نخست وزیر لهستان: نظامیان ناتو در اوکراین حضور دارند


نخست وزیر لهستان: نظامیان ناتو در اوکراین حضور دارند

نخست وزیر لهستان اذعان کرد که سربازان ناتو در اوکراین حضور دارند.

به گزارش اسپوتنیک، دونالد توسک، نخست وزیر لهستان اعتراف کرد که سربازان ناتو در اوکراین حضور دارند. توسک در این خصوص افزود که ناتو امروز تا حدی که بتواند و امکان داشته باشد به اوکراین کمک می کند.
وی در ادامه افزود: « بدون کمک ناتو، اوکراین نمی توانست برای مدت طولانی از خود دفاع کند. تعدادی سرباز، ناظران و مهندسان ناتو به اوکراین اعزام شده اند".
با این حال، وی مشخص نکرد که سربازان کدام کشورها و به چه تعداد در اوکراین حضور دارند.
شایان ذکر است که پوتین در مصاحبه با کارلسون به تفصیل توضیح داد که مسکو قصد حمله به کشورهای ناتو، به ویژه لهستان، لتونی یا سایر کشورهای حوزه بالتیک را ندارد و در جامعه غربی، سیاستمداران مرتباً مردم خود را با تهدید روسیه می‌ترسانند و توجه را از مشکلات داخلی منحرف می کنند.
رئیس جمهور روسیه همچنین خاطرنشان کرد: "کشورهای غربی درک کرده‌اند که شکست استراتژیک روسیه در مناقشه با اوکراین غیرممکن است، بنابراین با درک این موضوع، آنها باید به گام‌های بعدی خود فکر کنند. مسکو آماده گفت‌وگو است".
پیش از این، دیمیتری پسکوف، دبیر مطبوعاتی رئیس جمهور روسیه اظهار داشت که مزدوران خارجی زیادی به طرفداری از اوکراین می جنگند، این موضوع هر بار تایید می شود.
در ماه دسامبر 2023، سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه، گفت که از آغاز عملیات ویژه، نیروهای مسلح بیش از 5.8 هزار مزدور خارجی را منهدم کرده اند و 103 جنایتکار جنگی که مرتکب رفتار ظلمانه شدیدی شده بودند، در خاک اوکراین نابود شدند.
همانطور که قبلاً در وزارت دفاع روسیه گزارش شده بود، کی‌یف به دلیل شکست طرح های بسیج و پنهان کردن تلفات بزرگ نیروهای مسلح اوکراین، جذب مزدوران را تشدید کرده است. آنها در ایالات متحده آمریکا و کانادا، از جمله با کمک سیا، و همچنین در آسیا، آمریکای لاتین و خاورمیانه، از جمله مناطق تحت کنترل آمریکا در سوریه، مزدوران را استخدام می‌کنند.
وزارت دفاع روسیه بارها اعلام کرده است که رژیم کی‌یف از مزدوران خارجی به‌عنوان "گوشت دم توپ" استفاده می‌کند و ارتش روسیه به نابودی آنها در سراسر اوکراین ادامه خواهد داد. کسانی که برای پول جنگیدند در بسیاری از مصاحبه‌ها اعتراف کردند که ارتش اوکراین اقدامات خود را به خوبی هماهنگ نمی‌کند و شانس زنده ماندن در نبردها کم است، زیرا شدت درگیری در اوکراین با افغانستان و خاورمیانه که آنها به آن عادت کرده‌اند، قابل مقایسه نیست.
مسکو بارها اعلام کرده است که کمک‌های نظامی غرب برای کی‌یف هیچگونه نتیجه خوبی ببار نمی آورد و فقط درگیری را طولانی‌تر می‌کند. هرگونه نقل و انتقال سلاح می تواند به هدف قانونی برای ارتش روسیه تبدیل ‌شود.

روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید
منتخب امروز

بیشترین بازدید یک ساعت گذشته


فوری / کارت‌های امروز همستر کامبت 25 خرداد / 5 میلیون سکه رایگان بگیرید !