پاکستان حملات تروریستی در ایران را محکوم کرد


پاکستان حملات تروریستی در ایران را محکوم کرد

دولت پاکستان با صدور بیانیه‌ای حملات تروریستی جیش‌العدل (جیش‌الظلم) به راسک و چابهار را محکوم کرد.

پاکستان حملات تروریستی در ایران را محکوم کرد

به گزارش راهبرد معاصر؛ دولت پاکستان روز پنج‌شنبه اعلام کرد: پاکستان به شکل واضح حمله تروریستی شنیع و بزدلانه به تشکیلات امنیتی و نظامی در شهر‌های راسک و چابهار در ایران را محکوم می‌کند.

در ادامه بیانیه آمده است: ما از صمیم قلب به خانواده‌های قربانیان تسلیت گفته و بهبود مجروحین را آرزومندیم. پاکستان به در مبارزه با تروریسم به همبستگی کامل با مردم ایران ادامه می‌دهد.

در انتهای این بیانیه آمده است: پاکستان هر شکلی از تروریسم را محکوم کرده و به شدت نگران افزایش اقدامات تروریستی در منطقه است. این تهدیدی منطقه‌ای و جهانی است که نیازمند پاسخ قاطع می‌باشد.

استانداری سیستان و بلوچستان امروز از حمله ناموفق تروریستی به مقر نظامی در راسک و چابهار سیستان و بلوچستان خبر داد.

گروهک تروریستی موسوم به جیش‌العدل (جیش‌الظلم) در اطلاعیه‌ای این عملیات‌ها را بر عهده گرفت است. همان ساعات اولیه معاون امنیتی وزیر کشور خبر از محاصره تروریست‌ها و شهادت ۳ تن از حافظان امنیت داد. نیرو‌های حافظ امنیت در استان سیستان و بلوچستان، پس از دفع حملات تروریستی و کنترل شرایط، در حال پاکسازی مناطق آلوده هستند.

روابط عمومی قرارگاه امنیتی جنوب شرق نیروی زمینی سپاه پاسداران ساعاتی پیش در اطلاعیه‌ای از هلاکت مهاجمان و تامین امنیت و آرامش در این شهر‌ها خبر داد.

متن اطلاعیه به این شرح است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

به آگاهی ملت قهرمان و شریف ایران می‌رساند تعدادی از تروریست‌ها و اشرار مسلح وابسته به سرویس‌های جاسوسی بیگانه در ساعات اولیه بامداد امروز پنج شنبه ۱۶ فروردین ماه به قصد برهم زدن امنیت و سلب آرامش مردم به طور همزمان به ۵ نقطه از اماکن عمومی و پایگاه‌های نظامی و انتظامی برقرار کننده امنیت در شهر‌های چابهار و راسک در استان سیستان و بلوچستان حمله کردند که با درایت، حوصله و هوشمندی نیرو‌های مدافع امنیت مواجه شدند.

پس از اطمینان نسبت به دورسازی مردم از خطر مهاجمان و هرگونه آسیب، رزمندگان غیور قرارگاه امنیتی جنوب شرق نیروی زمینی سپاه با مشارکت نیرو‌های فرماندهی انتظامی با آنان درگیر و طی عملیاتی قاطعانه کلیه تروریست‌ها و اشرار مسلح به هلاکت رسیدند و امنیت و آرامش کامل در مناطق درگیری برقرار شد.

در این عملیات ۱۸ تن از تروریست‌ها و اشرار مسلح مهاجم به هلاکت رسیدند و ۱۰ تن از نیرو‌های حافظ امنیت نیز به فیض رفیع شهادت نائل آمده و تعدادی دیگر نیز مجروح شدند.

به دشمنان منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای و گروهک‌های تروریستی و اشرار مسلح اجیر شده توسط سرویس‌های جاسوسی آنان هشدار می‌دهیم امنیت ملی و آرامش مردم در هر نقطه از ایران عزیز خط قرمز حافظان امنیت در جای جای میهن اسلامی بوده و با هرگونه عامل و عنصر تهدیدگر این عرصه، قاطعانه برخورد خواهد شد.

روابط عمومی قرارگاه امنیتی جنوب شرق نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی»/ ایسنا


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید
منتخب امروز

بیشترین بازدید یک ساعت گذشته


فوری / کارت‌های امروز همستر کامبت 25 خرداد / 5 میلیون سکه رایگان بگیرید !