روانشناسی رنگ سبز؛ انواع رنگ سبز تیره و روشن نماد و نشانه چیستند؟


آیا می دانید که رنگ سبز نماد و نشانه چیست؟ یا از نظر روانشناسی رنگ سبز در مورد شخصیت شما چه می گوید؟ سبز، یکی از رنگ‌ های اصلی و جزو رنگ های سرد طبقه بندی می شود. سبز پس از رنگ آبی به عنوان دومین رنگ پرطرفدار در جهان شناخته می شود که نشان […] The post روانشناسی رنگ سبز؛ انواع رنگ سبز تیره و روشن نماد و نشانه چیستند؟ appeared first on...

روانشناسی رنگ سبز؛ انواع رنگ سبز تیره و روشن نماد و نشانه چیستند؟روانشناسی رنگ سبز

آیا می دانید که رنگ سبز نماد و نشانه چیست؟ یا از نظر روانشناسی رنگ سبز در مورد شخصیت شما چه می گوید؟

سبز، یکی از رنگ‌ های اصلی و جزو رنگ های سرد طبقه بندی می شود. سبز پس از رنگ آبی به عنوان دومین رنگ پرطرفدار در جهان شناخته می شود که نشان دهنده ی تجدید حیات و تولد دوباره است. مکمل رنگ سبز، رنگ سرخابی است.

در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا با نماد انواع رنگ سبز و همچنین روانشناسی رایج ترین رنگ موجود در طبیعت بیشتر آشنا شوید.

انواع طیف های رنگ سبز

سبز روشن، لجنی، زمردی، یشمی، لیمویی، سبز آبی، سبز تیره، زیتونی و سبز چمنی به عنوان طیف های مختلف رنگ سبز شناخته می شوند.

روانشناسی رنگ سبز؛ انواع رنگ سبز تیره و روشن نماد و نشانه چیستند؟انواع رنگ سبز

رنگ سبز نماد چیست؟

رنگ سبز نماد طبیعت، رشد و زندگی، تجدید حیات، پول و ثروت، اعتماد به نفس، همدردی، محبت، خلاقیت، وفاداری و صلح و آرامش در نظر گرفته می شود.

نماد های اصلی رنگ سبز

ایمنی

سبز به عنوان نماد ایمنی و امنیت شناخته می شود.

سلامتی

جراحان و بهیار ها اغلب لباس سبز به تن دارند، اعتقاد بر این است که رنگ سبز باعث تسریع روند بهبود بیماری در افراد می شود.

دانش

سبز رنگ حکمت و دانش است و تلاش برای تقویت دانش را افزایش می دهد.

صلح

سبز رنگ صلح و دوستی است.

شخصیت شناسی رنگ سبز

افرادی که به رنگ سبز علاقمند هستند، بسیار عاطفی هستند و بودن قید و شرط خود را وقف دوستان و آشنایان می کنند این افراد صلح جو هستند و برای برقراری صلح در جهان، حاضرند جان خود را فدا کنند افرادی که از رنگ سبز استفاده می کنند، یک شنونده، مشاور و کارمند نمونه هستند افرادی که به رنگ سبز علاقه دارند، بیشتر در فعالیت های اجتماعی شرکت می کنند و همیشه یک پایه ثابت خیریه ها هستند افراد علاقمند به رنگ سبز، عاشق طبیعت، خانواده، دوستان و حیوانات هستند و پدر و مادر های موفقی خواهند شد. این افراد بسیار پرخور و شکمو هستند و اغلب دچار اضافه وزن می شوند

خواص، خصوصیات و تاثیر رنگ سبز بر بدن

سبز رنگ درمان و آرامش است.

رنگ سبز عضلات بدن را آرام می کند، میزان هیستامین خون شما را افزایش داده و منجر به کاهش علائم آلرژی می شود. سبز یکی از رنگ های آرام بخش بوده که استرس، اضطراب و افسردگی را درمان کرده و با بهبود فعالیت مغز، توانایی خواندن و خلاقیت را افزایش می دهد.

مطالعات نشان داده که رنگ سبز باعث تحریک غده هیپوفیز می شود.

متاسفانه برخی تحقیقات نشان می دهد که رنگ سبز، باعث حس حرص و حسادت در افراد می شود.

گفته می شود که رنگ سبز، یکی از بهترین رنگ ها برای زنان باردار است که از استرس و اضطراب آن ها جلوگیری می کند.

در برخی منابع آمده، خوابیدن بر روی بالش سبز رنگ، از طاسی جلوگیری می کند.

رنگ سبز نشانه چیست؟

در ژاپن، سبز به عنوان رنگ زندگی ابدی در نظر گرفته می شود مردم در اسکاتلند، از رنگ سبز به عنوان علامت افتخار استفاده می کردند رنگ سبز به عنوان رنگ روز یکشنبه شناخته می شود در ادیان مختلف، سبز رنگی است که با قیام و تجدید حیات همراه است در چین، سبز نشانه ی خیانت باشد، وقتی مردی کلاه سبز به سر دارد یعنی همسرش به او خیانت کرده است رنگ سبز یکی از سه رنگ چراغ های راهنمایی و رانندگی در سراسر جهان می باشد رنگ سبز اولین رنگ پرچم جمهوری اسلامی ایران می باشد.

همه چیز درباره رنگ سبز

در بیشتر کشور های جهان، رنگ سبز برای بسته بندی محصولات بهداشتی استفاده می شود سبز تیره یک رنگ جدی به حساب می آید به همین دلیل بیشتر برای طراحی لباس ها و تجهیزات نظامی استفاده می شود رنگ سبز پس از رنگ سفید، از اهمیت بالایی در میان زرتشتیان ایران برخوردار است رنگ سبز، از رنگ‌ های استاندارد زبان نگارش صفحات وب (HTML) است سبز رنگ مورد علاقه ی جورج واشینگتن بود

نام انواع سنگ های سبز رنگ

تورمالین، دیوپسید، زبرجد، عقیق سبز، تسافوریت، کریزوبریل، سنگ خون، یشم سبز و زمرد از سنگ های سبز رنگ در طبیعت هستند.

گل های سبز رنگ

گل خربق، گل رز، میخگ قرنفلی، گل داودی، ارکیده، گل سوسن، گلایول، میخک، ادریسی، گل شیپوری وحشی، کوکب، تاج خروسی و طوسک یا گل کبوتر از جمله گل های سبز رنگ هستند.

میوه های سبز رنگ

آووکادو، سیب سبز، انگور سبز، گلابی، لیمو ترش، کیوی و طالبی از میوه هایی هستند که در طبیعت به رنگ سبز دیده می شوند.

سبزیجات سبز رنگ

کنگر فرنگی یا آرتیشو، مارچوبه، کلم بروکلی، کلم بروکسل، کلم چینی، لوبیا سبز؛ نخود فرنگی یا نخود سبز، خیار، اسفناج، کرفس، کاهو، پیازچه، فلفل دلمه ای سبز و کدو خورشتی از سبزیجات سبز رنگ در طبیعت هستند.

منابع : colormatterscolor-meanings

حتما بخوانید: سایر مطالب گروه سبک زندگی

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!بیشترین بازدید یک ساعت گذشته


دانلود کتاب کار دیکته شب اول ابتدایی - کتاب گاج