مشاور هنیه: اسرائیل به دنبال باج‌گیری است


مشاور هنیه: اسرائیل به دنبال باج‌گیری است

مشاوررئیس دفتر سیاسی حماس بااشاره به اینکه صهیونیست‌ها هیچ جدیتی برای رسیدن به توافق ندارند و آمریکا هم هیچ فشاری در این زمینه وارد نمی‌کندگفت ما درهر مذاکره‌ای به اصل آتش‌بس دائمی پایبندیم و تجاوز اشغالگران به مردم فلسطین باید برای همیشه پایان یابد.

مشاور هنیه: اسرائیل به دنبال باج‌گیری است

به گزارش راهبرد معاصر، «طاهر النونو» مشاور رسانه‌ای رئیس دفتر سیاسی حماس با اشاره به مانع‌تراشی صهیونیست‌ها در روند مذاکرات آتش‌بس در غزه و تبادل اسرا اعلام کرد که رژیم اشغالگر با هدف باج گرفتن از مقاومت دست به کشتار مردم ما می‌زند.

النونو در اظهاراتی مطبوعاتی گفت که ارائه کمک‌ها از زمین و هوا و دریا برای مقابله با محاصره غزه و نجات مردم فلسطین از گرسنگی ضروری است.

وی تاکید کرد که رژیم اشغالگر بنا به دلایل سیاسی داخلی، در مذاکرات تعلل می‌کند و هیچ قصدی برای توقف جنگ ندارد. ما در هر مذاکره‌ای به اصل آتش‌بس دائمی پایبندیم و تجاوز اشغالگران به مردم فلسطین باید برای همیشه پایان یابد.

این مقام حماس همچنین تصریح کرد که خود فلسطینی‌ها درباره مرحله بعد از جنگ گفت‌وگو می‌کنند و تصمیم می‌گیرند و این مسئله ارتباطی به رژیم اشغالگر ندارد. ما خواستار آزادی مردم در انتخاب نمایندگان خود و تحکیم اصل مشارکت بین احزاب و گروه‌های فلسطینی هستیم.

مشاور رئیس دفتر سیاسی حماس در ادامه گفت که رژیم اشغالگر در رسیدن به توافق قبل از ماه رمضان هیچ جدیتی ندارد و هیچ فشار واقعی هم از جانب آمریکا در این زمینه نمی‌بینیم.

در شرایطی که هنوز هیچ یک از مذاکرات درباره آتش‌بس در غزه و تبادل اسرا در سایه فریبکاری‌ها و مانع‌تراشی‌های طرف صهیونیستی و آمریکایی به نتیجه ملموسی نرسیده، منابع برجسته مقاومت فلسطین اعلام کردند که مقاومت به اصول و شروط خود در هر مذاکره‌ای پایبند است.

این منابع افزودند: رهبری حماس تاکید کرده که هرگز هیچ مذاکره‌ای زیر سقف قحطی و گرسنگی در غزه انجام نخواهد شد؛ مگر اینکه شرایط زندگی مردم غزه بهبود یابد. اگر نیازهای غذایی مردم غزه به ویژه در شمال این منطقه تامین نشود مقاومت دلیل و ضرورتی برای ماندن در مذاکرات نمی‌بیند و تامین نیازهای غذایی مردم اولویت اول حماس و همه گروه‌های مقاومت فلسطین است./ تسنیم

حتما بخوانید: سایر مطالب گروه گوناگون

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید
منتخب امروز

بیشترین بازدید یک ساعت گذشته


صدای کوتوله برزیلی برای آموزش و سریع حرف زدن