80 درصد عرصه‌های کشاورزی تا پایان سال سنددار می‌شود


80 درصد عرصه‌های کشاورزی تا پایان سال سنددار می‌شود

معاون امور املاک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: تا پایان سال ۸۰ درصد عرصه‌های کشاورزی منجر به صدور سند می‌شود.

80 درصد عرصه‌های کشاورزی تا پایان سال سنددار می‌شود

به گزارش راهبرد معاصر، صفدر کشاورز معاون امور املاک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور درباره وضعیت حدنگاری اراضی کشاورزی اظهار کرد: از ۱۵ میلیون هکتار عرصه‌های کشاورزی که برابر اعلام رسمی سازمان امور اراضی در سطح کشور موجود است تا فروردین ماه ۱۴۰۱ قریب به ۵۰۰ هزار هکتار معادل ۴ درصد منجر به تهیه نقش حدنگاری و صدور اسناد مالکیت تک برگی شده بود.

وی افزود: با تشکیل کارگروه‌های مختلف و در راستای اجرای دستورات صادره رئیس قوه قضائیه همچنین رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک، بالغ بر ۹ میلیون و ۶۰۱ هزار و ۲۱۴ هکتار معادل ۶۳ درصد عرصه‌های زراعی کشور از فروردین ماه سال ۱۴۰۱ تاکنون تثبیت، نقشه حد نگار تهیه و منجر به صدور سند مالکیت شده است.

معاون امور املاک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: ریاست سازمان ثبت اسناد کشور همواره اعلام کرده‌اند برنامه‌ریزی سازمان ثبت اسناد این است که تا پایان سال جاری باقیمانده اسناد زراعی را مستندسازی و اسناد مالکیت را صادر کند بر همین اساس ۸۰ درصد عرصه‌های کشاورزی تا پایان سال منجر به صدور سند می‌شود.

وی ادامه داد: البته تا تصویب قانون «الزام به تنظیم سند رسمی معاملات اموال غیرمنقول» با موانع و مشکلاتی روبرو بودیم که از جمله آن قانون جلوگیری از خرد شدن اراضی زراعی بود که عملاً امکان صدور سند مالکیت برای قطعات زیر حد نصاب را به ما نمی‌داد، ولی با تصویب این قانون و ابلاغ آن مانع صدور اسناد مالکیت برای قطعات پایین‌تر از حد نصاب مرتفع شده است.

معاون امور املاک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور بیان کرد: امیدواریم با تسهیل موضوع و همچنین انسجام بیشتر در حوزه سازمان ثبت اسناد املاک کشور به ویژه در معاونت املاک بتوانیم هدفی که ریاست سازمان ثبت اسناد تعریف کرده‌اند را عملیاتی کنیم و تا پایان سال نقشه حد نگار تهیه و اسناد مالکیت ۸۰ درصد از عرصه‌های کشاورزی را صادر کنیم./ مهر


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید
منتخب امروز

بیشترین بازدید یک ساعت گذشته


فیلم / تفاوت مدل دختر قالیباف و دختر پزشکیان ! / کدام برنده شدند !