گفتگوی امیرعبداللهیان با وزیر خارجه بلژیک در خصوص تحولات منطقه


گفتگوی امیرعبداللهیان با وزیر خارجه بلژیک در خصوص تحولات منطقه

در تماس تلفنی خانم «حاجه لحبیب» وزیر امور خارجه بلژیک با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان، آخرین تحولات منطقه و مناسبات دوجانبه مورد بحث و رایزنی قرار گرفت.

گفتگوی امیرعبداللهیان با وزیر خارجه بلژیک در خصوص تحولات منطقه

به گزارش راهبرد معاصر؛ حسین امیرعبداللهیان در این گفت‌وگوی تلفنی با اشاره به تجارب موفق دو کشور در کمک به حل مشکلات از جمله در حوزه کنسولی، ادامه رایزنی‌ها در سطوح مختلف در راستای توسعه مناسبات را مهم برشمرد.

وزیر امور خارجه کشورمان ضمن اشاره به ریاست دوره‌ای بلژیک بر اتحادیه اروپا، انتظار از این اتحادیه برای کمک به صلح و ثبات منطقه‌ای و بین‌المللی را مورد تاکید قرار داد.

امیرعبداللهیان با اشاره به مواضع بلژیک در حمایت از فلسطین، اظهار کرد: برقراری آتش‌بس پایدار در فلسطین با هدف توقف کامل نسل‌کشی و جنایات جنگی رژیم صهیونیستی در غزه و کرانه باختری تنها راه موثر و مطمئن برای استقرار صلح در غرب آسیا از جمله در حوزه دریانوردی است.

لحبیب، وزیر امور خارجه بلژیک نیز در این گفتگو با اشاره به ریاست کشورش بر اتحادیه اروپا، خاطرنشان ساخت: بلژیک برای ایجاد اجماع‌نظر در میان کشور‌های اتحادیه اروپا در جهت پایان دادن خصومت‌ها، دسترسی مردم غزه به مواد غذایی و آزادی اسرا تلاش زیادی را به‌عمل آورده و به آن ادامه خواهد داد.

وزیر امور خارجه بلژیک همچنین ضمن محکومیت حمله به مکان دیپلماتیک متعلق به کشورمان در دمشق و نیز تصریح بر نقش مهم جمهوری اسلامی ایران در منطقه، خواستار ادامه تلاش برای جلوگیری از گسترش تنش‌ها شد. / ایسنا


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید
منتخب امروز

بیشترین بازدید یک ساعت گذشته


پاسخ به سوالات پر تکرار ایردراپ همستر