30 طرح گلدوزی با دست جدید و بسیار زیبا برای خانم های هنرمند


گلدوزی هنری است که طرح هایی را در آن با سوزن و نخ روی پارچه می دوزند. این سوزن سبب تشکیل یک بافت برجسته ی زیبا بر روی پارچه می شود. طرح گلدوزی با دست از طرح ماشینی زنده تر و پویاتر است. طرح گلدوزی با دست زیبا و متفاوت برای گلدوزی از نخ...

گلدوزی هنری است که طرح هایی را در آن با سوزن و نخ روی پارچه می دوزند. این سوزن سبب تشکیل یک بافت برجسته ی زیبا بر روی پارچه می شود. طرح گلدوزی با دست از طرح ماشینی زنده تر و پویاتر است.

طرح گلدوزی با دست زیبا و متفاوت

برای گلدوزی از نخ های ابریشمی، نخ های معمولی و نخ های گلابتون و… استفاده می کنند. این نوع دوخت و دوز بر مبنای طرح انجام می شود و نتیجه ی کار بعد از اتمام بسیار شگفت انگیز است.

نام گذاری این هنر بدان علت بود که ابتدا طرح های از گل را در بر می گرفت. به همین خاطر گلدوزی نام گرفت. هر چند که در حال حاضر نیز بیشتر طرح های آن شامل انواع گل می شود. به عنوان مثال گل شیپوری و رز یکی از این موارد پر کاربرد است. در ایران و بسیاری از از نقاط دنیا از این هنر با ارزش تجلیل می شود. در ایران برای زیبا سازی پارچه و لباس از این هنر استفاده می کنند. نقش و نگار بر روی مانتو، یک لباس مجلسی، ملحفه و … از جمله مواردی هستند که با همین هنر تزیین و طراحی می شوند. خوشبختانه طرح های دیگری نیز به طرح های گلدوزی اضافه شده است. استفاده از طرح گلدوزی جدید و شیک، زیبایی بیشتری به لباس و پارچه های مختلف می بخشد. در مطالب گذشته آموزش گلدوزی با دست را ارائه کردیم در ادامه انواع طرح های زیبای گلدوزی با دست را ملاحظه می فرمایید.

طرح زیبای گلدوزی

طرح ساده گلدوزی

گلدوزی با طرح پروانه

طرح گلدوزی زیبا

طرح گلدوزی برجسته

طرح برجسته گلدوزی

طرح خروس برای گلدوزی

طرح جالب گلدوزی

تزیین روی پارچه با گلدوزی

تزیین با گلدوزی

طرح زببای گلدوزی

طرح کودکانه گلدوزی

طرح برجسته گلدوزی

طرح زیبای گلدوزی روی پارچه

طرح متفاوت گلدوزی

طرح زیبای گل روی پارچه

گلدوزی با طرحی متفاوت

گللدوزی با دست با طرح گل

گلدوزی زنجیره ای

گلدوزی برجسته با دست

گلدوزی با طرحی متفاوت

گلدوزی روی پارچه به همراه تزیین

طرح گلدوزی با دست

گلدوزی با طرح ایده آل

گلدوزی با طرح کدو

طرح گلدوزی ساده

طرح عالی گلدوزی

الگوی گل برای گلدوزی با دست

الگوی گل برای گلدوزی

الگوی جالب برای گلدوزی با دست

الگوی جالب و زیبا گلدوزی

الگوهای متفاوت برای هنر گلدوزی

الگوی پروانه برای گلدوزی

قیمت و ارزش یک مانتو با یک گلدوزی زیبا بسیار تغییر می کند و افزایش می یابد. این هنر به عنوان یکی از قدیمی ترین هنرهای جهان قدمتی نزدیک به دو هزار سال دارد. رومی های باستان این هنر را هنر سوزن دوزی نامیده بودند.

امروزه این هنر به دو صورت ماشینی و دستی انجام می شود. البته طرح گلدوزی با دست و ماشین هر دو بسیار ارزشمند و با اهمیت است. امروزه از این هنر بر روی مانتو، شلوار، لباس مجلسی، لباس عروس، لباس شب، تزیینات لوازم خانه، سالن های تشریفاتی و دکوراسیون داخلی استفاده می شود.

منبع : آرگاروی کلید واژه مرتبط کلیک کنید


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
برهنه بازی ریحانه پارسا در فیلم ترکیه ای / هم آغوشی با بازیگر پیر ! + عکس