معترضان در ارمنستان خواستار استعفای «پاشینیان» شدند


معترضان در ارمنستان خواستار استعفای «پاشینیان» شدند

هزاران نفر از مردم ارمنستان در اعتراض به بازگرداندن مالکیت چند روستای مرزی به جمهوری آذربایجان، خواستار استعفای نخست‌وزیر این کشور شدند.

معترضان در ارمنستان خواستار استعفای «پاشینیان» شدند

به گزارش راهبرد معاصر، رسانه‌های محلی ارمنستان با انتشار تصاویری اعلام کردند که هزاران نفر از مردم ارمنستان با حضور در خیابان‌های شهر ایروان، پایتخت ارمنستان، خواستار استعفای «نیکول پاشینیان» نخست‌وزیر این کشور شدند.

معترضان به تصمیم نخست وزیر مبنی بر واگذاری کنترل روستاهای مرزی به آذربایجان اعتراض کردند.

سازمان دهندگان راهپیمایی به جمعیت اعلام کردند که از استقف باگرات گالستانیان برای جایگزینی پاشینیان حمایت می کنند؛ پاشینیان اصرار دارد برای جلوگیری از خصومت های جدید با باکو، مسئله مرزی باید به سرعت حل شود.

اوایل اردیبهشت ماه رسانه‌های ارمنی اعلام کردند که در جریان هشتمین نشست کمیسیون‌های مرزبندی بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان، ایروان بعد از حدود سه دهه با بازگرداندن چهار روستای اشغالی در منطقه قره‌باغ به باکو موافقت کرد.

این نشست با حضور شاهین مصطفی‌یف و ماهر گرگوریان، به ترتیب معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان و ارمنستان برگزار شد.

براساس بیانیه‌ای که باکو منتشر کرده است، کمیسیون‌های مرزی بر سر مسائل مشخص از جمله بازگرداندن روستاهای «بغانیس آیریم»، «آشاغی اسکیپارا»، «هیریملی» و «کیزیل‌خاجیلی» که ارمنستان در جنگ اول قره‌باغ اشغال کرده بود، به جمهوری آذربایجان به توافق رسیدند.

همچنین مقرر شد تا مختصات خط مرزی در منطقه «تاووش» با در نظر گرفتن اندازه‌گیری‌های ژئودزیک (دانش اندازه‌گیری اندازه و شکل زمین) تهیه و تا ۲۵ مه به پروتکل تبدیل و امضا شود. در جریان این نشست همچنین طرفین توافق کردند تا پیش‌نویس مقررات درباره فعالیت مشترک کمیسیون‌ها تا اول جولای آماده شود./ مهر


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید


موارد ابتلا به ابولا در آفریقا رو به افزایش است