امدادرسانی به بیش از 25 هزار نفر در سیل 9 استان


به گزارش رکنا، بابک محمودی رئیس سازمان امداد و نجات، با اشاره به عملیات...
به گزارش رکنا، بابک محمودی رئیس سازمان امداد و نجات، با اشاره به عملیات امدادرسانی در سیل و آب گرفتگی از ٢٧ فروردین تا اول اردیبهشت ١٤٠٣ و تا ساعت ٠٥: ٣٠، گفت: «در این مدت‌زمان نیاز به انجام...

به گزارش رکنا، بابک محمودی رئیس سازمان امداد و نجات، با اشاره به عملیات امدادرسانی در سیل و آب گرفتگی از ٢٧ فروردین تا اول اردیبهشت ١٤٠٣ و تا ساعت ٠٥: ٣٠، گفت: «در این مدت‌زمان نیاز به انجام عملیات امدادی در ٩ استان (اصفهان، بوشهر، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان ، فارس، کرمان، هرمزگان و یزد) و ۵۶ شهرستان، احساس شد.»

وی ادامه داد: امدادگران در ۹۳ مورد عملیات به ۲۵ هزار و ۶۰۵ نفر امدادرسانی کردند، ۲۵۲۳ نفر را اسکان اضطراری دادند و ۲۰۳ نفر را به مناطق امن، منتقل کردند.

محمودی، با اشاره به حضور ۲۹۸ تیم امدادی، شامل ۱۲۳۰ امدادگر در عملیات کمک‌رسانی در سیل، افزود: آب تجمیع شده در ۱۷۷ واحد مسکونی تخلیه شد و ٣ اردوگاه اسکان اضطراری در شهرستان جاسک با برپایی ٨٠ دستگاه چادر، برای افراد متأثر از سیل، برپا شد.

رئیس سازمان امداد و نجات گفت: ٥٥٥ دستگاه چادر، ٥٨٣٠ تخته پتو، ٢٩٠٧ تخته موکت، ٨٤٩١کیلوگرم نایلون، ١٨٥ ست بهداشتی، ٤٧١٥ بسته غذایی، ٢٤١٢ بطری آب معدنی، ٥٨٣٤ قوطی کنسروجات، ٣٨٠ قرص نان و ١٢٤٠ کیلوگرم برنج، توزیع شد.

گفتنی است؛ امدادرسانی در ٤ استان (سیستان و بلوچستان، فارس، کرمان و هرمزگان) ادامه دارد.


امدادرسانی به بیش از ۲۵ هزار نفر در سیل ۹ استان
روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید

بیشترین بازدید یک ساعت گذشته