مزیت خودروهای برقی و هیبریدی در طرح ترافیک 1403


مزیت خودروهای برقی و هیبریدی در طرح ترافیک 1403

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهر تهران می‌گوید که در طرح ترافیک سال جاری خودروهای برقی و هیبریدی در صورت ثبت خودرو در دفاتر خدمات الکترونیک، معاف از پرداخت عوارض طرح ترافیک و آلودگی هوا هستند.

به گزارش مشرق و به نقل از سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، اسفندیار افندی‌زاده روز سه‌شنبه با بیان اینکه نرخ پایه عوارض سال ۱۴۰۳ مبلغ ۷۵ هزار تومان تعیین شده است، گفت: نخستین ورود و آخرین خروج خودروها ملاک محاسبه میزان پرداختی عوارض تردد در محدوده‌های طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا است.

وی افزود: داشتن معاینه فنی برتر نیز ملاک تاثیر گذاری بروی قیمت تمام شده تردد است و اگر خودرویی با معاینه فنی برتر پس از ساعت ۱۰ صبح وارد محدوده و قبل از ساعت ۱۶ عصر از محدوده خارج شود باید مبلغ ۶۳ هزار تومان به ازای هر روز تردد در محدوده طرح ترافیک و ۳۱ هزار و ۵۰۰ تومان به ازای هر روز تردد در محدوده کنترل آلودگی هوا پرداخت کند.

افندی‌زاده تاکید کرد: خودروهایی که دارای معاینه فنی برتر هستند اگر قبل از ساعت ۱۰ وارد محدوده و قبل از ساعت ۱۶ از محدوده خارج شود باید مبلغ ۹۰ هزار تومان به ازای هر روز در محدوده طرح ترافیک و ۴۵ هزار تومان به ازای هر روز در محدوده کنترل آلودگی هوا بپردازد.

️ مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهر تهران یادآور شد: اگر خودروی دارای معاینه فنی برتر قبل از ساعت ۱۰ وارد و بعد از ساعت ۱۶ از محدوده طرح خارج شود باید مبلغ ۱۳۵ هزار تومان به ازای هر روز در محدوده طرح ترافیک و ۶۷ هزار و ۵۰۰ تومان به ازای هر روز تردد در محدوده کنترل آلودگی هوا بپردازد.

به گفته وی، اگر خودرو دارای معاینه فنی برتر بعد از ساعت ۱۰ وارد و بعد از ساعت ۱۶ از محدوده خارج شود باید مبلغ ۹۰ هزار تومان به ازای هر روز در محدوده طرح ترافیک و ۴۵ هزارتومان به ازای هر روز تردد در محدوده کنترل آلودگی هوا بپردازد.

وی با تاکید بر اینکه در صورت داشتن معاینه فنی عادی به تعرفه‌های فوق مبلغ ۲۵ درصد اضافه خواهد شد، گفت: خودروهای برقی و هیبریدی در صورت ثبت خودرو در دفاتر خدمات الکترونیک شهرداری، معاف از پرداخت عوارض طرح ترافیک و آلودگی هوا است.

️ مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهر تهران همچنین از اختصاص تخفیف ۹۰ درصدی به افراد دارای بیماری خاص یا معلولیت هستند خبر داد و افزود: این افراد می‌توانند با مراجعه به نهادهای تحت پوشش، نسبت به دریافت سهمیه خود اقدام کنند.

افندی‌زاده اضافه کرد: برای ساکنین محدوده طرح ترافیک و آلودگی هوا هم مانند سال گذشته تسهیلاتی ارائه می‌شود و مالکان و مستاجران با مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک شهرداری می‌توانند از تسهیلات تعیین شده همانند گذشته استفاده کنند.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهر تهران به بسته های زمان‌دار تردد در محدوده طرح ترافیک اشاره کرد و گفت: برای خودروهای دارای معاینه فنی عادی بسته های یک ماهه، سه ماهه و ۶ ماهه به ترتیب مبلغ یک میلیون ۶۵۵ هزار و ۳۰۰ تومان، چهار میلیون ۴۸۵ هزار و ۷۰۰ تومان و هشت میلیون ۴۴۳ هزار و ۳۰۰ تومان است و در مورد خودروهای دارای معاینه فنی برتر مبلغ بسته‌های یک ماهه، سه ماهه و ۶ ماهه به ترتیب برابر با یک میلیون و ۳۲۴ هزار و ۲۰۰ تومان، سه میلیون ۵۸۸ هزار و ۶۰۰ تومان و ۶ میلیون ۷۵۴ هزار و ۶۰۰ تومان است همچنین خرید بسته‌های زمان‌دار از طریق سامانه و اپلیکیشن های مورد تایید شهرداری تهران برای شهروندان امکان‌پذیر است.

منبع: ایرنا

منتخب امروز

بیشترین بازدید یک ساعت گذشته


فیلم / سحر دولتشاهی از جدایی نالید ! / همیشه زن دوم بود هم در رامبد هم در همایون !