مرادی: برگزاری کلاس‌های آموزش VAR نقطه عطف بزرگی است


مرادی: برگزاری کلاس‌های آموزش VAR نقطه عطف بزرگی است

رئیس دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال، گفت: پس از سال‌ها توانستیم کلاس آموزشی سیستم کمک داور ویدویی را برپا کنیم که این مهم، نقطه عطف برگزاری در عرصه داوری است.

مرادی: برگزاری کلاس‌های آموزش VAR نقطه عطف بزرگی است

به گزارش راهبرد معاصر؛ دانیال مرادی با اشاره به اهمیت استفاده از سیستم داور ویدئویی به طور گسترده در فوتبال کشور، بیان کرد: از چند سال قبل پیش‌بینی‌هایی در این زمینه با توجه به اصل مهم VAR در فوتبال روز دنیا داشتیم و قصد برگزاری کلاس های آموزشی برای جامعه داوری در این زمینه را کرده بودیم. با این حال، زیر ساخت‌های لازم مهیا نبود ولی به خوبی از اهمیت این موضوع بین هواداران فوتبال و ارکان مسابقه اطلاع داشتیم.

وی افزود: با تلاش‌های گسترده مدیران فدراسیون، یکی از مهمترین اتفاقات عرصه VAR برای جامعه داوران رقم خواهد خورد.

مرادی با اشاره به داشتن مجوز اصلی فیفا برای برگزاری دوره‌های آموزشی، گفت: با توجه به صدور لایسنس تدریس از سوی فیفا فعلا تنها فردی هستم که امکان این امر را در کشور دارم. تامر دوری از مصر و اسماعیل الحافی از اردن که مسئول توسعه داوری فیفا در قاره آسیا، برای برگزاری دوره مقدماتی VAR به کشورمان خواهند آمد. همچنین دو مدرس پرتغالی نیز برای آموزش اپراتورهای VAR حضور خواهند داشت. این دوره، نقطه عطفی برای کلاس‌های VAR است.

او درباره جزئیات برگزاری این دوره، تصریح کرد: کلاس آموزش تکنسین‌های اتاق VAR از شنبه ۲۵ فروردین آغاز می‌شود. البته دوره مربوط به داوران نیز از دوشنبه ۲۷ فروردین تا جمعه ۳۱ فروردین برگزار خواهد شد. ۱۶ داور به همراه ۷ کمک داور و سه داور خانم در این دوره شرکت خواهند کرد که اتفاق مهم و گام اساسی در امر آموزش داوران برای VAR است./ایرنا


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید

بیشترین بازدید یک ساعت گذشته

لاپید ادعاهای نتانیاهو را رد کرد