گیاهان شب بیدار


گیاهان شب بیدار

گیاهان شب بیدار : شب خود به تنهایی زیبایی های خاصی دارد حالا یک لحظه تصور کنید شبی مهتابی با گل های زیبا در باغچه چه حس خوبی را به شما میدهد.در میان انبوهی از گل ها برخی به عنوان گیاهان شب بیدار شناخته می شوند که در ادامه به معرفی برخی از...

گیاهان شب بیدار : شب خود به تنهایی زیبایی های خاصی دارد حالا یک لحظه تصور کنید شبی مهتابی با گل های زیبا در باغچه چه حس خوبی را به شما میدهد.در میان انبوهی از گل ها برخی به عنوان گیاهان شب بیدار شناخته می شوند که در ادامه به معرفی برخی از آنها پرداخته ایم.

۱)نیلوفر آبی شب بو

این گل زیبا ، در هوای گرگ و میش می شکفد.زمانی که در آب شناور باشد می تواند منظره ی جذاب را پدید آورد. نیلوفرهای گرمسیری از نیلوفرهای که در منطقه های خشک می رویند بزرگتر هستند و معمولا از نیلوفرهای مناطق خشک ، شدت رنگ بیشتری دارند.هر گل دارای ۱۹ تا ۲۰ گلبرگ بوده و رایحه ی ضعیفی دارند ولی تند می باشد.

۲)گل های مهتاب

این گل ها در زیر نور ماه می شکفند.در شب سریع باز می شوند و زیبایی خاصی دارند . رنگ گل های مهتاب سفید یا صورتی می باشد . وقتی گلبرگ های این گل نور خورشید را حس کنند بسته می شوند.این گیاه حدود ۱۵ فوت ارتفاع دارد.

۳)زنبق شب

معمولا زنبق شب با بارش های زیاد و در منطقه های خنک رشد می نماید. البته زنبق ها می توانند در ارتفاعات بلند و نزدیکی به سطح دریا رشد کنند.این گل رایحه تند و دل انگیزی داشته است و رنگ زرد شیری دارد. ارتفاع زنبق شب معمولا بین ۳۶ تا ۴۸ اینچ می باشد. این گیاه دارای قسمت های سمی نیز بوده که می تواند خارش پوستی و حساسیت را به دنبال داشته باشد.

۴)گل ساعت ۴

این گیاه در تابستان و بهار ، گل میدهد. زمانی رشد می کند که مقابل تابش نور کامل آفتاب باشند و ساعت ۴ به شکفتن شروع می کند.هنگامی که گل های این گیاه می شکافد ، عطر زیبا و جذابی داشته است.رنگ های این گیاه زرد، صورتی ، قرمز، سفید و آبی هستند.

۵)Saussurea obvallata/ براهما کمال

این گیاه در شب می شکافد و بومی چین ، هند و برمه است.این گیاه در سال یک باردر شب گل خواهد داد و در مناطق سردسیری و کوهستان ها دیده می شود.همچنین این گیاه کاربردهای دارویی زیادی داشته است.

مقاله گیاهان شب بیدار برای شما مفید بود ؟ با زوم تک همراه شوید…

loading...

روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید
منتخب امروز
انجام پروژه های صنعتی به روش فریلنسری

انجام پروژه های صنعتی به روش فریلنسری

  • مطالعات امکان‌سنجی یا طرح توجیهی
  • مطالعات بازار و تجزیه و تحلیل مالی
  • انتخاب خط تولید و پرفرمای ماشین آلات
  • خدمات اخذ استاندارد
  • خدمات طراحی و مهندسی
  • خدمات ثبت شرکت و برند 
سفارش پروژه درخواست همکاری

بيشترين بازديد امروز در گروه فناوری

آمار و اطلاعات مناسب برای رشد و توسعه کسب و کارها

آمار و اطلاعات تجارت،صنعت و اصناف

  • آمار واردات و صادرات از سال 1385 تا کنون به تفکیک کد تعرفه محصول،کشور،گمرک
  • آمار و اطلاعات واحدهای صنعتی فعال و در حال ساخت با امکان جستجو براساس محصول،کد آیسیک و ...
  • اطلاعات 2،500،000 واحد صنفی کشور

تجارت صنعت اصناف

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
متن زیبا برای تبریک روز مادر + اس ام اس تبریک روز مادر 1400-1401 + عکس روز مادر