پیام تسلیت سالگرد (رسمی، ادبی و کوتاه)


پیام تسلیت سالگرد (رسمی، ادبی و کوتاه)

پیام تسلیت سالگرد پیامی برای عرض تسلیت است و به صورت پیام تسلیت صمیمانه و پیام تسلیت رسمی ارسال می‌شود تا صاحب عزا پس از گذشت یک سال از درگذشت عزیزش احساس فراموش شدن نکند. پیام تسلیت سالگرد و شعر سالگرد فوت را بخوانید.

پیام تسلیت سالگرد پس از گذشت یک سال و یا حتی چند سال پس از فوت برای مراسم سالگرد به وابستگان متوفی ارسال می‌شود. پیام تسلیت سالگرد را همچون پیام تسلیت درگذشت می‌توان به شیوه‌های گوناگون ازجمله پیام تسلیت رسمی، پیام تسلیت ادبی، صمیمانه و... به مناسبت تسلیت درگذشت افراد مختلف همچون پیام تسلیت فوت پدر، پیام تسلیت درگذشت مادر و پیام تسلیت درگذشت اقوام نزدیک و دور ارسال نمود. پیام و شعر سالگرد فوت را در مطلب حاضر بخوانید.

پیام عرض تسلیت سالگرد رسمی

یک سال است که شما ... عزیزتان را از دست داده‌اید. وقتی ما عزیزی را در این دنیا از دست می‌دهیم، فرشته‌ای در بهشت نصیبمان می‌شود که همیشه مراقب ماست. آرام خاطر باشید در اینکه فرشته‌ای دارید که الان برشما نظاره گرست. سالگرد درگذشت ... را تسلیت عرض می‌کنم.

〰*〰*〰*〰*〰*〰

درست است که یک سال از فقدان ... شما می‌گذرد اما کسی که این دنیا را ترک می‌کند در حقیقت از اینجا نرفته، او هنوز در قلب و خاطر ما زنده است، و به حیات خودش ادامه می‌دهد. خواهشا تسلیت ما را بپذیرید، او هرگز فراموش نخواهد شد.

〰*〰*〰*〰*〰*〰

سالگرد وفات پدر / مادر / ... عزیز به یادمان می‌آورد که همواره باید دعاگویی و مرور خاطرات خوش را نسبت به عزیز از دست رفته‌مان به یاد داشته باشیم. امیدوارم صمیمت و عشق اقوام و دوستان تو را در این روزها و ماه‌های دشوار تسکین بخشیده باشد. تسلیت قلبی‌ام را به شما ارزانی می‌کنم.

〰*〰*〰*〰*〰*〰

درگذشت پدرتان / مادرتان / ... تان چنان سنگین و جانسوز بود که حتی پس از گذشت یک سال به دشواری به باور می‌نشیند ولی در برابر تقدیر حضرت پروردگار چاره‌ای جز تسلیم و رضا نیست. سالگرد وفات ایشان را به شما و خانواده محترم تان صمیمانه تسلیت عرض نموده و برای آنان صبر و اجر و برای آن عزیز سفر کرده علو درجات طلب می‌کنم.

〰*〰*〰*〰*〰*〰

در سالگرد درگذشت ... گرامیتان، خاموش شدن این شمع نورانی خدمت خانواده محترم ایشان تسلیت عرض می‌کنم؛ از خداوند یکتا رفع درجات آن بزرگوار در بهشت أعلا و مزید فضل و رحمت پروردگار بی همتا برایشان و طول عمر بازمانگان آن مرحوم همراه با سلامتی و حسن عاقبتشان خواهانم.

〰*〰*〰*〰*〰*〰

یک سال صبوری شما در غم از دست دادن ... شایسته تحسین است. خداوند شما را اجر صابرین دهد که حضرتش فرمود: و بشر الصابرین الذین اذا اصابتهم مصیبه قالو انا لله و انا الیه راجعون. عرض تسلیت حقیر را بپذیرید.

〰*〰*〰*〰*〰*〰

چه ناباورانه یک سال / دو سال / ... از غروب غم انگیز ... عزیزتان گذشت. سخت‌ترین روزهای زندگیتان را تجربه کردید و ما بر دل آتش گرفته‌تان اشک غم باریدیم. سالگرد وفات آن عزیز را تسلیت عرض می‌کنم.

〰*〰*〰*〰*〰*〰

یک سال / دو سال / ... سال از هجر .... بزرگوارتان سپری شد ولی باید بگویم که حتی گذر زمان توان زدودن عشق و یاد ایشان را از هستی و وجودمان ندارد. اولین / دومین / ...مین سالگرد درگذشت ... را به خاطر خوبی‌ها، مهربانی‌ها و ایثارش گرامی می‌داریم.

〰*〰*〰*〰*〰*〰

درود بر انسان‌های خوب آنان که در اندیشه دیگران تصویر زیبا می‌نگارند تا آنجا که یاد و خاطرش همواره در دلها می‌ماند. اولین / دومین / .. سالگرد غروب غم انگیز خورشید زندگی‌تان ... را با همه دلتنگی‌ها و حسرت‌ها، تسلیت عرض می‌کنم.

〰*〰*〰*〰*〰*〰

در سالگرد درگذشت ... گرامی‌تان سجده شکر به درگاه پروردگار فرود می‌آوریم که توفیق صبر بر مصیبت را به شما ارزانی داشتی. همواره به یاد انسانی هستیم که زیباترین‌های زندگی را در ذهنمان جاودانه ساخت.

〰*〰*〰*〰*〰*〰

ای کاش رفتن ... عزیزتان را بازگشتی و فراق ایشان را صبری و دریای دردمان را مرهمی بود. یک / دو / ... سال پیش به صفای وجودش و امروز به اعتبار نام نیکش می‌بالیم. اولین / دومین / ...مین سالگرد هجرت ابدی مرحوم ... را تسلیت می‌گویم. روحش شاد و یادش گرامی باد.

〰*〰*〰*〰*〰*〰

یکسال است که دلتنگی‌های غروب را با بودن در کنار مزارش، سپری می‌کنیم و در نهایت ناباوری، باورمان شده که او دیگر نیست، دیگر نمی‌آید و دیگر نباید منتظرش باشیم، دیگر آن شمع فروزان را نمی‌بینیم ولی طنین صدای دلنشینش همچنان در گوش ما و مهربانیش در قلب ما و زیبایی چهره‌اش در یاد ماست. سالگرد وفات ... را تسلیت عرض می‌کنم.

〰*〰*〰*〰*〰*〰

یک سال از وفات پدرتان / مادرتان / ...تان گذشت؛ او که دانشش، خانه‌ها را استوار و راه‌ها را هموار می‌ساخت؛ او که مهربانی را گسترده می‌خواست و انسانیت را ستایش می‌کرد؛ هیچکس چون او سرود زیبای یاری رساندن بر قله‌های رفیع عشق را بی هیچ ادعا و بی‌هیچ چشمداشتی فریاد نمی‌کرد و آنگاه که باید یاری می‌شد، هیچکس را یارای یاری رساندن به او نبود. سالگرد درگذشتش تسلیت باد.پیام تسلیت سالگرد ادبی

یک سال می‌گذرد و می‌سوزیم و به هر جا می‌نگریم، خاطره‌ای از تو در خیال ما شکل می‌گیرد؛ یک سالی است که سنگ صبور خود را از دست داده‌ایم و نگاه پاکش را دیگر نمی‌یابیم. چه سخت است فراق کسی که یاد و روحش همیشه در کنار ماست و او خود نیست.

〰*〰*〰*〰*〰*〰

یک سال است که طنین صدای گرمت در فضای خانه نمی پیچد و ناباورانه جای خالی ات را نگاه می‌کنیم و به آستانه در چشم دوخته ایم اما افسوس دیگر سعادت دیدار تو را نخواهیم داشت. ای کاش می‌توانستیم احساسمان را بیان کنیم. اگر دریاها جوهر و درختان جملگی قلم گردند، باز هم نمی‌توانیم بزرگواری، فداکاری و ایثارت را بر صفحه کاغذ بنگاریم!

〰*〰*〰*〰*〰*〰

یک سال از وداع ناباورانه‌اش گذشت !سالی که با تحمل هجرت تو مبدل به قرنی شد و چشمان خسته ما به امید بازگشت تو مانند دو شمع سوخته جان، همچنان به راه است. اندوه رفتن تو بسیار گران و درد فراقت طاقت فرساست و ما تنها با خاطره خوبیها و محبتهایت آن را تحمل می‌کنیم. باشد که ما نیز ذره ای از آن همه محبت و انسان دوستی و مردم داری را در وجود خود پرورش دهیم.

〰*〰*〰*〰*〰*〰

من پله‌های پشت بام را جارو کرده‌ام و شیشه‌های پنجره را شسته‌ام. آیا دوباره زنگ در، مرا به سوی انتظار صدا خواهد برد؟ و اکنون نگاهم از شیشه گذشت، به کوچه دوید و روی سنگ نوشته مزارت ایستاد، آه یک سال تمام شد! و دریغا که هیچکس جای خالی تو را در دل ما پر نکرد… تو به همراه قاصدکان سبکبال رفته بودی و ما اینک چقدر تنها ماندیم...

〰*〰*〰*〰*〰*〰

در این یک سال روزها را چه غریبانه به شب رساندیم، فریاد را در سینه خفه کردیم و اشک را خوراک روز و شب کردیم. چه سخت است در دل گریستن و به زبان هیچ نگفتن و تکیه‌گاهی مطمئن را از دست دادن! سالگرد درگذشت ... گرامیتان را تسلیت عرض می‌کنم.

〰*〰*〰*〰*〰*〰

ناگهان پرواز، ناگهان جدایی ابدی؛ اینست واقعیت زندگانی و تقدیر الهی... جز صبر و شکیبایی و پذیرش مقدرات چاره‌ای نیست. ما را چگونه ممکن است به این راحتی تیرگی شب را در روشنایی روز و خزان را در بهار احساس کرد؟ ما دیدیم و پذیرفتیم. یک سال / دو سال / ... سال از فوت پدر / مادر / ... عزیزتان گذشت. یادش را گرامی می‌داریم و به روح آسمانی‌اش سلام و صلوات می‌فرستیم.

〰*〰*〰*〰*〰*〰

یک سال که هیچ، قرن‌ها می‌گذرد و یاد ... عزیزتان در تک تک اجزای جانمان می‌ماند. جز آن که مرا مرگ، به یغما ببرد. سالگرد وفات ایشان را تسلیت عرض می‌کنم.

〰*〰*〰*〰*〰*〰

چه آرام و بی صدا ما را تنها گذاشتی و ما چه بی قرار و ناباورانه دلمان تا ابد همیشه هوای آغوش گرم و پر مهرت را خواهد کرد و دلتنگ لحظه‌های با تو بودن خواهیم بود. سالگرد پرواز ... عزیز را تسلیت می‌گوییم.

〰*〰*〰*〰*〰*〰

یک سال از غروب ... عزیز گذشت، دست تقدیر او را از باغ زندگی جدا کرد و جز مشتی خاک بر ما باقی نگذاشت. یک سال از پرواز معصومانه‌اش گذشت،این یک سال را با یاد و بی حضورش، چه تلخ و مبهوت به پایان بردیم و در فراقش چه خون‌ها که از دل چکید و چه اشک‌ها که بر رخ دوید، هنوز به یادش اشک می‌ریزیم تا شاید آرام گیریم و با حضور یاران رفتنش را باور کنیم.پیام تسلیت سالگرد کوتاه

سالگرد درگذشت پدر / مادر / برادر / خواهر / ... گرامیتان را تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال برای آن مرحومه رحمت و غفران و برای شما طول عمر مسئلت دارم.

〰*〰*〰*〰*〰*〰

خداوند اجر بی‌پایان به شما عطا فرمایدکه یک سال است ... عزیزتان را به آغوش خاک سپرده و صبورانه در سوگش نشستید. تسلیت ابزار روح آدمی برای ابراز رنج و اندوه است، تسلیت ما را پذیرا باشید.

〰*〰*〰*〰*〰*〰

یک سال از درگذشت ... سپری شده و ما هنوز یاد روزهای بودنش را عزیز می‌داریم و لحظه‌های سنگینی هجرانش را به سوگ می‌نشینیم باشد که در نظرت افتد.

〰*〰*〰*〰*〰*〰

می‌دانم حتی اگر یک سال یا چند سال هم بگذرد، داغ درگذشت ... فراموش نمی‌شود و عظمت هیچ صبری از وسعت غم نزدیکترین عزیزان نمی‌کاهد، فقط کنار می‌آییم و یاد می‌گیریم به تلخی‌ها نیندیشیم. روحش شاد.

〰*〰*〰*〰*〰*〰

از مرگ جانسوز ... عزیزتان یک سال / ... سال گذشت و ما همچنان همچون شمع در این غم شب و روز می‌سوزیم. سالروز وفات ایشان را تسلیت عرض می‌کنم.

〰*〰*〰*〰*〰*〰

اولین / دومین / ...مین سال درگذشت پدر / مادر / ... گرامیتان را خدمت شما و خانواده محترم تسلیت عرض نموده، برای آن عزیر علو درجات الهی را مسئلت می‌داریم.

〰*〰*〰*〰*〰*〰

روح پدرت / مادرت به وسعت اندوهمان شاد و قرین رحمت الهی باد. اولین / دومین / ...مین سالگرد درگذشت آن عزیز را گرامی می‌داریم.

〰*〰*〰*〰*〰*〰

روزهای دلتنگیمان را به یاد خوبی‌ها و مهربانی‌هایش سپری می‌کنیم. اولین / دومین / ...مین سالگرد درگذشت ... را با نثار فاتحه ای به روح پاکش گرامی می‌داریم.


 

شعر تسلیت سالگرد

ای خرم از فروغ رخت لاله زار عمر
بازآ که ریخت بی گل رویت بهار عمر

از دیده گر سرشک چو باران چکد رواست
کاندر غمت چو برق بشد روزگار عمر

〰*〰*〰*〰*〰*〰

بعد یک سال بنویسید [پسرم / دخترم / مادرم / پدرم] کبوتر شد و رفت
زیر باران بهار، غزلی خواند، دلش تر شد و رفت

چه تفاوت که چه خورده است، غم دل یا غصه
آنقدر غرق غمش بود که پرپر شد و رفت

روز میلاد، همان روز که طوفان شده بود
مرگ با لحظه میلاد برابر شد و رفت

او کسی بود که از غرق شدن می‌ترسید
عاقبت روی تن ابر شناور شد و رفت

〰*〰*〰*〰*〰*〰*

گذشته سالی و رویت ندیدیم
گلی از گلشن رویت نچیدیم

رسیده سالگرد تو ولی ما
به قدر سال‌ها محنت کشیدیم

〰*〰*〰*〰*〰*〰

سالی گذشت و باغ دلم برگ و بر نداشت
من ماندم و شبی که هوای سحر نداشت

〰*〰*〰*〰*〰*〰

روزها رفت و گذشت
و در اندیشه باز آمدنت لحظه‌ها طی شد و مُرد
و نگاهم هر روز باز هم با همه شوق کوچه‌ها را پایید
مثل آن روز که می‌آمدی از دور…
دریغ!
دل من در غم هجران تو ای پدرم / مادرم /...
چه بگویم چه کشید
آه یک سال گذشت…

در پایان امیدواریم مجموعه پیام تسلیت سالگرد توجه شما را جلب کرده باشد. از طریق ارسال نظر بنویسید کدام پیام را برای ارسال انتخاب کردید و دلیل انتخابتان چه بود.

 

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید

بيشترين بازديد امروز در گروه پیامک مناسبتی


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبریک تولد به نامزد + جملات و متن تبریک تولد به نامزدم با عکس نوشته و استوری