رسوایی گسترده در پارلمان انگلیس


رسوایی گسترده در پارلمان انگلیس

منابع خبری گزارش دادند که تعداد زیادی از نمایندگان حزب‌محافظه‌کار پارلمان انگلیس رسوایی به بار آورده و اکثرا به تجاوزهای جنسی متهم و برکنار شدند.

رسوایی‌ها در پارلمان انگلیس به‌ویژه میان نمایندگان محافظه‌کار هر روز در حال گسترش است. این نمایندگان به تجاوزهای جنسی و مشاهده فیلم‌های غیراخلاقی در مقر پارلمان متهم هستند و این امر باعث شده است که بی‌اعتمادی مردم نسبت به نمایندگانشان بیشتر شود.

همچنین پنجشنبه گذشته، مارک منزز، نماینده پارلمان انگلیس به اتهام سوءاستفاده از بودجه در طول مبارزات انتخاباتی تعلیق عضویت شد و تعداد نمایندگان حزب محافظه‌کار که هدف شکایت قرار گرفته‌اند و یا به دلیل رفتارهای نامناسب کنار گذاشته شده‌اند، افزایش یافته است.

به گزارش ایندیپندنت، نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که حتی بدون برگزاری انتخابات، حزب اپوزیسیون کارگران از حزب حاکم پیشی گرفته است و حزب حاکم ۱۴ سال است که با فشارهایی مواجه شده است.

طبق گزارش خبرگزاری فرانسه، تیم بایل، استاد علوم سیاسی در دانشگاه ملکه ماری در اظهاراتی می‌گوید: هر بار که یک رسوایی رخ می‌دهد گمان می‌کنیم که این دیگر آخرین رسوایی است، اما باز هم می‌بینیم رسوایی جدید ستون محافظه‌کاران را به لرزه در می‌آورد. مردم معتقدند که این دولت خسته شده است و باید هر چه زودتر از رقابت کنار گذاشته شود.

منابع خبری گزارش دادند که مارک منزز نماینده ۵۲ ساله پارلمان انگلیس اخیرا پس از آشنایی با یک مرد در وب‌سایت دوستیابی با او در یک آپارتمان ملاقات می‌کند و چند نفر نیمه شب او را در این آپارتمان حبس می‌کنند و او را مجبور به پرداخت هزاران پوند می‌کنند. منزز به نوبه خود انجام هر کار نادرست و مذموم را رد می‌کند.

چند روز قبل از آن نیز ویلیام راگ، نماینده پارلمان انگلیس پس از دادن شماره تلفن نمایندگان به شخصی از یک اپلیکیشن دوستیابی همجنس‌گرایان، از گروه پارلمانی محافظه‌کار کناره‌گیری کرد و گفت که می‌ترسد این شخص اطلاعات شرم‌آوری درباره او داشته باشد.

رسوایی‌های پارلمان انگلیس محدود به این دو نماینده نیست و ماه گذشته نیز اسکات بنتون، یک نماینده محافظه‌کار به دلیل برخی فشارها کنارگیری کرد. این اتفاق مدتی کوتاه بعد از تعلیق عضویت همکارش پیتر بون رخ داد؛ شخصی که به خاطر ارعاب و رفتار جنسی نامناسب علیه یکی از دستیاران سابق پارلمان مجرم شناخته شد.

رسوایی گسترده در پارلمان انگلیس

پیش از این نیز چندین نماینده محافظه‌کار پارلمان انگلیس به دلیل متهم شدن به تجاوزهای جنسی کناره‌گیری کردند. بر اساس این گزارش، کم‌تر از یک سوم مردم انگلیس معتقد هستند که رفتار پارلمانی‌ها مناسب و استاندارد است. نمایندگان خاطی، اخراج شده‌اند.


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید
منتخب امروز

بیشترین بازدید یک ساعت گذشته


فیلم آهنگ بهشتی آغاسی که ترکاند/ شده ام بت پرست تو خون به جیگر کرد!