چمران: مسجد بوستان قیطریه باید ساخته شود!


چمران: مسجد بوستان قیطریه باید ساخته شود!

رییس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه بنا بر نظر شورای مساجد، مسجد بوستان قیطریه را باید بسازند، گفت: پیشنهاد دادیم چند درختی که در فضا وجود داشت، در صحن مسجد قرار بگیرد تا فضای مشجری در آنجا داشته باشیم.

مهدی چمران روز سهشنبه در حاشیه دویست و بیست و چهارمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران با بیان اینکه شورای مساجد نظر خود را داده و باید بر اساس این اعلام نظر، مسجد بوستان قیطریه را بسازند، گفت: این شورا مساحت را نیز پیشنهاد داد که مورد بررسی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه شبستان مسجد توسط یکی از مهندسین برجسته طراحی می‌شود، تاکید کرد: امیدواریم بنای خوبی احداث شود و کسانی که می‌خواهند از فضای باغ استفاده کنند نیز از فضا بهره‌مند شوند.

رییس شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه میراث فرهنگی نیز باید نظر خود را اعلام کند، یادآور شد: نمایندگان میراث فرهنگی نیز در محل حضور خواهند داشت تا در صورت مواجهه با آثار تاریخی وظیفه خود را انجام دهند؛ هیچ مشکلی برای شهروندانی که در بوستان حضور خواهند داشت هم ایجاد نخواهد شد.

چمران همچنین گفت: امیدواریم ۲ هزار دستگاه اتوبوسی که قرارداد آن بسته شده پس از چهار ماه به تدریج وارد کشور شود؛ البته با وزارت کشور به مشکلی در خصوص ۷۹۱ واگن برخوردیم که امیدواریم حل شود.

وی یادآور شد: وزارت کشور باید اولین مطالبه گر باشد، اما متاسفانه امروز این مشکل وقت ما را می‌گیرد و هرچه دیرتر پاسخ دهند زمان را از دست خواهیم داد.

وی در رابطه با طرح عمرانی میدان ونک نیز گفت: هنوز طرح آن به ما نرسیده و باید نقشه ارائه شود تا بتوانم در این خصوص نظر خود را اعلام کنم.


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید

بیشترین بازدید یک ساعت گذشته

بازداشت عاملان 5 پرونده چاقوکشی