اجرای سه طرح مهارت آموزی در سال جاری


اجرای سه طرح مهارت آموزی در سال جاری

معاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی از تداوم اجرای سه طرح مهارت افزایی در سال جاری خبر داد و گفت: برنامه توسعه آموزش کارکنان بنگاه‌های اقتصادی (تاک) امسال در دستور کار قرار دارد.

اجرای سه طرح مهارت آموزی در سال جاری

مهرداد عظیمی در گفت‌وگو با ایران اکونومیست، درباره طرح‌های مهارتی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای در سال جاری اظهار کرد: در راستای تحقق شعار سال در بخش طرح‌های توسعه مهارت آموزی یکی از طرح‌هایی که با کاهش نرخ بیکاری ارتباط دارد طرح توانمندسازی نوجوانان و جوانان است و در این راستا برنامه مهارت‌افزایی دانش آموزان را در دستور کار داریم.

وی ادامه داد: در طرح مهارت آموزی دانش آموزان ۱۵۰ هزار نفر، در طرح مهارت آموزی فارغ التحصیلان دانشگاهی تحت عنوان نخلستان ۱۷ هزار نفر و در طرح مهارت افزایی دانشجویان تحت عنوان آموزش هیبریدی، ۵۰ هزار نفر دوره آموزش مهارتی را می‌گذرانند.

او ادامه داد: امسال برنامه توسعه آموزش کارکنان بنگاه‌های اقتصادی (تاک)‌ به اجرا در می‌آید که در بخش آموزش و سنجش مهارت و صلاحیت حرفه‌ای، ۱۲۴۰ نفر هیات مدیره، ۱۶۰ هزار نفر از کارکنان شرکتها و سازمانهای تابعه و ۱۰۷ هزار نفر از سایر بنگاه‌های اقتصادی این دوره های را می‌گذرانند.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از رشد ۲۱۰ درصدی درآمدهای اختصاصی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای در دولت سیزدهم خبر داد و گفت: درآمدهای اختصاصی سازمان در دو سال ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ حدود ۸۵ درصد و در مقایسه با مدت مشابه دولت دوازدهم ۲۱۰ رشد داشته است.

عظیمی از بازآموزی مربیان آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای به عنوان یکی دیگر از برنامه‌های سال جدید خبر داد و گفت: در سال ۱۴۰۳ بیش از ۶۰۰۰ مربی آموزشگاه فنی و حرفه‌ای دوره‌های بازآموزی را می‌گذرانند.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای در پایان رتبه‌بندی مربیان بخش دولتی، آموزش مربیان آموزشگاه‌های آزاد، برگزاری دوره‌های آموزشی توسعه کارآفرینی و کسب و کار، صدور و تمدید مجوز مراکز کارآموزی در جوار کارگاهی و بین کارگاهی،اجرای مرحله اول پیاده‌سازی پلتفرم مهارت‌آموزی، ارتقاء و به‌روزرسانی مرکز داده و زیرساخت و بهینه‌سازی و ارتقاء سطح بلوغ امنیت اطلاعات را از دیگر اقدامات سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای در سال ۱۴۰۳ برشمرد.


منتخب امروز

بیشترین بازدید یک ساعت گذشته

معرفی بهترین خودروهای تاریخ کشور آلمان