ساخت کاردستی با چوب بستنی های ساده


آیا می‌دانید با همین چوب بستنی‌های ساده می‌توانید کاردستی‌های مختلفی مثل قاب دیواری، جا گلدانی، زیر لیوانی و آویز‌های دیواری بسازید؟ درست کردن کاردستی با چوب بستنی ساده است و بیشتر به خلاقیت شما نیاز دارد.

در این آموزش ستاره تصمیم دارد روش ساخت ۵ مدل زیبا از کاردستی با چوب بستنی را به شما بیاموزد. همچنین در پایان می‌توانید کاردستی‌های خلاقانه دیگری که توسط افراد مختلف با چوب بستنی ساخته شده است را نیز ببینید.


۱- درست کردن جاگلدانی با چوب بستنی

برای این کار باید شکل هندسی که می‌خواهید جا گلدانی داشته باشد را با چوب بستنی درست کنید. ما می‌خواهیم یک جا گلدانی ۶ ضلعی داشته باشیم. به همین منظور ابتدا با چسباندن ۶ عدد چوب بستنی در کنار هم شکل یک ۶ ضلعی را ایجاد می‌کنیم. سپس به همین ترتیب تا جایی که می‌خواهیم عرض جا گلدانی باشد چوب بستنی‌ها را روی ۶ ضلعی ابتدایی می‌چسبانیم.


وقتی کار چسباندن چوب بستنی ها تمام شد می‌توانید آن را رنگ آمیزی کنید. دقت کنید که قسمت داخل جا گلدانی را نیز به خوبی رنگ بزنید.


حال می‌توانید از جا گلدانی که با چوب بستنی ساختید استفاده کنید. همچنین از این کاردستی به عنوان طاقچه نیز می‌توانید استفاده کنید اما اجسام سنگین در آن قرار ندهید.

۲- کاردستی زیر لیوانی با چوب بستنی


ساخت این زیر لیوانی بسیار ساده است و برای درست کردن آن تنها به چوب بستنی، چسب و نخ نیاز دارید. جنس و رنگ نخ‌ها به سلیقه خودتان بستگی دارد اما اگر نخ‌ها در چند رنگ باشند زیباتر خواهند شد.

- ابتدا ۳ عدد چوب بستنی را به صورت افقی با فاصله یکسان کنار هم بچینید و بعد ۳ چوب دیگر را به شکل عمودی روی آن‌ها بچسبانید.

- وقتی که چسب‌ها خشک شد می‌توانید دور نقاط اتصال چوب بستنی‌ها را با نخ‌های رنگی بپیچید و تزیین کنید.

۳- کاردستی با چوب بستنی به شکل گلدان

روش ساخت این مدل کاردستی با چوب بستنی نیز ساده است. ابتدا یک قوطی فلزی کنسرو یا نوشابه را بردارید به طوری که چوب بستنی‌ها هم اندازه یا بلندتر از قوطی باشد. بعد چوب بستنی‌ها را دورتا دور قوطی بچسبانید و در انتها ۲ سانتی متر مانده به بالا و پایین گلدان را نخ کاموایی بپیچید.

۴- ساخت آویز تزیینی با چوب بستنی

با چوب بستنی می‌توانید آویز‌های تزیینی زیبا درست کنید. در اینجا ما می‌خواهیم آویز مدل دانه برفی درست کنیم. برای این کار ابتدا ۵ یا ۶ عدد چوب بستنی را در یک نقطه دور هم قرار می‌دهیم و می‌چسبانیم. بعد فاصله بین آن‌ها را با چوب بستنی‌های دیگر پر می‌کنیم. درست کردن مدل بالای دانه برف به دلخواه خودتان است که ما دو نمونه را در اینجا آورده ایم.


وقتی کار چسباندن چوب بستنی‌ها و درست کردن دانه برف تمام شد می‌توانید آنها را با رنگ دلخواه خود رنگ آمیزی کنید. سپس یک نخ یا بند تزیینی به آنها وصل کرده و روی دیوار بزنید.

۵- ساخت دستبند تزیینی با چوب بستنی

یک قابلمه کوچک را پر آب کنید و روی حرارت اجاق گاز قرار دهید تا بجوشد. سپس چوب بستنی‌ها را داخل آن بریزید و حدود ۵ دقیقه صبر کنید. یکی از چوب‌ها را بردارید و اگر نرم و انعطاف پذیر شده بود اجاق را خاموش کنید.


- حال چوب بستنی‌ها را داخل یک لیوان قرار دهید. می‌توانید اندازه لیوان را جوری انتخاب کنید که به اندازه دور مچتان باشد. اجازه دهید تا چوب‌ها خنک و خشک بشوند سپس آنها را از لیوان در آورید.


- اکنون چوب بستنی حالت گرد به خود گرفته است و می‌توانید روی آن را رنگ آمیزی کنید و طرح‌های مختلف بکشید.

مدل‌های مختلف ساخت کاردستی با چوب بستنی


عکس کاردستی جا گوشواره ای با چوب بستنی


عکس کاردستی با چوب بستنی


عکس کاردستی قاب منظره با چوب بستنی


عکس کاردستی جامدادی با چوب بستنی


عکس کاردستی خانه و صندلی با چوب بستنی


عکس کاردستی جعبه تزئینی با چوب بستنی


همچنین می‌توانید قاب عکس‌های زیبا و ساده با چوب بستنی بسازید و به زیبایی آنها را تزیین کرده و در منزل استفاده کنید.

گروه خانه داری ستاره

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید
منتخب امروز

بيشترين بازديد امروز در گروه کاردستی


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
شوخی های پیمان معادی با ترانه علیدوستی در فوتوکال فیلم برادران لیلا