ساخت کاردستی گاو با چند ایده جالب برای کودکان


کاردستی گاو می تواند یکی از کاردستی های مورد علاقه کودکان باشد، این نوع کاردستی به راحتی و با وسایل اولیه ساده و در دسترس ساخته می شود و می تواند کاردستی جالبی برای پیش دبستانی و مهد کودک، بچه ها باشد. در ادامه با نحوه ساخت این نوع کاردستی بیشتر آشنا خواهید شد. مطمئنا ساخت انواع کاردستی حیوانات از جمله...

کاردستی گاو می تواند یکی از کاردستی های مورد علاقه کودکان باشد، این نوع کاردستی به راحتی و با وسایل اولیه ساده و در دسترس ساخته می شود و می تواند کاردستی جالبی برای پیش دبستانی و مهد کودک، بچه ها باشد. در ادامه با نحوه ساخت این نوع کاردستی بیشتر آشنا خواهید شد.

مطمئنا ساخت انواع کاردستی حیوانات از جمله کاردستی خرگوش، کاردستی گاو و گوسفند، کاردستی مرغ یا خروس، کاردستی لاک پشت و… از جمله کاردستی های جالب برای کودکان می باشند، که قبلا ساخت برخی از آنها را تجربه نموده ایم. حال قصد داریم آموزشی جدید برای ساخت کاردستی گاو را معرفی کنیم که امیدواریم برای شما عزیزان نیز جذاب باشد.

مواد لازم

قیچی چسب مداد رنگی بشقاب کاغذی بزرگ کاغذ رنگی سفید و قهوه ای الگوی آماده بدن، دم گاو و دست و پا

آموزش ساخت کاردستی گاو کودکانه و جالب

برای تهیه این کاردستی می توانید از الگوهای آماده سر و پا پرینت بگیرید و قطعات را منظم برش بزنید. برای شروع ابتدا الگوی سر گاو را با قیچی جدا کنید. با مداد رنگی صورتی حفره ای درون گوش هایش ایجاد کنید.

الگوی چانه گاو را از کاغذ قهوه ای برش بزنید و سه سانت بالاتر از چانه را با رنگ سیاه دو نقطه برای سوراخ های بینی گاو و یک دهان خندان بکشید و با چسب پایین الگوی سر بچسبانید.

برای چشم های گاو نیز می توانید از چشم های آماده استفاده گنید. همچنین می توانید چشم ها را با ماژیک یا مداد رنگی بکشید اما قبل از آن بهتر است جای چشم ها را روی صورت علامت گذاری کرده، سپس بچسبانید و یا رنگ کنید.

بشقاب کاغذی را به صورت وارونه قرار دهید. ابتدا سر کامل شده گاو را در قسمت بالا و سمت چپ با چسب محکم کنید و اجازه دهید تا خشک شود.

قطعات به دلخواه و نامنظم از کاغذ رنگی قهوه ای برای خال های بدن گاو برش زده و با چسب چوب روی بدن گاو بچسبانید.

دم گاو را از الگو جدا کنید و در قسمت انتهایی دم شیارهایی با قیچی ایجاد کنید و به لبه زیر بشقاب سمت مخالف سر گاو بچسبانید. الگوی پاها 4 عدد برش بزنید و قسمت انتهایی که جای سم گاو است را با مداد رنگی سیاه رنگ کنید و کمی به داخل روی خط منحنی، سم ها تا بزنید. آن گاه یک در میان به زیر و رو کار بچسبانید. یعنی دو عدد از رو و دو عدد از زیر، با این کار گاو شما زیباتر خواهد شد.

مدل کاردستی های گاو با ایده های جذاب و متفاوت

برای ساخت گاو می توانید از وسایل دور ریختنی بسیاری استفاده کنید. بسیاری از همین کاردستی های ساده با بشقاب پلاستیکی ساخته شده است. اگر پارچه نمدی در اختیار دارید با آن نیز می توانید کاردستی زیبایی به شکل گاو بسازید.

ساخت گاو با بشقاب پلاستیکی

ساخت گاو با مقوا

کاردستی بامزه گاو

خلاقت در ساخت گاو برای کودکان

کاردستی خلاقانه گاو

گاو مقوایی ساده و جالب

ساخت گاو با ایده جذاب

ساخت گاو با مقوا

ساخت گاو با بشقاب پلاستیکی

ساخت گاو زیبا با مقوا

ساخت گاو با وسایل دور ریختنی

گاو نمدی

ساخت گاو با کامواساخت گاو با بشقاب

کاردستی خلاقانه به شکل گاو

ساخت گاو با جوراب

ساخت گاو با بشقاب

کاردستی متفاوت گاو با بشقاب پلاستیکی

کاردستی ساده گاو

کاردستی گاو را می توان جزء کاردستی های خلاقانه قلمداد کرد که ساخت آنها برای کودکان جذاب و تماشایی است.

ضمن اینکه امیدواریم ایده های جذاب کاردستی زیبای گاو مورد پسند شما عزیزان قرار گرفته باشد و بتوانید با این ایده ها کاردستی های زیبا و متنوعی تهیه کنید، از همه شما عزیزان دعوت می نماییم با کلیک بر روی کاردستی از دیگر مدل ها و آموزش های مفید و کاربردی دیدن نمایید.

منبع : آرگا

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید

بيشترين بازديد امروز در گروه کاردستی


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
فیلم| تصاویر تلخ از تنبیه بدنی شدید دانش‌آموز مرودشتی