احتمال آلوده بودن ساچمه‌های حادثه تروریستی گلزار شهدای کرمان


رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان با اشاره به بروز عفونت‌های شدید در بین...
رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان با اشاره به بروز عفونت‌های شدید در بین برخی مجروحان حادثه تروریستی گلزار شهدا در سال گذشته گفت: گلوله‌ها را برای آزمایش فرستاده‌ایم و احتمالا این‌ها قبل از بارگزاری آلوده شده بودند.
احتمال آلوده بودن ساچمه‌های حادثه تروریستی گلزار شهدای کرمان

به گزارش راهبرد معاصر؛ مهدی احمدی‌نژاد در نشست خبری به مناسبت هفته سلامت گفت: در دوران جنگ تحمیلی افراد گلوله‌خورده و ترکش‌خورده داشتیم و گلوله و ترکش به علت اینکه در هنگام شلیک داغ می‌شود، استریل است، اما بروز عفونت‌های شدید در بین مجروحان حادثه تروریستی کرمان یک اتفاق کاملا جدید بود.

او با اشاره به اینکه بعد از حادثه تروریستی کرمان متوجه یک موضوع جدیدی برای بیماران شدیم، افزود: آن‌ها دچار عفونت‌های بسیار شدید شده‌اند، گلوله‌ها را برای آزمایش فرستادیم و احتمالا این‌ها قبل از بارگزاری آلوده شده بودند.

وی با بیان اینکه دشمن وقتی می‌خواهد کار تروریستی انجام دهد، همه کار را با هم انجام می‌دهد، تصریح کرد: با ٤ مجروح که در بیمارستان‌های تهران بستری بودند هم ملاقات کردم و آن‌ها هم دچار عفونت شده بودند.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان د گفت: هنوز بعضی از مجروحان حادثه تروریستی کرمان دچار عفونت هستند و روند درمان را طی می‌کنند.

انهدام تیم سقط جنین

وی سپس از انهدام تیم سقط جنین با همکاری قوه قضاییه و نهاد‌های امنیتی خبر داد و گفت: این تیم که کار‌های خارج از عرف انجام می‌دادند شامل افرادی مانند پزشک، ماما و پرستار بود که در خارج از مرکز درمانی فعالیت داشتند.

احمدی‌نژاد افزود: مقداری بدهی معوقات پژوهشی را در دانشگاه داشتیم و به همین علت میزان تولید مقالات به شکل چشمگیری اُفت کرد و این بدهی در سال جاری به حدود یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان رسیده است و شاهد تولید علم خواهیم بود.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان با اشاره به اینکه دانشکده مدیریت دانشگاه هم وارد مدار شده اظهار داشت:دانشکده پیراپزشکی نیز در مهرماه امسال افتتاح می‌شود و خوابگاه ۷۰۰ نفری دانشجویان دختر بیش از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد؛ سال گذشته همچنین ۹ دستگاه آمبولانس توسط خیران به ناوگان دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان افزوده شد.

وی ادامه داد: جمعیت اتباع بیگانه غیرمجاز در کرمان قابل شناسایی نیست، زیرا بسیاری از آن‌ها مدارک شناسایی ندارند و بار درمان زیادی از بر دوش دانشگاه علوم پزشکی کرمان تحمیل می‌کند.

احمدی‌نژاد تصریح کرد: ایرانی‌ها با توجه به حضور بسیار زیاد اتباع‌بیگانه در برخی مراکز بهداشتی رغبتی برای مراجعه به این مراکز ندارند. / خبرگزاری دانشجو

روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید

بیشترین بازدید یک ساعت گذشته