هزینه آخرین فیلم کمال تبریزی بیست میلیارد شده است


هزینه آخرین فیلم کمال تبریزی بیست میلیارد شده است

شنیده‌های موثق برنامه‌ی سینمایی «کات» حاکی از آن است که سرمایه‌گذار جوان فیلم تازه کمال تبریزی، قریب به 20 میلیارد تومان بودجه برای ساخت این فیلم در نظر گرفته!

به گزارش مشرق، با شروع فیلمبرداری فیلم کمال تبریزی، شایعه‌هایی در مورد تولید فیلم در فضای مجازی منتشر شده است. کانال سینمایی برنامه کات که در سایت آپارات با سردبیری و اجرای حسین لامعی پخش می‌شود، مطلبی را در کانال تلگرامی‌اش با چندین تیتر مختلف منتشر کرده است و اطلاعات ناقصی مالی را به عنوان پشت پرده فیلم کمال تبریزی منتشر کرده است. هیچکدام از اطلاعات مندرج در کانال تلگرامی کات در هیچ فضای رسمی و خبری منتشر نشده و طبیعتا گردانندگان این کانال پیش فرض‌هایی غیر رسمی را منتشر و در پایان گزارش سئوالاتی را مطرح کرده است. سئوالاتی که در ابتدای این متن آمده و حتی شایعات منتشر شده در مورد حواشی اقتصادی پروژه نمی‌توان تصدیقی بر گزارش مندرج باشد. این کانال وعده داده است که اطلاعات و آمار قابل اعتناتری را منتشر می‌کند کما اینکه متن منتشر شده به هیچ جزئیات افشاگرانه‌ای اشاره نمی‌کند.

درتیترهای انتخابی این کانال سینمایی آمده است" پشت پرده‌ی فیلم ۲۰ میلیاردی کمال تبریزی(ما همه با هم هستیم)/ دیگر زمان برافتادن پرده‌هاست.../ ماجراهای عجیب "پر بازیگرترین" فیلم تاریخ سینمای به تهیه‌کنندگی میرکریمی/ این پول‌ها از کجا و برای چه می‌آید؟/ دستمزد مهران مدیری، جواد عزتی، پژمان جمشیدی و... در این پروژه چقدر است؟/ و در ادامه به این جمله اشاره می‌کند که برای اولین بار در کانال برنامه‌ی سینمایی «کات» بخوانید:

در روزهای گذشته خبری کوتاه در رسانه‌ها منتشر شد. فیلمبرداری فیلم «ما همه با هم هستیم» به کارگردانی کمال تبریزی و تهیه‌کنندگی رضا میرکریمی از یک هفته قبل آغاز شده است، و جواد عزتی به عنوان سی و هشتمین بازیگر به این فیلم اضافه شد. به گزارش روابط عمومی فیلم، «ما همه با هم هستیم» رکورددار حضور تعداد بازیگران سرشناس در کنار یکدیگر است و پیش از جواد عزتی، مهران مدیری، محمدرضا گلزار، مهناز افشار، هانیه توسلی، پژمان جمشیدی، مانی حقیقی، سروش صحت، حسن معجونی، مهران غفوریان، نادر فلاح، سیروس گرجستانی و... بسیاری از بازیگران سرشناس دیگر با این فیلم قرارداد بسته‌اند و مقابل دوربین کمال تبریزی می‌روند.

به گزارش کانال برنامه‌ی سینمایی «کات»، سوال بزرگِ همیشگی در مورد فیلم‌های سینمای ایران این بوده که این فیلم‌ها چگونه به سود می‌رسند و سرمایه‌گذارانشان چگونه به فعالیت ادامه داده و ورشکست نمی‌شوند؟ اطلاعات رسیده از یک پروژه‌ی در حال تولید سینمای ایران این علامت سوال را پر رنگ‌تر از قبل کرده.

شنیده‌های موثق برنامه‌ی سینمایی «کات» حاکی از آن است که سرمایه‌گذار جوان فیلم تازه کمال تبریزی که به گفته سازندگانش پربازیگرترین فیلم تاریخ سینمای ایران است، قریب به ۲۰ میلیارد تومان بودجه برای ساخت این فیلم در نظر گرفته! بودجه‌ای عجیب و غیرمنتظره که بخش اعظمش صرف همین "پر بازیگرترین" بودن پروژه شده است.

بر اساس هفته‌های نمایش و ظرفیت سالن‌ها و قیمت بلیت و با در نظر گرفتن رشد قیمت سالیانه‌ی قیمت بلیت در ایران، این فیلم در بهترین حالت ممکن ۳۰ میلیارد تومان در گیشه فروش خواهد داشت. در حالی که برای بازگشت سرمایه‌ی ۲۰ میلیاردی سرمایه‌گذارش، فروش بیش از ۶۰ میلیارد تومانی در گیشه لازم است. در واقع سرمایه‌گذاری بیش از هفت میلیارد تومان توسط بخش خصوصی در سینمای ایران "قطعا" به ضرر منتهی می‌شود و با هیچ معیار عقلی پذیرفتنی نیست.

سوال‌مان را تکرار می‌کنیم. هدف از ساخت برخی تولیدات سینمای ایران چیست؟ وقتی می‌دانیم سرمایه‌گذاری‌مان ضرردِه خواهد بود چرا این کار می‌کنیم؟ این پول که بازگشت آن در گیشه، ویدیو، رایت تلویزیونی و... محال است، با چه هدفی وارد سینما شده است؟

در پست‌های بعدی؛ «کات» دستمزد حیرت‌آور تعدادی از بازیگران سرشناس این فیلم را منتشر خواهد کرد و از سرمایه‌گذار جوان این فیلم، «نشانه‌»هایی خواهد داد. هدف ما، تنها ایجاد «شفافیت» در باب فعالیت‌های پیچیده‌ و مرموز اقتصادی در فضای فرهنگ است.

منبع : برنامه سینمایی کات

شایان ذکر است آنچه به عنوان افشاگری در این خبر منتشر شده است در هیچ منبع رسمی منتشر و تصدیق نشده است و گزارش خبری فوق در فضایی غیر رسمی بر اساس شایعات و شنیده‌هاست و مشرق مستقلا آن را تایید یا تکذیب نمی‌کند.

حتما بخوانید: سایر مطالب گروه فرهنگی و هنری

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!بیشترین بازدید یک ساعت گذشته

ببینید | ترمز فوق العاده کامیون بنز با 24تن بار