طرح سنای آمریکا برای رقابت فناورانه با چین


طرح سنای آمریکا برای رقابت فناورانه با چین

این طرح با پیشنهاد چاک شومر، رئیس نمایندگان حزب دموکرات و تاد یانگ، نماینده عضو حزب جمهوری خواه در سنای آمریکا تدوین شده است.

طرح سنای آمریکا برای رقابت فناورانه با چینبه گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از خبرگزاری رویترز؛ کمیته بازرگانی در مجلس سنای آمریکا قرار است روز ۱۴ آوریل در نشستی به بررسی اقدامی دوحزبی برای تقویت تلاش‌های تحقیق و توسعه فناوری در آمریکا و با هدف چاره جویی برای رقابت با چین بپردازد.
این طرح که "قانون مرز بی پایان" نام گرفته است نخستین بار در سال ۲۰۲۰ پیشنهاد شد و طی آن، نمایندگان آمریکایی خواستار ۱۱۰ میلیارد دلار بودجه در عرض ۵ سال برای پیشبرد تلاش‌های فناورانه در این کشور شدند.
این طرح با پیشنهاد چاک شومر، رئیس نمایندگان حزب دموکرات در مجلس سنا و تاد یانگ، نماینده عضو حزب جمهوری خواه در سنای آمریکا تدوین شده است. مقامات گفتند این کمیته مجلس سنا، نشست جداگانه‌ای را نیز اواخر ماه آوریل میلادی برای بررسی ادبیات و لحن به کار رفته در این متن قانونی برگزار خواهد کرد.
در همین حال، جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در سخنانی درباره طرح دو تریلیون دلاری دولتش برای بازسازی زیرساخت‌های آمریکا با انتقاد از زیرساخت‌های فرسوده این کشور بر لزوم ترمیم آن‌ها تاکید کرد. بایدن همچنین گفت: به شما قول می‌دهم در شش یا هشت ماه آینده خواهید دید که چین و بقیه جهان برای سرمایه گذاری برای آینده، با ما رقابت خواهند کرد.

تبليغ
تبليغ

بيشترين بازديد امروز در گروه بین‌الملل


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location