ابتلای بیش از دوسوم مردم هند به کرونا


ابتلای بیش از دوسوم مردم هند به کرونا

بر اساس نتایج تحقیقات صورت گرفته در هند، بدن یک سوم از افراد جمعیت 1.4 میلیارد نفری این کشور، فاقد آنتی بادی است.

ابتلای بیش از دوسوم مردم هند به کرونابه گزارش سرویس بین الملل­ ­­خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری فرانسه، بر اساس نتایج تحقیقات، بیش از دوسوم مردم هند به کرونا مبتلا شده اند و بدن آن‌ها پادتن لازم را برای مقابله با این ویروس دارد. بر اساس یک تحقیق علمی دو سوم شهروندان هندی دارای پادتن مقابله با کرونا هستند. این موضوع این امیدواری را ایجاد کرده است که با وجود روند کند واکسیناسیون در این کشور بدترین بحران همه گیری این کشور در حال فروکش کردن باشد. تحقیق بر روی بیش از ۳۶ هزار نفر در ۷۰ منطقه در ۲۱ ایالت هند نشان داد که بدن ۶۲ درصد هندی‌های واکسینه نشده، دارای آنتی بادی مقابله با کرونا است که این نشان دهنده قرار گرفتن آنها در معرض ویروس کرونا در گذشته می باشد. این تحقیق علمی از طرف شورای تحقیقات پزشکی هند در ۱۰ روز آخر ماه ژوئن و هفته اول ماه ژوئیه و درست در حالی که موج دوم ویرانگر بیماری کرونا در حال فروکش کردن بود، انجام شد.

به طور کلی، بیش از دو سوم هندی‌ها دارای آنتی بادی مقابله با کرونا هستند. نتیجه گیری که از این موضوع حاصل می‌شود این است که این افراد به کرونا مبتلا شده اند و ایمنی لازم را به دست آورده اند. هند فقط ۶.۵ درصد از جمعیت خود را در برابر بیماری کرونا واکسینه کرده است و در حدود یک چهارم این افراد حداقل یک دوز واکسن را دریافت کرده اند. به نظر می‌رسد که آمار ارائه شده از طرف شورای تحقیقات پزشکی هند تایید کننده همان چیزی است که متخصصان همه گیری مدت هاست مدعی آن هستند. بر اساس آمار رسمی تاکنون ۳۱ میلیون نفر در هند به کرونا مبتلا شده اند. بر اساس این تحقیق میزان پاتوژن در بدن افراد بالای ۴۵ سال یعنی گروهی که اولویت دسترسی به واکسن را داشتند در حدود ۷۷ درصد بود. میزان پاتوژن در کودکان شش تا نه ساله ۵۷ درصد و در این میزان در افراد بین ۱۰ تا ۱۸ سال، ۶۱ درصد بود.

دو سوم از جمعیت کل هند که بالاتر از ۶ سال سن دارند به بیماری کرونا مبتلا شده اند

این در حالیست که افراد زیر ۱۸ سال هنوز واجد شرایط واکسیناسیون در هند نیستند. کارشناسان همچنین معتقدند که این تحقیق علمی تأیید کننده این موضوع است که شیوع ویروس کرونا طی موج دوم خود در هند در اوایل سال جاری تا چه حد گسترده و وحشیانه بوده است. اما با این وجود آن‌ها هشدار دادند که با وجود آنتی بادی در بدن افراد احتمال شیوع مجدد کرونا را نمی‌توان رد کرد. بر اساس این تحقیق بدن یک سوم از افراد در جمعیت ۱.۴ میلیارد نفری هند هنوز فاقد آنتی بادی است. برایان وال (Brian Wahl) از متخصصان امر همه گیری در این رابطه گفت: ما در اینجا این آمار را در اختیار داریم که بر اساس آن میزان شیوع در کل جمعیت هند ۶۷.۶ درصد بوده است. در این آمار کودکان ۶ تا ۹ ساله هم به حساب آمده اند. در نتیجه دو سوم از جمعیت کل هند که بالاتر از سن ۶ سال هستند به بیماری کرونا مبتلا شده اند. موضوع مهم اینکه یک سوم از جمعیت هند هنوز آنتی بادی را در بدن خود ضد کرونا ندارند و این نشان می‌دهد که یک سوم جمعیت هند هنوز در برابر کرونا آسیب پذیر هستند. وی افزود: این تحقیق نشان می‌دهد که امیدواری زیادی وجود دارد، اما نباید به خاطر این موضوع مغرور شویم. ما باید به روشی موثر کرونا را مهار و روابط بین مردم را کنترل کنیم.

هند برنامه واکسیناسیون گسترده در این کشور را آغاز کرده، اما فقط تعداد اندکی از جمعیت این کشور تاکنون واکسینه شده اند. مقامات اعلام کرده‌اند که تا اول ماه آینده میلادی، برای تمامی افراد بالای ۱۸ سال واکسن در دسترس خواهد بود. این در حالی است که به گفته متخصصان، هند ۶۰۰ میلیون دوز برای افراد واجد شرایط در اختیار ندارد. کارشناسان بهداشتی گفته‌اند که این کشور حفاظت‌ها در مقابل همه گیری کرونا را کاهش داده و با برداشتن محدودیت‌ها اجازه انجام گردهمایی‌هایی بزرگ را داده که این امر منجر به شیوع مجدد کووید در این کشور شده است.


تبليغ


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location