بشار اسد: سرنوشت جهان وابسته به روسیه است


بشار اسد: سرنوشت جهان وابسته به روسیه است

«بشار اسد» رئیس جمهور سوریه گفت: روسیه امروز، کشوری است که سرنوشت جهان به آن وابسته است.

بشار اسد: سرنوشت جهان وابسته به روسیه است

به گزارش راهبرد معاصر؛ بشار اسد در گفتگو با شبکه سولوفیوف درباره انتخابات ریاست جمهوری در روسیه اظهار داشت: موضع سوریه درباره نامزد‌های انتخابات ریاست جمهوری در روسیه واضح است و دمشق، از نامزدی که در کنار ما با تروریسم جنگیده است، حمایت می‌کند.

وی افزود: اگر به روسیه به عنوان کشوری که در کنار ما علیه تروریسم جنگید نگاه کنیم، متوجه خواهیم شد، موضوع انتخابات ریاست جمهوری روسیه بر ما تأثیر خواهد گذاشت و ما نمی‌توانیم آن را به عنوان یک موضوع داخلی برای آن کشور در نظر بگیریم.

بشار اسد تصریح کرد: شخصی که تصمیم به مشارکت در جنگ و مبارزه با تروریسم در سوریه گرفت برای ما از اهمیت فراوانی برخوردار است.

رئیس جمهور سوریه درباره ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین نیز گفت: او یک بازیگر طنز و فیلم‌های کمدی است و قبل از ریاست جمهوری در این زمینه فعالیت داشت. اتفاقا در آن زمینه بیش از رهبری اش بر اوکراین، موفق بود.

بشار اسد درباره تأثیر تحریم‌های اعلام شده توسط زلنسکی علیه وی به طعنه اظهار داشت: این تحریم ها، باعث پریشانی عصبی من شده است!

در ماه مارس سال ۲۰۲۳ رئیس جمهور اوکراین، بشار اسد رئیس جمهور، فیصل مقداد وزیر امور خارجه و حسین عرنوس نخست وزیر سوریه را تحریم کرد.

وزارت امور خارجه اوکراین در ۳۰ ژوئن ۲۰۲۲ نیز، در واکنش به اقدام دمشق در به رسمیت شناختن جمهوری‌های خلق لوهانسک و دونتسک، از فروپاشی روابط دیپلماتیک با سوریه – بدون قطع روابط کنسولی بین دو کشور خبر داد. / اسپوتنیک


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید


رازگشایی از ناپدید شدن ناگهانی صدها ستاره در آسمان!