از تولید فنرهای مورد نیاز صنایع تا ارائه خدمات گسترده تست و آزمون


از تولید فنرهای مورد نیاز صنایع تا ارائه خدمات گسترده تست و آزمون

شرکت فنرسازی خاور، علاوه بر برخورداری از سهم قابل توجهی از نیاز صنایع خودروساز و ریلی به انواع فنرها با ارائه خدمات آزمایشگاهی متنوع در زمینه ارتقای این محصولات و توسعه پژوهش‌های مرتبط گام برمی‌دارد.به گزارش سینا از مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی...

شرکت فنرسازی خاور، علاوه بر برخورداری از سهم قابل توجهی از نیاز صنایع خودروساز و ریلی به انواع فنرها با ارائه خدمات آزمایشگاهی متنوع در زمینه ارتقای این محصولات و توسعه پژوهش‌های مرتبط گام برمی‌دارد.

به گزارش سینا از مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، باقر قانع، مدیر فنی شرکت فنرسازی خاور درباره فعالیت این مجموعه فناور توضیح داد: در حال حاضر شرکت فنر سازی خاور تأمین کننده بخش عمده‌ای از نیازهای شرکت‌های خودرو ساز، خطوط ریلی و همچنین بخش عمده‌ای از نیازهای بازار لوازم یدکی انواع کامیون و سایر خودروهای داخلی و خارجی است.

این فعال حوزه پژوهش و فناوری ادامه داد: این شرکت با استقرار سیستم‌های مدیریت کیفیت و برخورداری از واحد تحقیق و توسعه پیشرفته و فعال، رصد بازار و پایش نیاز مشتریان و تامین نیاز وسایل نقلیه جدید را همواره مورد توجه قرار داده و انجام تحقیقات در خصوص جدیدترین فناوری‌‌های تولید و روش‌های تست آزمایشگاهی را در دستور کار مداوم و پیوسته خود دارد.

قانع به برخی از خدمات آزمایشگاهی و روش آزمون‌های این مجموعه فناوری و صنعتی اشاره کرد و افزود: این مجموعه تولیدی، با راه‌اندازی خط کامل خودکار نورد پارابولیک با کنترل CNC و رایانه و دارا بودن دستگاه‌های تست‌های نیرو، جابجایی و خستگی از امکان تست انواع فنرها برخوردار است.

این فعال فناور به صرفه جویی بالغ بر 10 میلیون دلار سالیانه حاصل از فروش تولیدات این شرکت گفت و ادامه داد: بالغ بر 50 نفر نیرو به صورت تخصصی در این شرکت در حال فعالیت هستند در حالی که به طور غیر مستقیم بیش از 200 اشتغال ایجاد شده است.

وی افزود: در این مجموعه، دستگاه های سختی‌سنج فلزات و فنرها به روش‌های ویکرز، برینل وراکول و تجهیزات آزمون سختی سنجی، براقیت، چسبندگی، سالت اسپری، غوطه‌وری در آب و روغن و ضخامت‌سنجی رنگ فنرها ودستگاه‌های ترکیابی شمش و میلگرد ورودی و فنرهای تخت، لول و میل تعادل و پابند فنری و سیستم کامل چاپ دیجیتال شماره‌زنی و قید مشخصات بر روی فنرها جهت پایش محصول از کارخانه تا محل مصرف و خدمات پس از فروش، وجود دارد.

قانع با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزشی عمومی و تخصصی عنوان کرد: مخاطبان دوره های آموزشی فنرسازی خاور بازرسان کنترل کیفیت، کارشناسان آزمایشگاه و اپراتورهای تولید هستند. این دوره‌ها با عناوینی همچون سختی‌سنجی، تست‌های رنگ، سختی سنجی رنگ، براقیت سنجی و متالوگرافی برگزار می‌شوند.

این فعال حوزه پژوهش و فناوری بیان کرد: تخصیص مزایای علمی و حمایت های تحقیقاتی به شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور و همچنین معرفی پروژه ها و مستندات مربوط به پروژه های فناورانه مختلف، کمک زیادی توسعه محصولات دانش‌بنیان و فناور می‌کند


منتخب امروز


فکرشو نمی کردم که شوهرم آن موقع روز به خانه بیاد و مچم را هنگام...!