هشدار هواشناسی برای این 18 استان


هشدار هواشناسی برای این  18 استان

سازمان هواشناسی از بارش باران، رعدوبرق و وزش باد شدید در ۱۸ استان خبر داد و برای استان‌های ساحلی شمال و جنوب کشور به‌ترتیب هشدار سطح زرد و نارنجی صادر کرد.

هشدار هواشناسی برای این  18 استان

به گزارش راهبرد معاصر، بر اساس پیش‌بینی کلی نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز در استان‌های گیلان، مازندران، شمال آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، برخی مناطق اردبیل، گلستان، زنجان، قزوین، البرز، تهران، قم، مرکزی، سمنان، شمال اصفهان و یزد، جنوب ایلام، ارتفاعات خوزستان و چهارمحال و بختیاری در برخی ساعات رگبار، رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی، برخی مناطق گردوخاک و در مناطق مستعد بارش تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

از روز دوشنبه تا پنجشنبه نیز در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در ارتفاعات استان‌های واقع در شمال غرب و ارتفاعات مرکزی البرز رگبار پراکنده گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود.

از فردا دوشنبه تا آخر هفته روند افزایش دما در نوار شمالی کشور به‌ویژه استان‌های ساحلی دریای خزر و اردبیل روی می‌دهد. یکشنبه دریای خزر و روزهای دوشنبه و سه‌شنبه خلیج‌فارس مواج هستند.

هشدار نارنجی افزایش سرعت وزش باد و افزایش ارتفاع امواج دریا

زمان شروع: اواخر وقت یکشنبه 1403/03/06

زمان پایان: اواخر وقت چهارشنبه 1403/03/09

نوع مخاطره: افزایش بیشینه سرعت وزش باد لحظه ای شمال غربی در محدوده 28 نات و افزایش ارتفاع امواج دریا در سواحل تا 2 متر و در فراساحل بیش از 2 متر

منطقه اثر:

یکشنبه 1403/03/06: مناطق ساحلی و دور از ساحل استان بوشهر در شمال خلیج فارس.

دوشنبه 1403/03/07 و سه‌شنبه 1403/03/08: مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های خوزستان، بوشهر و هرمزگان در خلیج فارس.

چهارشنبه 1403/03/09: مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های خوزستان و بوشهر در خلیج فارس.

اثر مخاطره: خطر غرق‌شدن شناگران، پاره شدن تورهای صیادی و آسیب به قفس های پرورش ماهی ،اختلال در ترددها و فعالیت دریایی به‌ویژه تردد شناورهای سبک، قایق‌های صیادی و نیمه‌ سنگین و سنگین، اختلال در فعالیت سکوهای نفتی.

توصیه: منع شنا، منع فعالیت های تفریحی و شیلاتی، اجتناب از تردد شناورهای سبک و نیمه سنگین و سنگین، اتخاذ تمهیدات لازم جهت فعالیت‌های ساحلی و فراساحل همچنین سکوهای نفتی و آماده باش برای مواجهه با خسارت احتمالی.

هشدار زرد افزایش سرعت وزش باد و افزایش ارتفاع امواج دریا

زمان شروع: یکشنبه 1403/03/06

زمان پایان: بعدازظهر دوشنبه 1403/03/07

نوع مخاطره: افزایش بیشینه سرعت وزش باد در محدوده 24 نات و افزایش بیشینه ارتفاع امواج دریا در مناطق ساحلی بین 1 تا 1.5 متر و در مناطق دور از ساحل بیش از 2 متر.

منطقه اثر:

یکشنبه 1403/03/06: مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های مازندران و گلستان.

دوشنبه 1403/03/07: مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های مازندران و گلستان در دریای خزر.

اثر مخاطره: خطر غرق شدن شناگران و آسیب به قایق‌های سبک و تفریحی،آسیب به قفس ها و تورهای صیادی،احتمال آسیب به شناورهای سبک، احتمال اختلال در فعالیت های بندری و اختلال در تردد شناورها و فعالیت های فراساحلی.

توصیه: منع شنا و فعالیت های تفریحی، اعمال محدودیت در تردد قایق‌ها و شناورهای سبک تفریحی و صیادی، احتیاط در فعالیت‌های دریایی در مناطق فراساحل، در نظر گرفتن تمهیدات لازم جهت پیشگیری از هرگونه خسارت در حوزه‌های مختلف./ تسنیم


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید


اولین بار چه چهره ای را در عکس دیدید؟ با این تست شخصیت مهارت عشق خود را محک بزنید!