تبدیل 392 هزار مجوز کاغذی به شناسه یکتا


تبدیل 392 هزار مجوز کاغذی به شناسه یکتا

تعداد مجوزهای کاغذی که به شناسه یکتا تبدیل شده تا روز یکم اردیبهشت به ۳۹۲ هزار و ۱۳۶ مجوز رسیده است.اصناف تا روز مورد گزارش ۳۶۷ هزار و ۷۹۳ مجوز کاغذی را به شناسه یکتا تبدیل کرده اند.

تبدیل 392 هزار مجوز کاغذی به شناسه یکتا

به گزارش ایران اکونومیست از ایران اکونومیست، در میان استان‌ها رتبه‌های برتر تبدیل مجوزهای صنفی کاغذی به شناسه یکتا همچنان متعلق به لرستان، گیلان، همدان و خراسان جنوبی است.

در استان لرستان از مجموع ۶۶ هزار و ۵۲۵ پروانه کسب بیش از ۲۰ هزار و ۷۰۰ پروانه، در استان گیلان از ۱۲۰ هزار و ۹۹۲ پروانه کسب بیش از ۲۹ هزار پروانه، در استان همدان از مجموع ۶۹ هزار و ۹۰۶ پروانه کسب بیش از ۱۲ هزار و ۸۰۰ پروانه و در خراسان جنوبی از مجموع ۳۳ هزار و ۱۲۶ پروانه کسب بیش از ۵ هزار و ۹۵۰ پروانه کسب به شناسه یکتا تبدیل شده است.

گفتنی است؛ در استان‌های مذکور به ترتیب ۳۱.۱ درصد، ۲۴ درصد، ۱۸.۳ درصد و ۱۸ درصد از کل پروانه‌های کسب کاغذی به شناسه یکتا تبدیل شده است.

بر اساس این گزارش، گلستان در رتبه ۳۱ تبدیل مجوزهای صنفی کاغذی به شناسه یکتا قرار دارد. تا روز مورد گزارش از مجموع ۷۴ هزار و ۴۰۵ پروانه کسب معتبر در این استان فقط چهار هزار و ۲۷ مجوز صنفی کاغذی به شناسه یکتا تبدیل شده است.

تبدیل ۳۹۲ هزار مجوز کاغذی به شناسه یکتا

بر اساس این گزارش، از ۲۵ اردیبهشت سال ۱۴۰۳ مجوزهای کاغذی بی‌اعتبار هستند و سامانه‌های دولتی و بانکی به فعالان اقتصادی فاقد مجوز الکترونیک (شناسه یکتا) خدمت نمی‌دهند. آن دسته از فعالان اقتصادی که هنوز شناسه یکتا ندارند؛ یعنی نامشان در qr.mojavez.ir نیست می‌توانند با گوشی همراه خود و ورود فقط ۳ کد (شماره سریال کارت ملی، شناسه/کد صنفی و کد پستی محل کسب) در درگاه ملی مجوزها (mojavez.ir)، به سرعت، رایگان و غیرحضوری مجوز الکترونیکی (شناسه یکتا) دریافت کنند.


منتخب امروز

بیشترین بازدید یک ساعت گذشته


روزنامه اصولگرا خطاب به قالیباف: اینقدر نگویید "بی عرضگی" عامل مشکلات کشورست، این صفت ب...