عوارض سکس مقعد


در صورت رعایت نکردن روشهای درست ، سکس مقعدی میتواند یکی از راههای شیوع بیماریهای جنسی مانند ایدز باشد

شفا آنلاین:نام نوعی از آمیزش جنسی است که در آن از مقعد به عنوان عضو جنسی استفاده میشود. سکس مقعدی میان یک زن و مرد، عبارت است از انجام عمل جنسی (خفت و خیز) توسط دخول آلت تناسلی مردانه به مقعد. سکس مقعدی بین دو مرد را لواط میگویند.

زیانهای احتمالی آمیزش مقعدی
به گزارش شفا آنلاین:در صورت رعایت نکردن روشهای درست ، سکس مقعدی میتواند یکی از راههای شیوع بیماریهای جنسی مانند ایدز باشد.چرا که در این روش سکس، احتمال خراش و در نتیجه انتقال خون میان دو فرد بالا میباشد. ضمناً در مورد زیاده روی در این روش ممکن است به عضلات بندآر ( اسفنکتر ) صدمه وارد شود که در سنین کهولت باعث عدم کنترل مدفوع خواهد شد به صورت خلاصه امکان بروز موارد زیر وجود دارد :

احتمال بروز خونریزیهای کم یا زیاد در کانال مقعد و افزایش احتمال بیماریهای عفونی بروز مشکلات در گیرندههای احساسی موجود در کانال مقعد.عوارض فیزیکی ناشی از رابطه جنسی مقعدی در دراز مدتدرد شدیداحتمال ابتلا به بعضی از بیماریها از جمله ایدزدر صورت عدم دقت زوجین در نحوه آمیزش، امکان شکستن آلت تناسلی مردیا پارگی در مقعد زن وجود دارد.

لذت بخش بودن رابطه جنسی از طریق مقعد به علت وجود میزان زیاد پایانه های عصبی در بخش مقعد است. در مردان رابطه مقعدی همچنین باعث تهیج و تحریک پروستات میگردد.اما از طرف دیگر به دلیل وجود پایانههای عصبی بسیار، ممکن است که در صورت کم توجهی و یا عدم آگاهی هر یک از شرکای جنسی، درد زیادی در رابطه مقعدی تجربه شود و خوشی یا لذت نزدیکی فروکش کند. ممکن است چنین تجربهای باعث شود که بسیاری از این نوع آمیزش چشم پوشی کنند.

تحریک توسط آمیزش مقعدی می تواند تحت تاثیر فهم و نمایش عمومی از آن ( مانند پورنوگرافی ) قرار بگیرد. در پورنوگرافی، رابطه جنسی مقعدی معمولا به عنوان یک روش معمول و مطلوب بدون درد به تصویر کشیده است. این می تواند باعث شود زوجین این عمل را بدون مراقبت انجام دهند، و مردان و زنان گمان کنند .که غیر معمول است زنان به جای لذت بردن از این نوع رابطه، دچار ناراحتی یا درد شوند. در مقابل، عضلات تنگ کننده مقعد افراد واکنش متفاوتی به دخول نشان می دهد، و عضلات مقعدی دارای بافتی هستند که بیشتر مستعد ابتلا به پارگی هستند، و این می تواند باعث آسیب به مقعد شود.

پزشک آنلاین

دکتر اکرم صالحی [ طب سنتی ]

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید

بيشترين بازديد امروز در گروه سلامت جنسی


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
آتش زدن خودرو یک طلبه در یاسوج