ریشی سوناک عصبانی شد/ درخواست مهم انگلیس از اسرائیل


ریشی سوناک عصبانی شد/ درخواست مهم انگلیس از اسرائیل

اقتصادنیوز: نخست‌وزیر انگلیس از اسرائیل خواست تا توضیحاتی درخصوص مرگ ۷ تن از کارکنان «آشپزخانه مرکز جهانی» که سه تن از آن‌ها از اتباع انگلیس بودند ارائه دهند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، سوناک روز سه‌شنبه تاکید کرد که رژیم صهیونیستی باید گام‌هایی برای حفاظت از امدادگران اتخاذ کند.

خبر مرتبط
واکنش سازمان ملل به جنایت اسرائیل در آشپزخانه مرکزی جهانی

اقتصادنیوز: نهادهای وابسته به سازمان ملل کشتار کارمندان «آشپزخانه مرکزی جهانی» در حملات اسرائیل به غزه را شوک‌آور دانستند.

وی همچنین از رژیم صهیونیستی خواست که ارسال کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه را تسهیل کند.

منابع رسانه‌ای ساعاتی پیش از کشته شدن هفت تن از کارکنان سازمان آشپزخانه مرکزی جهانی در نوار غزه در حمله رژیم صهیونیستی خبر دادند.

خبر مرتبط
سفیر اسرائیل در لندن احضار شد/ واکنش انگلیس به کشتار کارمندان «آشپزخانه مرکزی جهانی»

اقتصادنیوز: در پی کشته شدن کارمندان آشپزخانه مرکزی جهانی در حملات اسرائیل به غزه، وزارت خارجه انگلیس سفیر اسرائیل در لندن را فراخواند.

سازمان امدادرسانی آشپرخانه مرکزی جهانی که دفتر آن در آمریکا قرار دارد، پیشتر اعلام کرده بود پس از کشته شدن هفت تن از کارمندانش در حمله هوایی رژیم صهیونیستی به مرکز نوار غزه، فعالیت‌هایش در منطقه به حالت تعلیق درآمدند.

در پی کشته شدن کارمندان آشپزخانه مرکزی جهانی در حملات صهیونیستی به غزه، وزارت خارجه انگلیس سفیر رژیم صهیونیستی در لندن را فراخواند.

دیوید کامرون، وزیر خارجه انگلیس نیز در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) از گفت‌وگوی خود با همتای صهیونیستی خبر داد و عنوان کرد در این گفت‌وگو در خصوص «غیرقابل قبول» بودن کشته شدن این کارکنان آشپزخانه مرکز جهانی صحبت کرده است.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه رژیم صهیونیستی باید توضیحات کاملی در این زمینه ارائه دهد، گفت: تغییرات اساسی باید جهت اطمینان از امنیت این کارکنان انجام بگیرد.

حتما بخوانید: سایر مطالب گروه گوناگون

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید

بیشترین بازدید یک ساعت گذشته


هیچگاه موز و تخم مرغ را باهم نخورید