3 انشای زیبا درباره پرچم ایران


انشا پرچم ایران با اشاره به ظاهر پرچم ایران، تاریخچه پرچم ایران و پرچم ایران در طول تاریخ، علت سه رنگ بودن پرچم ایران نوشته می‌شود. در مطلب حاضر سه انشا درباره پرچم ایران شامل انشا کودکانه در مورد پرچم ایران و انشا ادبی و تحقیقی پرچم ایران برای مقطع متوسطه نوشته شده است.

انشا درباره پرچم ایران می‌تواند به انواع مختلف نوشته شود. انشا از لحاظ زبان نوشتن با زبان ادبی یا زبان ساده و به شیوه تحقیق و مقاله نوشته می‌شود. درون‌مایه‌های انشاها نیز متفاوت است. توجه به جزئیات و ظاهر پرچم و یا تاریخچه آن دو نوع تم در نوشتن انشا درمورد پرچم هستند. تأکید بر این نکته ضروری است که انشا باید دارای سه بخش مقدمه، بدنه اصلی و نتیجه‌گیری باشد.

 

انشا ادبی درباره پرچم ایران

پرچم کشور عزیزم را در آغوش می‌گیرم و به آن می‌اندیشم. به مردم کشور عزیزم فکر می‌کنم و روزهایی که مردم مهربان کشورم شکایت شانه‌های خسته شان را به امید التیامی فریاد زدند، صدایشان در هیاهوی غوغاسالارانی گم شد که از هرچیز برای منفعت خویش، فتنه و آشوب راه می‌اندازند.

معیشت سخت دستفروش کتک خورده کنار خیابان مصیبتی است خاموش که دیدنش تاب و توان می‌ستاند، اما بسیار دیده‌ام دستفروشانی که پرچم سه رنگ کشورشان را بوسیده و بر سر می‌گذارند.

خستگی کارگری که ماه‌ها حسرت یک ماه حقوقش را به خانه برده است اما پرچم سه رنگ کشورش در اهتزاز در آبی آسمان وطن امید را در دلش زنده می‌گذارد و پرچم کشورشان را بر دیده می‌گذارند:

در جشن‌ها

راهپیمایی‌ها

22 بهمن‌ها و روزهای دیگر

اکنون گرگ‌هایی در لباس میش به نام همان دستفروش و کارگر و کارمند باصفای ایرانی همچون گله‌ای تشنه خون شبانه و در تاریکی پشت نقاب تزویر به خیابان می‌ریزند و آتش می‌زنند و می‌کشند و پرچم‌ها را به آتش می‌کشند.

همان پرچم سبز و سفید و قرمز

همان عزیز

همان میراث گذشتگان

همان یادگار شهیدان

اکنون ماییم با همان شانه‌های خسته، با همان دل‌های شکسته با همان ناخشنودی از ریا و دروغ و اختلاس

اما با عزمی‌جزم برای ایستادن در زیر سایه پرچم مقدس سه رنگ

برای ایران عزیز

 

انشا تحقیقی درباره پرچم ایران

پرچم هر کشور نماد هویت ملی آن است.

پرچم جمهوری اسلامی ایران دارای سه رنگ (سبز، سفید، قرمز) است که در وسط آن کلمه مقدس «الله» نقش یافته و در اطراف، شعار مقدس «الله اکبر» زینت بخش آن است.

رنگ سبز پرچم، نشانه آبادانی است و منعکس کننده آرمان‌های ملت بزرگ ایران است برای داشتن کشوری آباد و توسعه یافته. همچنین این رنگ نشانه دین مبین اسلام که دین ۹۹% مردم ایران است، می‌باشد.

رنگ سفید پرچم، بیانگر صلح طلبی ملت بزرگ ایران است، ملت مسلمان ایران تحت تاثیر تعلیمات دین مبین اسلام، صلح و آرامش را برای تمام همنوعان خود می‌خواهد.

رنگ قرمز پرچم، نشانه صلابت و پایداری ملت مسلمان ایران در برابر تجاوزکاران و ستمکاران است، ملت مسلمان ایران همچنانکه در عمل نیز نشان داده است در دفاع از حقوق مرز وبوم و اعتقادات خویش تا پای جان می‌ایستد.

کلمه الله در میان پرچم و شعار الله اکبر نیز منعکس کننده هویت و آرمان‌های ملت ایران است که در سایه این نام‌های مقدس و دین مبین اسلام تجلی می‌یابد.

از پرچم جمهوری اسلامی ایران صرفاً در موارد ذیل می‌توان استفاده کرد:

محل‌های دولتی و وابسته به دولت.

مجموعه‌ها و میدان‌های ورزشی؛ صرفاً در مسابقات رسمی.

نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج و محل اقامت روسای مأموریت‌ها.

تزیین خیابان‌های محل عبور روسای کشورهای خارجی در مسافرت‌های رسمی.

محل‌های برگزاری کنفرانس‌ها در صورتی که جنبه بین المللی یا دولتی داشته باشد.

در تشییع جنازه رسمی، تابوت را با پرچم جمهوری اسلامی ایران می‌پوشاند.

طراح اصلی پرچم جمهوری اسلامی ایران، دکتر حمید ندیمی است.

 

انشا کودکانه درباره پرچم ایران

پرچم ایران باعث غرور و سربلندی من است.

ابتدا باید به ایرانی بودن خود افتخار و همچنین به تاریخ کهنی که این سرزمین زیبا داریم سرمان را با غرور بلند کنیم.

ایران کشوری اسلامی در قاره آسیا واقع شده و از پرچمی به سه رنگ سبز و قرمز و سفید تشکیل شده است.

هر یک از رنگ‌ها در این پرچم مقدس نشانه‌های خاص خود را دارد. رنگ سبز به عنوان نشان اسلام، رنگ سفید نشان صلح و سرخ نشان رشادت و دلاوری تفسیر می‌شود.

ایران فقط یه کشور نیست یه فرهنگه یه تمدنه یه هویته یه ملته

ایران یه گربه خوابیده تو غرب آسیا نیست یه شیر بیداره

همچنین خاک ایران با وجود ثروت طبیعی خدادادی یکی از خاک‌های با ارزش جهان است که نفت و گاز بسیار در آن دیده می‌شود.

ایران بناها و یادگاری‌هایی را از زمان‌های کهن به جای گذاشته که از نظر خلق جهان بی‌نظیر و پدیده یا معجزه‌ای باور نکردنی و زیبا است.

به طور مثال در همین شهر خودمان بناهایی مانند نارین قلعه، مسجد جامع، امامزاده سیدعلی (ع) و…

در شهر‌های دیگر هم که می‌نگریم بناهایی همچون تخت جمشید، پل قزوین، سی و سه پل، غار علیصدر، عالی قاپو و… چشم جهانیان را به خود خیره کرده است.

اینها همه از لطف خداوند بزرگ و متعال است که همیشه کشور ما آباد و سربلند و تا ابد در برابر کشورهایی مانند اسرائیل و آمریکا پیروز و موفق خواهد بود.

ما وظیفه داریم برای قدردانی از این نعمات بزرگ تا آخرین قطره خون بکوشیم و سوگند یاد می‌کنیم، در این راه لحظه‌ای از پای ننشینیم تا همیشه این کشور با عظمت بماند.

در این جاست که با خود فریاد می‌زنم:

چو ایران نباشد تن مباد

بدین بوم و بر زنده یک تن مباد

 

در پایان امیدواریم از مطالعه این سه انشا لذت برده باشید. برایمان بنویسید کدام انشا را بیشتر از بقیه دوست داشتید و اگر نوع متفاوتی مد نظر شماست، از طریق ارسال نظر آن را درمیان بگذارید.

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید
منتخب امروز


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
عکس| جنجال بوسه عاشقانه نوید محمدزاده و فرشته حسینی روی فرش قرمز کن