برگزاری نشست خبری «جشنواره شعر نفس پاک» + فیلم


برگزاری نشست خبری «جشنواره شعر نفس پاک» + فیلم

به گزارش رکنا، عضر امروز یکشنبه 2 اردیبهشت ماه 1403 نشست خبری «جشنواره شعر نفس پاک» با حضور محمد جمالو ، معاون ستاد مبارزه با مواد مخدر، علیرضا قزوه ، رییس مرکز شعر، موسیقی و...

به گزارش رکنا، عضر امروز یکشنبه 2 اردیبهشت ماه 1403 نشست خبری «جشنواره شعر نفس پاک» با حضور محمد جمالو ، معاون ستاد مبارزه با مواد مخدر، علیرضا قزوه ، رییس مرکز شعر، موسیقی و سرود سازمان صدا و سیما و سایر بزرگان حوزه شعر و جمعی از خبرنگاران فرهنگی رسانه ها برگزار شد.

در ابتدای این نشست خبری محمد جمالو به سخنرانی پرداخت و شناخت نیاز جامعه برای انتقال مفاهیم را از مهم ترین نیازهای حوزه مقابله با اعتیاد دانست و گفت: هنر و موسیقی بیش از هر متغیر دیگری امروز بر جوانان اثرگذار است و باید از این ظرفیت در حوزه پیشگیری از اعتیاد استفاده حداکثری شود.

جنگ تمام عیار در مبارزه با مواد مخدر

محمد جمالو روز یکشنبه در نشست خبری « جشنواره شعر نفس پاک »که برای نخستین بار با همکاری ستاد مبارزه با مواد مخدر و مرکز شعر ‌و موسیقی سرود سازمان صدا و سیما برگزار خواهد شد، افزود: امروز در جنگ تمام عیار در مبارزه با مواد مخدر هستیم و با جان فشانی شهدا شکست رکورد کشف مواد مخدر در جهان نشان از عزم نظام مقدس جمهوری اسلامی در مقابله با این هیولای خانمان سوز دارد.

به گفته وی، امروز اعتیاد در کنار آسیب جسمانی به آسیب روانی برای فرد و جامعه تبدیل شده است که مواجهه با آن نیازمند مقابله چند وجهی به خصوص در حوزه فرهنگی دارد.

معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت مردمی سازمان درباره ورود مجدد در حوزه اعتیاد گفت: بازگشت دوباره فرد به دامن مصرف مخدر یک پدیده طبیعی در هر نوع بیماری ازجمله اعتیاد است و نباید این پدیده را عجیب دانست.

جمالو تاکید کرد: امروز ایجاد باورمندی به عنوان مهم ترین خواستگاه در جامعه و هدایت کننده افکار می تواند بیش از هر عاملی دیگری در جلوگیری از آسیب اعتیاد و یا مقابله با آن اثرگذار باشد.

قزوه: جشنواره «نفس پاک» با شاعران فارسی زبان برگزار می‌شود

رییس مرکز شعر، موسیقی و سرود سازمان صدا و سیما در ادامه این نشست خبری صحبت هایش را بیان کرد و گفت: برای برگزاری جشنواره شعر نفس پاک از شاعران مختلف کشور و شاعران فارسی زبان کشور‌های همسایه دعوت می‌کنیم.

علیرضا قزوه درباره «جشنواره شعر نفس پاک» گفت: مراسم اختتامیه این جشنواره هفته اول تیر برگزار می‌شود، دو ماه برای اجرای آن زمان داریم و پایان مهلت فراخوان هم ۱۵ خرداد است. این اولین جشنواره‌ای است که با خروجی مفید و یک کتاب ماندگار برگزار می‌شود.

وی افزود: پیش از این جشنواره‌های مختلفی با مشارکت نهاد‌های مختلف برگزار کرده ایم، از جمله جشنواره ستاد اقامه نماز جمعه، نماز و جشنواره‌ای با همکاری سازمان انرژی هسته‌ای که کتابی هم به یادگار از آن جشنواره منتشر شد. همایش بزرگ شعر غزه را داشتیم که مشارکتی در سطح ملی و بین المللی داشت.

رییس مرکز شعر، موسیقی و سرود سازمان صدا و سیما گفت: در جشنواره شعر نفس پاک، سعی می‌کنیم از شاعران کشور‌های فارسی زبان دعوت کنیم تا اشعار خود را در مورد پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر ارائه کنند.

قزوه افزود: جشنواره شعر نفس پاک یکی از کار‌های جدی ماست و اهمیت آن را به شاعران یادآوری می‌کنیم تا از این برنامه، کتابی هم به یادگار منتشر شود. این آمادگی را داریم که در سال‌های بعد این جشنواره را ادامه دهیم.

جوایز برندگان جشنواره شعر نفس پاک

وی گفت: دوست داریم جشنواره باشکوهی داشته باشیم، اما برنامه طوری است که ۱۴ برگزیده دارد که از بین آنها پنج نفر اول ۱۵ میلیون تومان، پنج نفر دوم ۱۰ میلیون تومان و چهار نفر سوم هشت میلیون تومان جایزه می‌گیرند.

رییس مرکز شعر، موسیقی و سرود سازمان صدا و سیما با اشاره به دعوت از شاعران بنام و مدعو در جشنواره شعر نفس پاک افزود: محمود اکرامی فر، مصطفی محدثی خراسانی و مرتضی امیری تیم سه نفره داوری جشنواره هستند، البته مرحله داوری اولیه را هم تیم دیگری برعهده دارد. کتاب جشنواره هم همزمان با مراسم اختتامیه در همان هفته اول تیر رونمایی می‌شود.

قزوه گفت: تلاش می‌کنیم گروه‌های سرود و موسیقی را هم در این جشنواره ببینیم تا کیفیت بیشتری به آن دهد تا جشنواره متمایزی نسبت به قبل داشته باشیم.

فراخوان جشنواره شعر نفس پاک

وی درباره فراخوان جشنواره شعر نفس پاک افزود: اعتیاد و عواقب زیان بار در زندگی فردی، خانوادگی و اجتماعی، آگاهی بخشی در خصوص عواقب ناشی از سوء مصرف مواد مخدر، گفتمان سازی و ترغیب و تشویق برای انتخاب سبک زندگی سالم و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت (تقدیم ۴ هزار شهید در راه مبارزه با مواد مخدر) چهار محور اصلی این جشنواره هستند.

رییس مرکز شعر، موسیقی و سرود سازمان صدا و سیما با بیان اینکه اینکه شعر بسیاری از مشکلات ما را در طول تاریخ رفع کرده است، گفت: حکیمان زیادی، چون فردوسی، نظامی و شعرای دیگر با اشعار خود در تاریخ تاثیرگذار بوده اند. مرکز شعر، موسیقی و سرود سازمان صدا و سیما تمایل دارد با سازمان‌ها و مراکز مختلف کار کند. این مرکز با شاعران زیادی از کشور و خارج از ایران هم در ارتباط است.

قزوه با اشاره به برنامه تلویزیونی «سرزمین شعر» شبکه چهارم سیما افزود: یکی از کار‌های ما برنامه سرزمین شعر بود که استقبال خوبی از آن شد و باز هم دنبال چنین برنامه‌هایی هستیم. جشنواره‌ای داشتیم که در آن پانصد شاعر حضور داشتند.

رونمایی از پوستر جشنواره شعر نفس پاک

در انتهای نشست خبری جشنواره شعر نفس پاک از پوستر این جشنواره رونمایی شد که در ادامه مراسم رونمایی از پوستر جشنواره شعر نفس پاک را مشاهده می کنید.

عکس های مربوط به نشست خبری جشنواره شعر نفس پاک

برگزاری نشست خبری «جشنواره شعر نفس پاک» + فیلم

برگزاری نشست خبری «جشنواره شعر نفس پاک» + فیلم

برگزاری نشست خبری «جشنواره شعر نفس پاک» + فیلم

برگزاری نشست خبری «جشنواره شعر نفس پاک» + فیلم


برگزاری نشست خبری «جشنواره شعر نفس پاک» + فیلم

منتخب امروز

بیشترین بازدید یک ساعت گذشته

تغییر چهره رضا پروانه بازیگر سریال پوست شیر +عکس و بیوگرافی علیرضا کمالی