یک درگذشت، افشای دروغ مرجانه گلچین و خاطره‌بازی با رضا داودنژاد


یک درگذشت، افشای دروغ مرجانه گلچین و خاطره‌بازی با رضا داودنژاد

درگذشت یک نوازنده، افشای دروغ ۱۳ مرجانه گلچین، واکنش وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به حمله به کنسولگری ایران در سوریه، شوخی دردسرساز ریوندی با ۲ مجری و واکنش رسمی به ماجرا، رکورد زنی بازدید نوروزی از حافظیه، تخت جمشید و سعدآباد و... از جمله اخبار امروز فرهنگی هنری ایسنا بودند.

یک درگذشت، افشای دروغ مرجانه گلچین و خاطره‌بازی با رضا داودنژاد

به گزارش ایران اکونومیست، محمدمهدی اسماعیلی در واکنش به تجاوز رژیم صهیونیستی به کنسولگری کشورمان در دمشق، تاکید کرد که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از هیچ اقدام و ابتکار فرهنگی و رسانه‌ای برای تبیین ‌وحشی‌گری‌های بی‌سابقه صهیونیستی دریغ نمی‌کند.

استقبال و خریدها از بخش مکتوب نمایشگاه قرآن مطلوب بود

احمدوند با بیان اینکه میزان فروش بخش مکتوب نمایشگاه قرآن خوب بوده است، گفت: برای نمایشگاه قرآن دوره بعد باید تمهیدی داشته باشیم تا برای ناشرانی که آثار کمتری در حوزه‌های دینی دارند و نمی‌توانند به صورت مستقل غرفه بگیرند این امکان فراهم شود به صورت مجتمع غرفه کسب کنند و آثار خوب خود را ارائه کنند.

از نمایشگاه قرآن بدون اختتامیه تا کج‌سلیقگی در بخش عفاف و حجاب

سی‌ و یکمین نمایشگاه قرآن کریم پس از افتتاحیه بی‌رمق، کار خود را بدون اختتامیه نیز به پایان رساند. همچنین بخش عفاف و حجاب نمایشگاه قرآن کریم با وجود آنکه پرمخاطب‌ترین بخش نمایشگاه به نظر می‌رسد، ۲ سال است از سوی مسؤولان برگزاری نمایشگاه مورد بی‌توجهی قرار گرفته و اکثر نشان‌های تجاری حجاب در این دوره حضور پیدا نکردند.

اولین مصوبات برای اصطلاحات فوتبالی چه بود؟

فرهنگستان اول زبان و ادب فارسی برابرهایی را برای اصطلاحات فوتبالی برگزید که سال ۱۳۱۹ با امضای نخست‌وزیر وقت ابلاغ شد.

رضا داودنژاد، «مصائب شیرین»، کات!

رضا داودنژاد پسر علیرضا داودنژاد که در این سال‌ها همراه پدر در فیلم‌هایش بوده است و بارها به بهانه‌های مختلف از سینما تا موضوعات اجتماعی روز که دغدغه‌اش بود، با ایران اکونومیست در تماس بود، بعد از یک دوره بیماری که به عفونت خون منجر شده بود در ۴۳ سالگی درگذشت.

پیام‌هایی که برای رضا داودنژاد مخابره می‌شود

پسرک پر شروشور «پشت کنکوری‌ها» سیزده را بدر نکرد!

«آنگ لی» زندگی «بروس لی» را سینمایی می‌کند

«آنگ لی» کارگردان برنده سه جایزه اسکار ابراز امیدواری کرد که در فیلم بعدی‌اش سرانجام زندگی‌نامه «بروس لی» را با بازی پسرش در نقش اصلی به سینما بیاورد.

بهار تئاتر با چه نمایش‌هایی آغاز می‌شود؟

با سپری شدن شب‌های قدر، چند اثر نمایشی تازه در دو سه روز آینده اجرای خود را آغاز می‌کنند تا بهار تئاتر به طور رسمی شروع شود.

شوخی دردسرساز ریوندی با ۲ مجری و واکنش رسمی به ماجرا

در پی شوخی غیرمتعارف با دو مجری تلویزیون روی آنتن زنده، کانون مجریان رسانه‌های دیداری بیانیه‌ای منتشر کرد.

دروغ ۱۳ مرجانه گلچین و یک بازی خطرناک با رسانه

این روزها برخی از چهره‌ها، ترجیح می‌دهند اخبارشان را در صفحات شخصی‌شان منتشر و بدین وسیله بی‌واسطه رسانه‌ها و مردم عادی را از آخرین اخبار مربوط به خود مطلع کنند. در این میان رسانه‌های رسمی ـ به ناچار و برای جا نماندن از یک جریان رسانه‌ای و گاه از روی تنبلی ـ به بازنشر خبرهای مندرج در این صفحات اقدام می‌کنند؛ اخباری که به‌راحتی و با یک اشاره دست پاک می‌شوند اما تبعات آن تا مدت‌ها دامن‌گیر رسانه‌ی رسمی می‌شود و گاه به قیمت از دست رفتن مرجعیت و اعتماد مخاطب تمام می‌شود.

حافظیه، تخت جمشید و سعدآباد رکورد زدند

وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از ثبت بیش از ۶ میلیون نفر بازدید از موزه‌ها، پایگاه‌ها و اماکن تاریخی در نوروز ۱۴۰۳ خبر داد و حافظیه، تخت جمشید، سعدیه و سعدآباد را رکوردداران این بازدیدها اعلام کرد.

غیرمجازها پلمب نمی‌شوند!

رئیس جامعه انجمن‌های حرفه‌ای اقامتگاه‌های بومگردی ایران از خروج بیش از ۵۰۰ بومگردی از چرخه فعالیت رسمی در سال گذشته و فعالیت چراغ خاموش بعضی از آنها خبر داد و گفت: فعالیت آزاد و قارچ‌گونه اقامتگاه‌های غیرمجاز از جمله دلایل تاثیرگذار بر رکود کاری بومگردی‌های دارای مجوز است.

نوای ذوالفقار بیتانه خاموش شد

استاد ذوالفقار بیتانه نوازنده مشهور خراسان جنوبی از دنیا رفت.

دیوارنگاره جدید میدان ولیعصر از چه می‌گوید؟

طی روزهای اخیر دیوارنگاره جدید میدان ولیعصر (عج) با موضوع همدردی با کودکان غزه تعویض شد.

پیشنهادهایی برای خواندن:

در شب قدر سه چیز را از خدا بخواهید

این زن هنرمند سواد نداشت اما با جهان حرف زد

کنایه ده‌نمکی به آقازاده‌ها

بازخوانی خاطراتی از سردار شهید زاهدی در دفاع‌مقدس

حراج تابلونقاشی ۱۸ میلیون دلاری


منتخب امروز

بیشترین بازدید یک ساعت گذشته

فرود اضطراری بالگرد نخست وزیر ارمنستان + فیلم