افشاگری روسیه از مانورهای آمریکا در آسیا-اقیانوسیه


افشاگری روسیه از مانورهای آمریکا در آسیا-اقیانوسیه

اقتصادنیوز: سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه هدف از رزمایش مشترک آمریکا، ژاپن، استرالیا و فیلیپین را گسترش ناتو در سایر مناطق جهان دانست.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه به خبرنگاران در رابطه با مانورهای نظامی مشترک ایالات متحده با ژاپن، استرالیا و فیلیپین گفت: هدف همان چیزی است که ما در مورد آن صحبت کردیم، یعنی افزایش گسترش ناتو، از جمله در سایر نقاط جهان.

سخنگوی رسمی وزارت خارجه روسیه همچنین درباره واکنش غرب به حمله نیروهای مسلح اوکراین به نیروگاه اتمی زاپوریژیا گفت: احمقانه است که بگوییم حملات به نیروگاه اتمی زاپوریژیا مربوط به رژیم کی‌یف نیست، اما کشورهای غربی نمی‌توانند به این امر بدیهی اعتراف کنند.

به گزارش اسپوتنیک، جوزپ بورل، رئیس دیپلماسی اتحادیه اروپا پیشتر گفته بود که حمله پهپادی به نیروگاه اتمی زاپوریژیا «خطر یک حادثه خطرناک هسته‌ای را افزایش می‌دهد» و این حملات را «بی‌خردانه» خوانده بود.

خبر مرتبط
خبر بد برای کرملین/ تصمیم نظامی جدید ناتو بیخ گوش روسیه

اقتصادنیوز: وزیردفاع نروژ گفت، مقر نیرو زمینی ناتو در شمال اروپا قرار است در فنلاند ایجاد شود.

زاخاروا گفت: بی‌خردی است که بگوییم حملات به نیروگاه هسته‌ای زاپوریژیا به رژیم کی‌یف مربوط نیست. زیرا به محض گفتن کلمات «حمله رژیم کی‌یف به نیروگاه اتمی زاپوریژیا»، اوهام آنها در مورد تشکیلات آزاد و دموکراتیک و رهبر آن زلنسکی به‌عنوان شخصیت صلح دوست، همانطور که همیشه می‌گویند، کاملا از بین خواهد رفت.

ماریا زاخارووا خاطرنشان کرد، بنابراین، کشورهای غربی همچنان ادعا می‌کنند که حملات به نیروگاه اتمی زاپوریژیا مربوط به کی‌یف نیست.

خبر مرتبط
ادعای جنجالی لوید آستین علیه روسیه درباره اوکراین

اقتصادنیوز: لوید آستین وزیر دفاع آمریکا سه‌شنبه در جلسه کمیته سرویس‌های مسلح سنای آمریکا گفت: مطمئنا اگر من جای روسیه بودم، نمی‌خواستم اوکراین عضو ناتو شود. من همچنین نمی‌خواستم فنلاند و سوئد بخشی از ناتو باشند.

او گفت: آنها حاضر نیستند به جامعه بین‌المللی توضیح دهند، زیرا به محض انجام این کار، جامعه بین‌المللی این سوال را مطرح می‌کند؛ آیا بخش بعدی کمک که شما برای رژیم کی‌یف می‌فرستید تضمین شده است که رابطه با نیروگاه هسته‌ای زاپوریژیا استفاده نشود؟ و چه کسانی این تضمین‌ها را می‌دهند؟ البته هیچکس. و سوال بعدی این خواهد بود؛ آیا تضمینی وجود دارد که اگر بخش بعدی کمک به زلنسکی داده نشود، اما تعداد حملات را برای باج‌خواهی از غرب افزایش ندهد؟ و هیچ تضمینی وجود ندارد. چون این هیولا توسط غرب تغذیه شده، به صحنه جهانی آورده شده، به او تفریط برای آینده داده شده است.

زاخارووا معتقد است که کشورهای غربی یک هیولا ساخته‌اند و اکنون می‌ترسند به خود اعتراف کنند که ممکن است عواقب آن بر آنها نیز تأثیر بگذارد.

سخنگوی رسمی وزارت امور خارجه روسیه در پایان گفت: گویی آنها با صحبت در مورد اینکه چگونه حوادث خطرناک نباید تکرار شوند، خود را زامبی می‌کنند، بدون اینکه متوجه شوند و به مخاطبان خود اجازه سؤال درباره این واقعیت را بدهند که همه اینها در قاره اروپا اتفاق می‌افتد.


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید


جشن خردادگان یا خرداد روز چیست؟