استقبال غیرمنتظره از خودروی شیائومی


استقبال غیرمنتظره از خودروی شیائومی

ایتنا - استقبال بی‌سابقه و عجیب طرفداران خودروی برقی از اولین تولید و تجربه شیائومی در صنعت خودروسازی باعث شد تا این کمپانی با چالش تولید مواجه شود و زمان تحویل برخی از تیپ‌های SU7 را بین ۳ تا ۷ ماه بعد از درخواست اعلام کند‌‌.


کمپانی شیائومی در اولین تجربه خود در صنعت خودروسازی با استقبالی بی‌نظیر و غافلگیرانه مواجه شده به طوری که تحویل برخی از تیپ‌های SU7 مانند مکس را به دلیل چالش در تولید به سه تا ۷ ماه بعد موکول کرده است.

خودروی برقی SU7 شیائومی به‌ویژه در تیپ استاندارد به دلیل قیمت پایه ۲۷۹۰۰ یورو که بسیار مناسب بنظر می‌رسد و مشخصات فنی مطلوبی که در کنار طراحی مدرن آن یک پکیج کامل را ساخته، چینی‌ها را مجاب کرده که برای خرید این خودرو اقدام کنند.

تیپ‌های پرو و مکس SU7 نیز علیرغم داشتن اختلاف قیمت فاحش نسبت به نسخه استاندارد خود، باز هم نسبت به پورشه تایکان و تسلا مدل اس ارزان‌تر هستند.

کارخانه شیائومی در پکن قرار است در فاز اول با ارتقا تولید سالانه ۱۵۰ هزار خودرو به ۳۰۰ هزار خودرو کار خود را آغاز کنند. در حال حاضر، کارخانه می‌تواند ۴۰ دستگاه SU7 در ساعت تولید کند؛ یعنی هر ۷۶ ثانیه یک خودرو از خط تولید خارج می‌شود و با این آمار شیائومی امیدوار است تا اواسط سال ۲۰۲۴ به ظرفیت تولید فاز یک برسد؛ هدفی که می‌تواند زمان تحویل را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

استقبال غیرمنتظره از خودروی شیائومی

حتما بخوانید: سایر مطالب گروه فناوری

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید

بیشترین بازدید یک ساعت گذشته


بهترین و زیباترین شعر درباره جشن خودکار برای کلاس سوم و چهارم ابتدایی