کلاهبردار آیفون در آمریکا به 51 ماه حبس محکوم شد!


فردی که از قوانین گارانتی اپل برای تبدیل آیفون و آیپد تقلبی به مدل‌ اصل استفاده می‌کرد، دستگیر و به‌ تحمل حبس محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و براساس گزارش زومیت، کلاهبردار گوشی آیفون و تبلت اپل که طبق تخمین‌ها بیش‌ از ۶ میلیون‌ دلار دستگاه تقلبی را با روشی زیرکانه به دستگاه‌های اصل تبدیل کرده بود، به ۵۱ ماه زندان محکوم شد. دو متهم دیگر که با این کلاهبردار همکاری داشتند، هرکدام به ۴۱ ماه زندان محکوم شدند. همچنین دارایی و پول نقد تیم کلاهبردار به‌ ارزش بیش‌ از چهار میلیون‌ دلار ضبط شد.

کلاهبرداران، آیفون و آیپدهای تقلبی خراب را که از نظر ظاهری بسیار شبیه مدل‌های اصلی بودند از بازار چین خریداری و شماره‌سریال محصولات اصلی فروخته‌شده توسط اپل در ایالات‌متحده را روی آن‌ها ثبت کردند.

کلاهبردار آیفون در آمریکا به ۵۱ ماه حبس محکوم شد!

کلاهبرداران آیفون و آیپد صدها نفر را استخدام کردند تا محصولات جعلی را به فروشگاه‌های اپل ببرند و بگویند دستگاه آن‌ها روشن نمی‌شود. هنگامی‌ که تکنیسین‌های اپل شماره‌سریال آن‌ها را بررسی می‌کردند، طبق قوانین گارانتی، مدل‌های جایگزین اصلی را به این افراد ارائه می‌دادند. کلاهبرداران در مرحله‌ی بعد دستگاه‌های اصلی را به چین انتقال می‌دادند و آن‌ها را می‌فروختند.

تیم سه‌ نفره‌ی کلاهبرداران با یکدیگر برادر بودند؛ دو نفر آن‌ها از قبل دستگیر و به ۴۱ ماه زندان محکوم شدند. طبق اعلام Patently Apple، ژیوی آلن لیائو امروز در دادگاه فدرال به‌دلیل نقش خود به‌عنوان سازمان‌دهنده و رهبر کلاهبرداری بین‌المللی برای قاچاق محصولات تقلبی اپل به ۵۱ ماه زندان محکوم شد.

سینتیا آن باشانت، قاضی پرونده، می‌گوید حکم زندان با توجه‌ به جرم مناسب است؛ زیرا لیائو سازمان‌دهنده و رهبر گروه جنایی بین‌المللی گسترده‌ای بوده که برای چندسال کالاهای تقلبی را در سرتاسر آمریکای شمالی قاچاق می‌کرد.

طرح کلاهبرداران، پیچیده و شامل دستگاه‌های تقلبی وارداتی از چین بود که شباهت بسیار زیادی به دستگاه‌های اصلی اپل داشتند. بدین‌ترتیب لیائو با مدیریت عملیات و هدایت محصولات تقلبی اپل درآمدهای مجرمانه به‌دست آورده است.

طرح کلاهبرداران آیفون و آیپد تا چند سال بدون شناسایی‌شدن کار کرد و سرانجام با مشارکت FBI و ادراه‌ی پلیس سن‌دیگو فاش شد. استیسی موی، مأمور ویژه‌ی FBI در سن‌دیگو، می‌گوید: «حکم لیائو، فصل مهمی از تحقیقات چندساله‌ را می‌بندد. این پرونده‌ طرحی بین‌المللی و پیچیده را برای فروش کالاهای تقلبی در سرتاسر جهان فاش کرد.»

۲۲۷۲۲۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1888862

روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید


فکرشو نمی کردم که شوهرم آن موقع روز به خانه بیاد و مچم را هنگام...!