درباره آتش بس در غزه

اقتصادنیوز: جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا روز پنج‌شنبه در تماس‌های تلفنی جداگانه با همتایان مصری و قطری خود درخصوص جنایت اخیر رژیم صهیونیستی و لزوم آتش بس فوری در غزه گفتگو کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد: رئیس‌جمهور جو بایدن امروز با تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر گفت‌وگو کرد. آن‌ها در خصوص حادثه غمناک امروز در غزه نیز به گفت‌وگو پرداختند. طرفین در رابطه با از دست رفتن جان غیرنظامیان ابراز ناراحتی کرده و بر لزوم به پایان رساندن هر چه سریع‌تر مذاکرات بر سر آتش‌بس و گسترش جریان کمک‌های بشردوستانه به غزه توافق کردند.

کاخ سفید همچنین اعلام کرد که بایدن گفت‌وگوی مشابهی با عبدالفتاح السیسی، رئیس‌جمهور مصر در خصوص جنایت امروز رژیم صهیونیستی و لزوم حصول آتش‌بس در غزه داشته است.

جو بایدن پیش‌تر در کنفرانس خبری امروز خود به اقدام رژیم صهیونیستی در ممانعت از ورود کمک‌ها به غزه و ممانعت از دسترسی فلسطینیان به غذا اشاره کرد و گفت: حادثه کمک‌های غذایی امروز در غزه، مذاکرات مربوط به گروگان‌ها را پیچیده خواهد کرد.

خبر مرتبط
السیسی به بایدن هشدار داد/ جزئیات رایزنی مصر و آمریکا درباره جنگ غزه

اقتصادنیوز: رئیس‌جمهور مصر به همتای آمریکایی خود تلفنی درباره ادامه تشدید تنش نظامی در غزه و هدف قرار دادن غیرنظامیان هشدار داد.

اشغالگران صهیونیست امروز (پنجشنبه) به سمت هزاران شهروند فلسطینی از شمال نوار غزه و از شهر غزه، جبالیا و بیت حانون که در منطقه «شیخ عجلین» در غرب غزه منتظر رسیدن کامیون‌های حامل کمک‌های بشردوستانه بودند، شلیک کردند که در آخرین آمار، ۱۰۹ نفر شهید و ده‌ها نفر دیگر مجروح شده‌اند.

مایکل فخری، گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در امور حق غذا نیز اخیرا در گفت وگو با روزنامه «گاردین» با تأکید بر اینکه ممانعت از دسترسی به غذا جنایت جنگی محسوب می‌شود، تصریح کرد اسرائیل به شکل عمدی فلسطینی‌ها را گرسنگی می‌دهد.

خبر مرتبط
سبقت ترامپ از بایدن/ چرخش هفت ایالت کلیدی به سمت ترامپ

اقتصادنیوز: جدیدترین نظرسنجی ها نشان می دهد که بایدن ‌در هفت ایالت رقابتی و تاثیرگذار از ترامپ ‌رقیب احتمالی خود عقب‌تر است.


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید

بیشترین بازدید یک ساعت گذشته

کارمندان گمرک به رگبار بسته شدند + جزئیات