4 روش ختم سوره یس (یاسین ) و فضیلت‌های آن


4 روش ختم سوره یس (یاسین ) و فضیلت‌های آن

به سوره یس لقب «قلب قرآن» داده‌اند و درباره فضیلت این سوره روایات بسیاری وجود دارد. ختم سوره یس نیز بسیار سفارش شده است.

ستاره | سرویس مذهبی - ختم سوره یس چگونه انجام می‌شود؟ ختم سوره یس، که به قلب قرآن معروف است، فضیلت‌های بسیاری دارد. در روایات متعددی از معصومین (ع) به فضایل سوره یاسین اشاره شده است. ختم این سوره، یکی از راه‌های گرفتن حاجت است. در ادامه سعی داریم شما را با فضیلت‌ها و شیوه ختم این سوره آشنا کنیم. با ما همراه باشید.


فضیلت سوره یس

سوره یس، به «قلب قرآن» معروف است. این لقب از آن روست که اهمیت آن در قرآن مثل اهمیت قلب در بدن انسان است. درباره فضایل این سوره، روایات بسیاری از معصومین (ع) وجود دارد. در ادامه به بعضی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

از پیامبر اکرم (ص) نقل است که: «هر کس سوره یس را ختم نماید، مثل این است که ده بار کل قرآن را ختم کرده باشد.» از جابر جعفی روایت شده که امام باقر (ع) فرمودند: «هر کس سوره یس را یک بار در عمر خود بخواند، خداوند به شمار تمام آفریده‌هایش در این جهان و آن جهان و آنچه در آسمان است، به عدد هر یک ۲۰۰۰ حسنه در نامه عملش ثبت فرماید و به همین مقدار از گناهان او محو سازد و دچار تنگدستی و زیان و بدهکاری و خانه‌خرابی نشود و بدبختی و دیوانگی نبیند و مبتلا به جذام و وسواس و دودلی و بیماری‌های مضر نگردد و خداوند سختی و دشواری مرگ را بر او آسان کند و خود متصدی و مباشر قبض روح او باشد و او از جمله کسانی خواهد بود که خداوند فراخی زندگی او را به عهده گرفته و ضامن خوشحالی او هنگام مرگ گردیده و خشنودیش را در آخرت تضمین کرده و همه فرشتگان آسمان و زمین را خطاب فرموده که من از بنده راضی هستم پس برای او آمرزش بطلبید.» از حضرت محمد (ص) نقل شده است که: «هر کس سوره یس را برای رضای خدا بخواند، خداوند او را خواهد بخشید و اجری همانند ۱۲ ختم قرآن به او خواهد داد و اگر این سوره برای مریض در شرف مرگی خوانده شود، به تعداد حروف این سوره، ۱۰ فرشته نزد او به صف شده و برای او استغفار کرده و شاهد قبض روحش بوده و جنازه‌اش را تشییع می‌کنند و بر او نماز گزارده و شاهد دفنش هستند»


ختم سوره یس


طریقه ختم سوره یس

ختم سوره یس علاوه بر ثواب اخروی آن، یکی از کار‌هایی است که می‌توان برای گرفتن حاجت، آن را انجام داد. در ادامه، چند روش ختم سوره یس را بررسی می‌کنیم.

روش اول:
سوره یس را بخوانید و زمانی که به آیه «سلام قولا من رب رحیم» رسیدید، آیه را هفتاد مرتبه تکرار نمایید و مطلب و حاجت را از حق تعالی بخواهید.

☄☄☄☄☄☄

روش دوم:
در سوره یس هفت «مبین» وجود دارد. به هر «مبین» که رسیدید این دعا را ۳ مرتبه بخوانید:
«بسم الله الرحمن الرحیم، سبحان المنفّس عن کل مدیون، سبحان المفرج عن کل محزون، سبحان الناصر عن کل مظلوم، سبحان المخلص عن کل مسجون، سبحان من جعل خزائنه بین الکاف و النون، سبحان انما امره اذا اراد شیئاً ان یقول له کن فیکون، سبحان الذی بیده ملکوت کل شی و الیه ترجعون.»

☄☄☄☄☄☄

روش سوم:
برای برآورده شدن حاجات و سایر مهمات، مجرب است به هر نیتی که باشد سه نوبت سوره «یس» بخوانید و هر نوبت که می‌خوانید احتیاط کنید که هر گاه به لفظ «مبین» می‌رسید، یک انگشت خود را گره کرده و بعد از آنکه سوره را تمام کردید، سه بار این دعا را بخوانید:
«سبحان المفرج عن کل مهموم سبحان المنفس عن کل مدیون سبحان من جعل خزائنه بین الکاف و النون انّما امره اذا اراد شیئا ان یقول له کن فیکون فسبحان الذی بیده ملکوت کل شی ء و الیه ترجعون یا مفرج الهم فرج یا مفرج الهم فرج یا مفرج.»

☄☄☄☄☄☄

روش چهارم:
رو به قبله بنشینید و ۱۰۰ مرتبه صلوات بفرستید و سپس شروع به تلاوت سوره یاسین کنید و در حین خواندن سوره، حاجت خود را در سه نوبت از خدا بخواهید. این سه نوبت عبارت‌اند از:
الف) بعد از «امام مبین» آخر آیه ۱۲.
ب) بعد از «فلک یسبحون» در آخر آیه ۴۰.
ج) شروع به تلاوت بقیه آیات کنید تا به «سلم قولا من رب رحیم» آخر آیه ۵۸ برسید. در اینجا ۳۴ مرتبه تکرار کنید: «سلام قولا من رب رحیم» و سپس حاجت خود را از خداوند بخواهید.
سپس آیات باقی‌مانده تا پایان سوره را تلاوت کنید.
پس از تمام کردن سوره، این دعا را بخوانید:
«سبحانَ المفرِّجِ عن کل محزون، سبحان المخَلِّصِ عن کلّ مَسجون، سبحانَ المنفِّسِ عن کلِّ مدیون، سبجان العالم عن کل مکنون، سبحان من جعل خزائنهُ بین الکاف و النّون، سبحان من إذا أرادَ شیئا أن یقولَ لهُ کن فَیَکون، فسبحان الذی بِیَدِهِ ملکوتُ کُلُّ شَئ و الیه تُرجَعون.»
سپس بگویید: «اللهم افتح لی ابواب رحمتک و ابواب خزائنک بحق، سوره یس، تَفَضُلِکِ و کرَمِک یا ارَحَمَ الرّاحِمین.»
سپس ۱۰۱ بار بگویید: «یا مُفَرِّجَ الهَمِّ فَرِّج.»

ختم سوره یس

سخن پایانی

سوره یس، سوره‌ای است که در باب فضایل ختم آن روایات بسیاری وجود دارد. معصومین (ع) خواندن این سوره را برای گرفتن حاجت، دفع بلا، کسب ثواب اخروی و... توصیه کرده‌اند. برای ختم این سوره روش‌های مختلفی وجود دارد. علاوه بر سوره یس، خواندن سوره توحید نیز در روایات، توصیه شده است. برای آشنایی با روش ختم و فضایل این سوره، خواندن مطلب همه چیز در مورد سوره توحید (خواص، متن، ختم‌های مجرب و ترجمه) را به شما توصیه می‌کنیم. اگر شما تا به حال سوره یس را ختم کرده‌اید، از کدام روش برای ختم آن استفاده کرده‌اید؟ نظرات خود را با ما و دیگر همراهان ستاره به اشتراک بگذارید.

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید

بيشترين بازديد امروز در گروه گوناگون


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
این مرد آبروی ایرانی ها را در شهر آغری ترکیه برد + فیلم