بسیح همه‌جانبه دستگاه‌های اجرایی برای کمک به سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان


بسیح همه‌جانبه دستگاه‌های اجرایی برای کمک به سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان

معاون اول رئیس‌جمهور در تماس‌های تلفنی جداگانه با وزیر کشور و استاندار سیستان و بلوچستان، آخرین وضعیت سیل اخیر در این استان را بررسی کرد و بسیج همه جانبه امکانات و دستگاه‌های اجرایی و امدادرسان برای کمک به حادثه دیدگان را خواستار شد.

محمد مخبر عصر شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ در این ارتباط‌های تلفنی با اشاره به گزارش‌های واصله و حضور مسئولان ارشد دولت در آن استان، ارزیابی دقیق مناطق سیل‌زده و امکانات لازم جهت امدادرسانی و اسکان اضطراری حادثه دیدگان را ضروری دانست و از مسئولان اجرایی استان خواست نیاز‌های ضروری جهت پشتیبانی و رفع کمبود‌های احتمالی را هرچه زودتر گزارش کنند.

به گزارش ایرنا، وی با توجه به پیش بینی‌های جدید برای بارش در روز‌های آینده، آمادگی همه دستگاه‌های اجرایی و امدادی و استان‌های معین را خواستار شد و بر ضرورت تخلیه روستا‌های در معرض خطر و پیشگیری از هرگونه تلفات جانی تاکید کرد.

مخبر با اشاره به ضرورت بهره گیری بیشتر از امداد هوایی با توجه به گستردگی منطقه، اتصال سریع خطوط برق رسانی، ترمیم راه‌های مواصلاتی و تامین ماشین آلات موردنیاز، از صدور دستورات لازم به وزرا و مسئولان مربوطه برای پشتیبانی بیشتر خبر داد.

معاون اول رئیس‌جمهور همچنین ارزیابی سریع خسارات احتمالی را پس از بازگشت به حالت عادی ضروری دانست تا هیات دولت جهت جبران خسارات وارده به زیرساخت‌ها و اموال مردم اعتبارات لازم را تصویب کند.

همچنین در این تماس‌های تلفنی، وزیر کشور و استاندار سیستان و بلوچستان گزارشی از آخرین وضعیت مناطق سیل‌زده ارائه کردند.

بارندگی‌های شدید و طغیان رودخانه‌ها در چند روز اخیر راه ارتباطی چندین مسیر اصلی، فرعی و روستایی در جنوب سیستان و بلوچستان را بسته است که بازگشایی مسیر‌ها از ابتدای شروع سیلاب در این مناطق آغاز شده است.


منتخب امروز

بیشترین بازدید یک ساعت گذشته


واکنش حمید ابوطالبی به ماجرای قطع میکروفن فاضلی در تلویزیون