رکوردشکنی این استان رکورد در سفر‌های نوروز 1403


رکوردشکنی این استان رکورد در سفر‌های نوروز 1403

بیش از ۱۰ میلیون مسافر نوروزی از اماکن مذهبی تاریخی و طبیعی فارس دیدن کردند.

سرپرست معاونت گردشگری و مسئول دبیرخانه ستاد اجرایی خدمات سفر استان فارس گفت: در ایام نوروز امسال بیش از ۲۰ میلیون تردد در فارس و بیش از ۱۰ میلیون بازدید نوروزی از اماکن مذهبی، تاریخی و طبیعی این استان ثبت شده است.

به گزارش همشهری آنلاین روح الله روانشاد گفت: فارس با ثبت بیش از ۲۰ میلیون تردد خودرو در ایام نوروز رتبه نخست کشور را از این نظر به خود اختصاص داده است.

مسئول دبیرخانه ستاد اجرایی خدمات سفر استان فارس ادامه داد: از ۲۴ اسفند ۱۴۰۲ تا دوازدهم فروردین امسال ۲۰ میلیون و ۴۲۱ هزار و ۳۲۳ تردد خودرو در استان فارس به ثبت رسیده است.

وی اضافه کرد: در این مدت ۹ هزار و ۳۶۳ نفر از طریق ۵۴ رام قطار و ۷۲ هزار و ۷۵۹ نفر هم از طریق ۶۲۶ پرواز داخلی و خارجی وارد استان فارس شده اند.

روانشاد اظهار کرد: در این بازه زمانی ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار و ۹۵۷ نفر در هتل‌ها و مسافرخانه‌ها، زائرسرا‌ها و مدارس، سالن‌های ورزشی، حسینیه‌ها، کمپ‌های موقت نوروزی، اسکان یافته اند.

بیش از ۱۰ میلیون مسافر نوروزی از اماکن مذهبی تاریخی و طبیعی فارس دیدن کردند.

سرپرست معاونت گردشگری و مسئول دبیرخانه ستاد اجرایی خدمات سفر استان فارس در ادامه گفت: ۱۰ میلیون و ۳۷۱ هزار و ۸۷۲ نفر از اماکن مذهبی، تاریخی، گردشگری و طبیعی فارس بازدید کردند و این بازدید‌ها از ۲۴ اسفند پارسال تا دوازدهم فروردین ۱۴۰۳ از همه اماکن تاریخی فرهنگی فارس صورت گرفته است.

وی افزود: این آمار شامل بازدید چهار میلیون و ۲۱۵ هزار و ۳۶۲ نفر از اماکن مذهبی، چهار میلیون و ۷۳۸ هزار و ۱۳۸ گردشگر از تفرجگاه‌ها وسایت‌های تفریحی و گردشگری و یک میلیون و ۳۷۳ هزار و ۳۷۲ نفر از اماکن تاریخی و گردشگری بلیط فروشی در فارس است.

روانشاد در خاتمه اعلام کرد: در این مدت مجموعه فرهنگی تاریخی حافظ، تخت جمشید، سعدی در صدر بازدید‌های استان فارس قرار داشته اند.

حتما بخوانید: سایر مطالب گروه اجتماعی

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!



بیشترین بازدید یک ساعت گذشته


دانلود آهنگ حسین رحیمی ریگی برگرد